Naujienų srautas

Sportas2019.10.29 09:33

Antrą greičiausią maratoną Lietuvos istorijoje įveikęs Kančys: džiaugiuosi, kad nevažiavau į pasaulio čempionatą

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.10.29 09:33

Geriausias šiuo metu Lietuvos maratonininkas Remigijus Kančys sekmadienį Frankfurte ilgą laiką bėgo rekordinėmis Česlovo Kundroto, kuris čia dar 1997 m. užfiksavo Lietuvos rekordą, pėdomis. Vis dėlto galiausiai 32-ejų atletas tokio tempo neišlaikė ir užfiksavo 2:12:50 val. laiką – 15 sek. prasčiau už Lietuvos rekordą.

Vis dėlto tai ne tik geriausias R. Kančio karjeros rezultatas, bet ir antras geriausias maratonas Lietuvos istorijoje. Po bėgimo 11-ąją vietą užėmęs sportininkas džiaugėsi geru laiku ir tuo, kad nepateko į rugsėjo pabaigoje vykusį pasaulio čempionatą Dohoje, kur sąlygos ištvermės sporto atstovams buvo pragariškos.

„Važiavau su didelėmis ambicijomis, širdyje norėjau asmeninio rezultato, jį pasiekiau – dabar liko toliau treniruotis ir siekti dar aukštesnių tikslų.

Paties rekordo nevažiavau, tiesiog norėjau kuo geriau pasirodyti. Pritrūko gal ir vedlių, kurie bėgtų tam tikru tempu. Nes buvo du variantai – arba 1:05:30 val., arba 1:06:30 val. (pusei distancijos – aut. past.). Bėgau pirmą pusę lėčiau, o antrąją pusę daugiau vienas“, – pasakojo į Lietuvą grįžęs bėgikas.

11-oji vieta Frankfurte ir puikus pasiektas laikas R. Kančiui leido iš viso uždirbti 1130 taškų pagal IAAF lentelę, kurie reikalingi, siekiant patekti į Tokijo olimpines žaidynes. Į jas pateks 80 geriausių reitingo atstovų, kurie neįvykdys itin aukšto (2:11:30 val.) olimpinio normatyvo.

„Normatyvas labai aukštas, Lietuvos rekordas stovi jau 22 metus, tik su reitingu ir bandau patekti. Džiugu, kad šį kartą pavyko užsidirbti daug reitingo taškų, trūko vienos sekundės iki dešimtos vietos, trasoje to nežinojau. Dabar tikslas – pailsėti savaitėlę ir ramiai susidėlioti kitus startus.

Labai džiaugiuosi, kad nevažiavau į Dohą (Pasaulio čempionatą – red. past.), nes ten buvo labai sunku. Šis rezultatas man davė daugiau taškų, gera patirtis ir pats rezultatas puikus. Nemanau, kad Dohoje būtų buvęs toks geras rezultatas“, – sakė R. Kančys.

Artimiausiuose sportininko planuose – Europos kroso čempionatas gruodžio mėnesį. Paskui laukia pasirengimas kitiems metams, kai pavasarį reikės nubėgti dar vieną greitą maratoną, taip siekiant vietos Tokijuje.

„Maratoną planuosiu turbūt balandžio pradžioje, tarpas iki žaidynių bus nemažas. Spėsiu ir atsigauti, ir pasiruošti. Susidėliosiu krūvius, kad spėčiau ir atsigauti, ir kartu palaikyti formą“, – teigė R. Kančys.

Jau dabar aišku, kad olimpinėse žaidynėse maratono distancijos varžybos vyks ne pačiame Tokijuje. Japonijos sostinėje bėgikų lauktų kone identiškai pragariškos sąlygos kaip Dohoje, tad ištvermės rungčių varžybos perkeltos kitur.

„Truputį gaila, kad nebus visi vienoje vietoje, atmosfera būna labai smagi, kai visi sportininkai vienoje vietoje. Iš kitos pusės, sportininkams bus lengviau, o tai yra pliusas, kaip matėme Dohoje, kas vyko“, – sakė R. Kančys.

Reportažas apie R. Kančį žiniose nuo 20:26 min.

Žinios. Europos Sąjunga pratęsia „Brexito“ terminą iki sausio 31-osios, tačiau dėl susitarimo teksto daugiau nesiderės
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi