2019.10.28 06:54

Įspūdingas vakaras Memfyje: Valančiūnas gerino karjeros rekordus, „Grizzlies“ išplėšė pergalę tritaškiu

LRT.lt2019.10.28 06:54

Pirmąją pergalę NBA čempionate naktį iš sekmadienio į pirmadienį Lietuvos laiku iškovojo Jono Valančiūno atstovaujamas Memfio „Grizzlies“ (1-2) klubas, namuose po pratęsimo 134:133 (35:29, 24:28, 33:40, 28:23, 14:13) įveikęs Bruklino „Nets“ (1-2) krepšininkus.

Dramatiškai susiklosčiusiose rungtynėse pirmąją pergale sezone šeimininkams nukalė puolėjo Jae Crowderio pataikytas tritaškis su pratęsimo pabaigos sirena.

Ketvirtojo kėlinio pabaigoje „Grizzlies“ komandai galimybę žaisti pratęsimą suteikė NBA debiutanto Ja Moranto aštrus reidas arčiau krepšio, likus žaisti 7 sekundes iki susitikimo pabaigos. Vėliau gynėjas blokavo lemiamu galėjusį tapti K. Irvingo metimą ketvirtojo kėlinio finiše.

Sėkmingiausias sezono rungtynes bei naujus karjeros pataikytų ir išmestų tritaškių rekordus užfiksavo lietuvis Jonas Valančiūnas. Pirmojo kėlinio metu du tritaškius pataikęs aukštaūgis vėliau pridėjo ir trečiąjį tolimą šūvį rungtynėse, o iš viso iš toli atakavo 5 kartus.

J. Valančiūnas iš viso surinko 16 taškų, atkovojo 11 kamuolių, atliko 4 rezultatyvius perdavimus bei blokavo 2 varžovų metimus. Lietuvis taip pat realizavo visus 3 baudų metimus bei pataikė 2 dvitaškius iš 6.

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė antrasis praėjusių metų NBA naujokų biržos šaukimas J. Morantas. 20-metis pelnė 30 taškų bei atliko 9 rezultatyvius perdavimus.

„Nets“ klubo neištempė ir dar vieną įspūdingą puolimo šou šiame sezone surengęs Kyrie Irvingas. Gynėjas surinko 37 taškus, atkovojo 7 kamuolius bei atliko 7 rezultatyvius perdavimus.