2019.10.27 20:23

„Premier“ lyga: du neįmušti „Man Utd“ baudiniai, paberti „Arsenal“ taškai ir „Liverpool“ smūgis „Tottenham“

LRT.lt2019.10.27 20:23

Sekmadienį Anglijos „Premier“ lygoje sužaistos ketverios rungtynės, o centrinėje turo dvikovoje tarp „Liverpool“ ir „Tottenham Hotspur“ užfiksuotos ypač kovingos ir permainingos rungtynės.

„Anfield“ stadionas Liverpulyje nutilo jau pačioje rungtynių pradžioje, kai pirmąją mačo minutę Harry Kane`as ramiai nukreipė kamuolį į vartus, kai prieš tai jis atšoko nuo virpsto.

Smūgį į vartus iš pradžių atliko Son Heung-minas, bet jo bandymas po rikošeto pataikė į virpstą. Vartininkas kamuolio nepasiekė, o gynėjų pražiopsotas H. Kane`as visiškai laisvas nukreipė kamuolį į vartų tinklą.

Tiesa, po įvarčio „Liverpool“ jau žaidė kur kas pavojingiau ir dar iki pertraukos turėjo progų rezultatą išlyginti. Vien pirmajame kėlinyje „Spurs“ vartininkas Paulo Gazzaniga atrėmė penkis varžovus smūgius į vartų plotą.

Antrajame kėlinyje mačo eiga nesikeitė, „Liverpool“ atakavo kur kas dažniau, bet 49-ąją minutę tas pats Son Heung-minas dar kartą pataikė į vartų konstrukciją. Šįkart korėjiečio smūgis kontratakoje sudrebino skersinį.

52-ąją minutę šeimininkų kapitonas Jordanas Hendersonas po neužtikrino svečių žaidimo baudos aikštelėje meistrišku smūgiu tarp kelių varžovų išlygino rezultatą.

„Liverpool“ atakų gausa davė vaisių 74-ąją minutę, kai į baudos aikštelę įsiveržęs Sadio Mane iš nugaros buvo pargriautas Serge`o Aurier. Teisėjas paskyrė baudinį, kurį užtikrintai įmušė Mohamedas Salah.

Paskutinę pridėto laiko minutę po „Tottenham“ pakelto kampionio gynėjas Toby Alderweireldas galva kone laisvas smūgiavo į vartus, tačiau Alissonas sugavo kamuolį ir „Raudonieji“ šventė pergalę.

Su 28 taškais po 10-ies rungtynių „Liverpool“ ir toliau užtikrintai pirmauja lygoje, „Manchester City“ lenkdami 6 taškais. „Tottenham“ su 12 taškų yra vos vienuolikti.

„Manchester United“ iškovojo pergalę Noridže nepaisant to, kad mače su „Norwich City“ pramušė net du 11 metrų baudinius. Vis dėlto „Raudonieji velniai“ galiausiai laimėjo 3:0.

Svečius į priekį 21-ąją minutę išvedė saugo Scotto McTominay`aus įvartis, o jau po septynių minučių už gana abejotiną pražangą buvo paskirtas baudinys.

Vis dėlto Timas Krulis gana užtikrintai atrėmė Marcuso Rashfordo smūgį – sugavo kamuolį ir prispaudė prie žemės.

Tačiau šeimininkai ilgai nesidžiaugė, mat jau 30-ąją minutę M. Rashfordas sulaukė idealaus tolimo Danielio Jameso perdavimo ir gražiu smūgiu nuginklavo vartininką.

Dar pirmajame kėlinyje „Norwich“ užsidirbo ir antrąjį baudinį už žaidimą ranka. Šįkart realizuoti baudos smūgio stojo Anthony Martialis, bet ir jo bandymą T. Krulis atmušė.

Puolėjas iš Prancūzijos savąjį įvartį pelnė 73-ąją minutę po M. Rashforod perdavimo.

89-ąją minutę paguodos įvartį šeimininkams pelnė Onelas Hernandezas.

„Man Utd“ po šios pergalės turi 13 taškų ir pakilo į 13 vietą, o „Norwich“ su vos 7 taškais yra priešpaskutiniai, 19-i.

Kituose stadionuose užfiksuotos lygiosios. „Newcastle United“ (9 tšk., 17 vt.) namuose 1:1 sužaidė su „Wolverhampton“ (12 tšk., 12 vt.), o Londono „Arsenal“ (16 tšk., 5 vt.) neišsaugojo dviejų įvarčių persvaros ir 2:2 sužaidė su „Crystal Palace“ (15 tšk., 6 vt.).