2019.10.27 13:26

Frankfurto maratone asmeninį rezultatą pagerinusiam Kančiui pritrūko 15 sek. iki Lietuvos rekordo

LRT.lt2019.10.27 13:26

Lietuvos maratonininkas Remgijus Kančys puikiai pasirodė Frankfurto miesto maratone, kur užėmė 11-ąją vietą, pagerino asmeninį karjeros rezultatą ir buvo labai netoli Lietuvos rekordo.

Per 2 val. 12 min. ir 50 sek. finišavusiam R. Kančiui iki Lietuvos rekordo pritrūko tik 15 sek. Būtent Frankfurte dar 1997 m. Česlovas Kundrotas įveikė iki šiol greičiausią maratoną Lietuvos istorijoje – 2:12,35.

Tiesa, R. Kančys pagerino savo asmeninį rekordą (buvo 2:13:12), o visų laikų greičiausių Lietuvos maratonų įskaitoje pakilo į antrąją vietą, aplenkdamas Mindaugą Pukštą (2:12,52).

Gaila, bet lietuviui vis dar trūksta iki Tokijo olimpinių žaidynių normatyvo, kuris yra itin aukštas – 2:11:30 val.

Frankfurte nugalėjo Kenijos atstovas Fikre Tefera Bekele (2:07:08), antras liko Etiopijos atstovas Dawidas Wolde Areda (2:07,10), o trečias – Bahreino bėgikas Aweke Ayalewas Yimeras (2:07,12).

Tarp moterų nugalėjo Kenijos atstovė Valary Aiyabei Jemeli (2:19:10), antrąją vietą užėmė etiopė Megertu Kebede Alemu (2:21:10), trečiąją – Meskerem Assefa Wondimagegn (2:22:11) iš Etiopijos.