Naujienų srautas

Sportas2019.10.27 12:28

Geriausiais Europos lengvaatlečiais pripažinti rusė Lasickienė ir norvegas Warholmas

LRT.lt 2019.10.27 12:28

Šeštadienį Taline Europos lengvosios atletikos asociacija surengė kasmetinius geriausiųjų apdovanojimus. Geriausiais Senojo žemyno lengvaatlečiais pripažinti rusė Marija Lasickienė ir norvegas Karstenas Warholmas.

400 metrų barjerinio bėgimo atstovas K. Warholmas šiemet visiškai dominavo savo rungtyje.

400 metrų barjerinio bėgimo rungties Europos rekordą 2019 m. jis pagerino tris sykius, o rugsėjo Dohoje tapo ir pasaulio čempionu.

Geriausiu lengvaatlečiu kandidatavo tapti lenkas Pawelas Fajdekas (pasaulio čempionas kūjo metime) ir švedas Danielis Stahlis (pasaulio čempionas disko metime) bei estų ieties metikas Kagnusas Kirtas.

K. Warholmas šiemet tapo Europos uždarų patalpų čempionu 400 m bėgime, laimėjo Deimantinės lygos varžybas ir pasaulio čempiono titulą (abu – barjeriniame bėgime). Jis laimėjo visus 17 savo bėgimų (įskaitant atrankas), kuriuose dalyvavo.

Tuo tarpu geriausia metų lengvaatlete tapo šuolių į aukštį sektoriuje 2019 m. dominavusi rusė M. Lasickienė, kuri varžybose dalyvauja po neutralia vėliava.

Dohoje pasaulio čempione tapusi M. Lasickienė šiemet laimėjo 22 varžybas iš 24, kuriose dalyvavo.

M. Lasickienė šiemet čempione tapo Europos uždarų patalpų, Deimantinės lygos ir kariškių čempionatuose, laimėjo pasaulio čempionatą, o 200 cm ir didesnį aukštį peršoko net 18 kartų.

Geriausia lengvaatlete pretendavo tapti britė Dina Asher-Smith (pasaulio čempionė 100 m), vokietė Malaika Mihambo (pasaulio čempionė šuoliuose į tolį) ir olandė Sifan Hassan (pasaulio čempionė 1500 ir 10000 m).

Taip pat buvo apdovanoti ir talentingiausi Europos lengvaatlečiai, kuriems įteikti „Kylančios žvaigždės“ prizai.

Tarp moterų talentingiausia pripažinta Ukrainos šuolininkė į aukštį Jaroslava Mahučik, Dohoje rimtai pasivaržiusi su M. Lasickiene ir iškovojusi sidabrą.

Tarp vyrų šį prizą laimėjo vokietis Niklasas Kaulas, Dohoje tapęs visų laikų jauniausiu dešimtkovės varžybų čempionu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi