Naujienų srautas

Sportas2019.10.26 21:42

Echodą gyręs Adomaitis atskleidė, jog „Ryto“ žaidėjai Turkijoje buvo sunegalavę

LRT.lt 2019.10.26 21:42

Lietuvos krepšinio lygoje šeštadienį Vilniaus „Rytas“ 93:70 nugalėjo „Šiaulius“, o vyriausiasis sostinės ekipos strategas Dainius Adomaitis gyrė komandą į pergalę vedusį Martyną Echodą.

Aukštaūgis per 21 minutę, praleistą aikštėje, pelnė 24 taškus (11/13 dvitaškių), atkovojo 6 kamuolius, išrašė du blokus ir surinko 29 naudingumo balus.

„Kaip ir sakiau, su Martynu žiūrime daug vaizdo medžiagos individualiai, jis su treneriais irgi žiūri medžiagą. Faktas, kad mes iš jo daug tikimės. Kartais gal ir toks spaudimas būna didesnis. Vis tiek jis yra mūsų startinio penketo pagrindinis penktas numeris, bet matome jį treniruotėse. Kaip ir sakiau, jis labai gerai dirba.

Nesinori teisintis, nes irgi nuvykę į Turkiją tiek Evaldas, tiek Martynas turėjo tokį apsinuodijimą, kad vienas išvis nedalyvavo treniruotėse, tik į rungtynes atėjo, kitas nueidavo į tualetą, išsivemdavo ir eidavo žaisti prieš rungtynes ir rungtynių metu. Tai parodo stiorų charakterį. Džiaugiuosi, kad po tokių išgyvenimų jis sužaidė tokias geras rungtynes“, – pasakojo D. Adomaitis.

Paklaustas apie prastą reputaciją turinčią auklėtinio gynybą, treneris teigė, jog mače su „Šiauliais“ situacija buvo kitokia.

„Taip, žinoma (buvo geriau – LRT.lt). Faktas, kad yra geriau pradėti rungtynes su geru puolimu. Tada ir gynyboje jautiesi laisviau. Faktas, kad tų klaidų būna. Aš galiu susitaikyti su klaidom. Bus jų ir gynyboje, ir puolime.

Negaliu susitaikyti, jei matau, kad kažkas dirbdamas neįdeda viso 100 proc.pastangų. Tada, manau, trenerio darbas turi būti paraginti ar pasakyti kažkokį griežtesnį žodį ar surasti kitokių būdų motyvuoti. Ieškom įvairiausių tų būdų“, – mintis dėstė specialistas.

M. Echodas šį sezoną sulaukia nemažai kritikos iš krepšinio gerbėjų ir žiniasklaidos. Apie auklėtinio gebėjimą tvarkytis su negatyvu paklaustas D. Adomaitis pasakė, kad jo darbas padėti žaidėjams įveikti tokias situacijas.

„Matome jį treniruotėse. Jis dirba gerai ir daro tai, ką norim. Čia, manau, šiandien tos rungtynės yra darbo pasekmė. Tiek komandos, tiek jo paties. Jo pastangos yra tokios, kokių reikia. Kritika mūsų darbe yra nuolatinis palydovas.

Tiek treneriai, tiek komandos, tiek žaidėjai tos kritikos visada sulauks. Čia yra normalu. Reikia kartais susidoroti, o mes treneriai irgi kartais žaidžiame savo žaidimus. Aš manau, mūsų – trenerių – darbas yra žaidėjams padėti įveikti sunkesnius momentus ir analizuoti. Toks mūsų darbas yra“, – pasakojo treneris.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi