Sportas

2019.10.25 22:37

Jasikevičius – apie kartojamas klaidas, gynybą ir besišypsantį „bachūrą“ iš Estijos

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.10.25 22:37

Penktadienio vakarą „Žalgirio“ arenoje pilnutėlėms tribūnoms žalgiriečiai šventės nesugadino – Šarūno Jasikevičiaus auklėtiniai rezultatu 70:56 nugalėjo Vilerbano ASVEL krepšininkus bei šventė antrąją pergalę iš eilės turnyre.

Žalgiriečiai pergalę iškovojo nepaisant sustojusio puolimo ketvirtajame rungtynių ketvirčio pirmoje pusėje, kuomet per 5 minutes kauniečiai pelnė tik 2 taškus. Tiesa, dėka geros gynybos „Žalgiris“ į duobę nekrito ir, pralaužęs ledus puolime, iškovojo pergalę.

Po susitikimo Š. Jasikevičius apžvelgė rungtynes ir kalbėjo apie svarbiausius rungtynių aspektus.

„Labai malonu žaisti prie 15 tūkstančių žiūrovu, jie mus pastūmė į priekį, nes momentais atrodėme prastai. Pergalę norime paskirti Evaldui Beržininkaičiui, kurio tėtis mirė. Evaldas šiandien negalėjo būti su mumis, bet mes mintimis buvome su juo.

Žaidėme prieš vieną atletiškiausių Eurolygos komandų. ASVEL žaidžia su dideliu užsivedimu ir noru. Taip, jie pralaimėjo didžiuliu rezultatu Miunchene ir galbūt tai kiek užmigdė mūsų krepšininkus. Išėjome labai skysti. Labai svarbu rinkti taškus ir pergales, nes sezono pabaigoje jie bus svarbus.

Po Milano rungtynių nuskambėjo pasakymas apie tapimą iš berniukų į vyrus. Man nepatiko šio vakaro ir dvikova Vilniuje. Buvome išmušti iš vėžių, bet nesuprantu, kaip tiek kartų žaidėjai gali praleisti varžovus į stipriąją ranką.

Besikeičiant gynyboje oponentams mums gelbėjo. Thomo Walkupo ir Artūro Milaknio tritaškiai mus gelbėjo. Esu patenkintas iškovotu tašku, labai svarbu gerinti žaidimą, nesu tikras, ar visi žaidėjai gerina savo žaidimą“, – aiškino Š. Jasikevičius.

– Kiek Paulius Jankūnas savo fiziškumu gelbėjo šiose rungtynėse?

– Būtų žaidęs Paulius Jankūnas ir ilgiau, viena pražanga pasirodė keista. Paulius visą sezoną žaidžia puikiai ir duoda mums naudą, tikiuosi jos bus dar daugiau. Tai žmogus, kuris nenustebs apstumdytas varžovų bei sugebės atsirasti geroje pozicijoje. Jis davė toną rungtynėse. Gaila, kad nepasisekė su tomis pražangomis. Jis svarbus rūbinėje, aš ten dažnai nebūnu, bet Paulius svarbus naujokams. Jis duoda labai daug.

– Dvejos sunkesnės rungtynės A. Milakniui. Kiek jis buvo svarbus šįvakar?

– Jis buvo labai svarbus. Žinome jo galimybes. Jis priklausomas nuo sistemos ir nuo įžaidėjo, o jie jam sukuria progas. Kaip ir kiekvienais metais sezono pradžioje jis įsivažiuoja kiek sunkiau. Su juo aikštelė yra platesnė ir jis atneša daug naudos. A. Milaknis įspūdingai kovojo su Ch. Kahudi, kuris įspūdingai pradėjo rungtynes.

– Kaip vertinate įžaidėjų pasirodymą dvikovoje su ASVEL?

– Thomasas vedė komandą į priekį, žinome jo gynybinius sugebėjimus. Luko Lekavičiaus reikia dar truputį palaukti. Jis dvejus metus žaidė kitaip ir galbūt jis kiek primiršęs sistemą ir reikalavimus. Tai yra procesas. Jis pasižymi sunkiu darbu ir tikiuosi viskas bus gerai.

– Palikote varžovus žemiau taškų vidurkio ne pirmose sezono rungtynėse. Kuo ypatinga „Žalgirio“ gynyba?

– Nigelas Hayesas yra tikrai labai gerai besiginantis žaidėjas kaip ir Zachas LeDay`us kuris susitvarko su savo užduotimis beisikeičiant gynyboje. Gerą darbą atlieka Marius Grigonis ir Thomas Walkupas, kuris vienas geriausiai Europoje besiginančių žaidėjų. Reikia integruoti visus krepšininkus į sistemą. Esame sužaidę tik ketverias rungtynes ir stebuklų dar nebus. Yra, kur tobulėti, bet mane jaudina, kad yra daromos tos pačios klaidos.

– Kerras Kriisa debiutavo Eurolygoje. Kaip vertinate jo debiutą?

– Šita situacija nėra jam lengva, nes yra mėtomas tarp dviejų komandų, jis nežino visų derinių. Jeigu tik išėjęs prie 15 tūkstančių žmonių pakelia pirštą į viršų yra aišku, kad yra gyvas „bachūras“, ne toks estiškas. Dar vienas talentingas žaidėjas sistemoje. Tų talentingų žaidėjų yra daug, bet į viršų išlenda tik vienetai. Labai fainas ir gyvas vaikis, visad besišypsantis.

– Ar nustebote, kuomet K. Kriisa taip džiaugėsi pataikytu baudos metimu?

– Įspūdinga „Žalgirio“ arenos ovacija. Nežinau, ar jis galės užmigti po šių rungtynių. Tokių metų man būtų sunku užmigti. Tikiuosi, kad tai bus postūmis jam į priekį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.