Naujienų srautas

Sportas2019.10.28 19:40

Vilniaus „Žalgirio“ talentas Vareika: apie pažintį su futbolu, pirmuosius įvarčius profesionalų lygyje ir humorą

Erikas Petrikas, LRT.lt 2019.10.28 19:40

Jaunasis Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas Matas Vareika šiemet spėjo susilaukti ne vieno sirgaliaus simpatijų. Vos pirmąjį profesionalų sezoną žaidžiantis Matas išsiskiria ypatinga energija, emocijomis ir sėkmingais epizodais puolant varžovų vartus. Pats M. Vareika futbolo karštlige susirgo prieš daugiau nei dešimtmetį.

„Per 2008 Europos futbolo čempionatą lauke su draugais pradėjome žaisti futbolą – nuo to laiko futbolas man pradėjo labai patikti. Dienomis patys žaisdavome, o vakarais eidavome žiūrėti Europos čempionato rungtynių. Tą vasarą Europos čempionatas mane patraukė arčiau futbolo, o rudenį jau pradėjau lankyti futbolo treniruotes Jonavoje“, – apie pirmuosius žingsnius futbole LRT.lt pasakojo Vilniaus „Žalgirio“ talentas.

Jaunojo futbolininko kelyje Vilnius yra antroji tarpmiestinė stotelė. Jonaviškis prieš tai savo įgūdžius gludino Kaune, Nacionalinėje futbolo akademijoje.

„Buvo sunku išvažiuoti iš Jonavos į Kauną – važiavau vienas, be tėvų, o tuo metu man buvo 12 metų. Pirmi mėnesiai buvo ypač sunkūs, bet paskui pripratau, aplinkui daug draugų, turėjau vieną svajonę ir toliau ėjau link jos“, – dėstė M. Vareika.

M. Vareika vaikystėje namuose pernelyg neužsibūdavo, kadangi žinojo, jog norint kažką pasiekti – reikalingas sunkus darbas.

„Mano sėkmės paslaptis yra ta, jog daug dirbu treniruotėse, o anksčiau daug žaisdavau futbolo lauke. Turėdavau daug draugų, kurie žaisdavo futbolą. Iki dvylikos metų kartu su minėtais draugais futbolą lauke žaisdavau mažiausiai penkias valandas, tad galbūt tai paspartino mano progresą, jog kiekvieną dieną liesdavau kamuolį ir paskui kažkas pavykdavo“, – savo sėkmės paslaptį atskleidė Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkas.

Po sėkmingo etapo jaunimo futbole, M. Vareikos laukė sudėtingas klausimas – kur žaisti toliau?

„Pradžiai dar nežinojau, ar atvažiuosiu į Vilniaus „Žalgirį“. Turėjau pasiūlymų ir iš kitų komandų, bet dar tada „Žalgirio“ treneris buvo Valdas Urbonas, kurį aš pažinojau, su juo turėjau gerus santykius, tad nusprendžiau, jog vis dėlto Vilniaus „Žalgiris“ turi būti kita mano stotelė, nes tai yra konkurencingas klubas. Pradžiai prisibijojau, jog nežaisiu tokiame klube, bet surizikavau, o kai pirmąkart atėjau į treniruotę, buvo šiek tiek nejauku, nes iki tol tarp vyrų aš nebuvau žaidęs, bet po pirmosios treniruotės viskas buvo gerai“, – apie atvykimą į „Žalgirį“ pasakojo M. Vareika.

Apie save M. Vareika ypač daug nekalbėjo, bet tikino, jog laikas, kurį jau praleido „Žalgiryje“, yra įsimintinas.

„Sunku apie save kalbėti. Esu užsispyręs, einu visąlaik laimėti, einu į aikštę ir darau viską, kad padėčiau komandai laimėti. Vilniuje viskas man yra įdomu. Vilniaus „Žalgiris“ yra mano pirmasis profesionalus klubas, čia yra pirmieji žingsniai vyrų futbole. Man labai patinka komandos draugų palaikymas rungtynių metu, taip pat patinka mūsų bendravimas už aikštės ribų. Viskas susideda į vieną. Kiekvieną kartą „Žalgiris“ vis naujai nustebina“, – kalbėjo M. Vareika.

Daugelyje sporto komandų yra susiformavę daug įvairių tradicijų. Ne išimtis ir „Žalgirio“ ekipa. Jaunieji žalgiriečiai po treniruočių turi atlikti tam tikras užduotis.

„Kiekvieną dieną reikia vis kažką padaryti. Reikia surinkti kamuolius, sutvarkyti juos. Yra žmogus, kuris už tai yra atsakingas, bet jaunimas turi prisidėti. Tekdavo ir iki dabar dar tenka nuplauti kamuolius“, – dėstė jaunasis žalgirietis.

M. Vareikia šiemet turėjo kelis įspūdingus pasirodymus A lygoje, tačiau ryškiausias ir vienas geriausių pasirodymų buvo Vilniaus dvikovoje, kuomet „Žalgiris“ kovėsi su „Riteriais“. Tądien Matui sukrito visos kortos, kurių dėka „Žalgirio“ futbolininkai iš šių rungtynių išsinešė sveiką kailį, pergalę ir tris taškus.

„Treneris pasikvietė mane, kuomet pralaiminėjome 0:1 ir pasakė „Reikia gyvumo aikštelėje“. Pavyko įnešti to gyvumo dviem įvarčiais (juokiasi). Tądien labai pasisekė, iš komandos draugų gavau tokius perdavimus, po kurių reikėjo tik įmušti. Ne aš ten išplėšiau tą pergalę, o komanda išplėšė. Prie tų įvarčių prisidėjo daug dalių, kurių prašė treneris. Profesionalų futbole šie įvarčiai buvo patys pirmieji karjeroje, o tokių pasirodymų jaunimo futbole yra buvę“, – prisimena šias rungtynes M. Vareika.

Po šių sėkmingų įvarčių Matas skuodė tiesiai prie Pietų IV tribūnos, kurioje kartu džiaugėsi įmuštais įvarčiais į varžovų vartus.

„Labai smagu, kad Pietų IV mus palaiko. Aikštėje jaučiu, jog turiu solidų užnugarį. Į tuos vartus, prie kurių būna Pietų IV, krenta daugiau įvarčių. Viską darome dėl jų, kad jų svajonės išsipildytų“, – apie aktyvių fanų palaikymą kalbėjo M. Vareika.

Po rungtynių M. Vareika laisvalaikiu neliūdi – futbolininkas buvo apsilankęs „Humoro klubo“ stand-up komedijos pasirodyme „Tūkstančio miestų turas“.

„Vilniaus „Žalgirį“ palaiko Paulius Ambrazevičius, po kažkurių rungtynių susirašėme ir gavau iš jo pakvietimą į jo stand-up pasirodymą, į kurį nuėjau, daug prisijuokiau. Pats seku stand-up kultūrą, man patinka pasijuokti“, – M. Vareika papasakojo, kaip atsidūrė „Humoro klubo“ pasirodyme.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi