Sportas

2019.10.25 13:52

Kyudo varžybose nepralenkiami buvo lankininkai iš Vokietijos

LRT.lt2019.10.25 13:52

Vilniaus sporto mokykloje „Tauras“ įvyko Lietuvos Kyudo Federacijos organizuotas tradicinio japoniško šaudymo iš lanko antrasis Baltijos jūros šalių čempionatas ir VIII Lietuvos čempionatas. Jame dalyvavo sportininkai iš Latvijos, Lenkijos, Suomijos, Švedijos, Vokietijos ir Lietuvos.

Varžyboms teisėjavo pirmojo Europos čempionato laimėtoja Connie Brandl-Hoff iš Vokietijos, turinti penktą meistriškumo kategoriją „Dan“ ir Renshi instruktorės laipsnį. Renginį savo apsilankymu pagerbė Japonijos nepaprastasis ir įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki ir ambasadoriaus asistentė. Ambasadorius pasveikino varžybų dalyvius bei įteikė Lietuvos Kyudo Federacijos nariams sertifikatus, patvirtinančius „Dan“ gavimą šių metų liepos mėnesį Poznanėje vykusių egzaminų metu.

Varžybos vyko bendroje vyrų ir moterų grupėje. Buvo laikomasi Tarptautinės kyudo federacijos taisyklių - šaudoma į 36 cm skersmens taikinį iš 28 m atstumo. Komandų rezultatai buvo skaičiuojami po 36 šūvių (3 dalyviai po 3 kartus po 4 šūvius). Šešiolika geriausius rezultatus komandinėse varžybose parodžiusių lankininkų dalyvavo asmeninėse varžybose, kurios vyko dvikovų principu po 2 šūvius.

Baltijos jūros šalių čempionato komandinių varžybų nugalėtojais tapo:

I vieta Alster Dojo komanda iš Vokietijos (Alexander Bauer, Stefanie Kommnick, Connie Brandl-Hoff)

II vieta Tametomo komanda iš Lenkijos (Bogdan Mytnik, Radoslaw Sosinski, Krzysztof Haczek)

III vieta Tengukai komanda iš Lenkijos (Marta Kotecka, Blanka Tomaszewska, Rafal Stasik)

Baltijos jūros šalių čempionato asmeninių varžybų nugalėtojais tapo:

I vieta Stefanie Kommnick iš Vokietijos

II vieta Bogdan Mytnik iš Lenkijos

III vieta Denis Ugriumov iš Latvijos

Lietuvos Kyudo čempionato nugalėtoja tik po keturių papildomų šūvių tapo Aurelija Vosylė, antras liko Kipras Išora, trečiąją vietą užėmė Vitalijus Bertašius. Teisėjos sprendimu už gražiausią šūvių atlikimą Stiliaus prizas buvo įteiktas Kiprui Išorai.

Lietuvos kyudo čempionate antrąją vietą iškovojęs ir Stiliaus prizą laimėjęs Kipras Išora sakė „Daliai šiuolaikinių lankininkų kyudo yra sportas, kur siekiama surinkti maksimalų taškų skaičių. Visgi manau kad svarbiau yra siekti “seisha seichu”, kas reiškia “teisingas iššovimas yra teisingas pataikymas”, kitaip tariant, kai šūvio technika yra teisinga, strėlė pataiko į taikinį.“

Kyudo – šaudymas japonišku lanku. Tai vienas seniausių ir gilias tradicijas išsaugojusių Rytų kovos menų. Pagrindinis kyudo tikslas yra “shin-zen-bi” būsena, kas reiškia “tiesą-kilnumą-grožį”. Kai lankininkas atlieka teisingą šūvį (tiesa), vadovaudamasis doros dvasia ir teigiamu požiūriu į visus žmones ir daiktus (kilnumas), gimsta nuostabus šūvis (grožis).

Lietuvoje kyudo pradėtas praktikuoti 2009 metais, šiais metais švenčia 10 metų jubiliejų.