Naujienų srautas

Sportas2019.10.24 18:00

Geriausios šalies boksininkės Ivetos Lešinskytės tikslas – olimpinės žaidynės

Pasaulio moterų bokso čempionate Iveta Lešinskytė pakartojo geriausią Lietuvos boksininkių pasiekimą planetos pirmenybėse. Peties trauma jai sutrukdė pakovoti dėl medalių, tačiau medikų verdikto laukianti sportininkė tiki, kad kitąmet ji gali tapti pirmąją šalies boksininke moterimi, kovosiančia Tokijo olimpinėse žaidynėse.

Penktą vietą pasaulio moterų bokso čempionate užėmusiai I. Lešinskytei artimiausiu metu bus atliktas magnetinio rezonanso tyrimas, kuris parodys, kiek rimta jos planetos pirmenybėse patirta trauma. Treniruočių stovyklų šiemet neturėjusi ir su vaikinais dažniausiai besitreniruojanti sportininkė pasaulio čempionato Rusijoje antroje kovoje patyrė peties traumą, kuri kovoje dėl medalių neleido rimčiau pasipriešinti šių metų Europos žaidynių čempionei iš Velso.

„Kai grįžau iš Europos čempionato, kur užėmiau penktąją vietą, sakiau, kad ir pasaulyje reikia penktos vietos, pavyko. Buvo sunku. Kartu mano treneris nevažiavo, važiavo tik rinktinės treneris, tai treneris rašė žinutes palaikė ir sukandus dantis ėjau ir pavyko“, – kalbėjo I. Lešinskytė.

Lietuvos kariuomenėje dirbanti boksininkė viliasi, kad trauma nesutrukdys kitąmet kovoti dėl teisės vykti į Tokijo olimpines žaidynes. Iki šiol nėra to padaryti nėra pavykę nė vienai Lietuvos boksininkei.

I. Lešinskytė neskaičiuoja ringe praleistų valandų ir tai, kad tenka tris dienas per savaitę treniruotis gimtojoje Tauragėje, tris dienas keliauti pas Lietuvos moterų bokso rinktinės trenerį Vincą Murauską į Šilutę, o Kaune, kur geriausia Lietuvos boksininkė studijuoja, laukia dar du treneriai.

Boksininkė Iveta Lešinskytė tikisi, kad pasaulio čempionate patirta trauma nesutrukdys kovoti dėl kelialapio į Tokijo olimpines žaidynes

„Iveta turi labai stiprų charakterį, yra valinga mergina ir žino, ko ji nori, ko atėjo į ringą. Ateina dirbti, atiduoti visą save ir, kaip matome, rezultatai kalba patys už save – parvežė iš pasaulio čempionato penktąją vietą. Aišku, nebūtų ji traumuota, galbūt būtume turėję medalį, o galbūt ir aukščiausios prabos apdovanojimą“, – kalbėjo sportininkės treneris Marius Palionis.

Kitąmet kovo ir gegužės mėnesiais I. Lešinskytė atrankos turnyruose kovos dėl kelialapio į olimpines žaidynes. Jos svorio kategorijoje, iki 75 kilogramų, Tokijuje varžysis 16 boksininkių.

Prieš aštuonerius metus į bokso ringą atėjusi mergina, ne iš karto pradėjo svajoti apie olimpines žaidynes: „Aš pradžioje nelabai apie tai galvojau, daugiau treneris turėjo tų svajonių, paskui jau ir pati pradėjau apie tai galvoti.“

I. Lešinskytės laukia itin nuožmi kova dėl olimpinio kelialapio, nes atrankos turnyruose greičiausiai atsiras ir naujų varžovių, nes moterų svorio kategorijų olimpinėse žaidynėse bus dvigubai mažiau nei pasaulio čempionate – penkios.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi