Sportas

2015.09.08 13:45

Nepasiteisinęs Jono Kazlausko eksperimentas

Donatas Urbonas, 15min.lt2015.09.08 13:45

Artūras Gudaitis sulaukė savojo šanso. Žaidimo braižą kitą sezoną norintis pakeisti Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas išbandė savo jėgas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, tačiau Jono Kazlausko eksperimentas rungtynėse su austrais nepasiteisino. Kartu bliūkšta ir aukštaūgio viltys prasibrauti į galutinį dvyliktuką.

Artūras Gudaitis sulaukė savojo šanso. Žaidimo braižą kitą sezoną norintis pakeisti Vilniaus „Lietuvos ryto“ naujokas išbandė savo jėgas sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje, tačiau Jono Kazlausko eksperimentas rungtynėse su austrais nepasiteisino. Kartu bliūkšta ir aukštaūgio viltys prasibrauti į galutinį dvyliktuką.

Kadangi rungtynėms buvo neregistruotas pagrindinis sunkusis krašto puolėjas Paulius Jankūnas, buvo akivaizdu, kad J.Kazlauskas po krepšiu išbandys naujų variacijų. Buvo spėliojama, ar tik „centru“ savo komandoje A. Gudaitį regėjęs treneris ryšis jį pastatyti šalia vidurio puolėjo.

Šansas buvo suteiktas

Antrąjį kėlinį lietuviai pradėjo tokiu penketu – Robertas Javtokas, Artūras Gudaitis, Deividas Gailius, Marius Runkauskas ir Adas Juškevičius

A. Gudaitis pirmą kartą per ketverias kontrolines rungtynes gavo progą sužaisti ne vidurio puolėju.

Tačiau pirmasis blynas smarkiai prikepė. Lietuvių pranašumas prieš austrus padidėjo vienu tašku tik todėl, kad iš toli pataikė M. Runkauskas, dvitaškį pridūrė D. Gailius.

Per keturias minutes nei A. Gudaitis, nei R. Javtokas taškų nepelnė ir sugriebė 3 atšokusius kamuolius. Po krepšiu susispaudę priekinės linijos žaidėjai nebuvo tikri savo veiksmais, žaidimas puolime gerokai strigo. Susidarė įspūdis, kad aukštaūgiams trūko vietos po krepšiu.

A. Gudaitis žaidė aktyviai, bet ne efektyviai

R. Javtoką pakeitė J. Valančiūnas. Lietuvių pranašumas išaugo iki 14 taškų (36:22), tačiau jį sukrovė būtent D. Gailius ir M. Runkauskas.

Prabėgus 5 min. 10 sek. nuo eksperimento pradžios, J. Kazlauskas vietoj A. Gudaičio į aikštę išleido Domantą Sabonį ir sugrąžino tradicinį penketą.

„Artūras yra jaunas, perspektyvus ir tobulėjantis žaidėjas, bet šiai dienai jis vidurio puolėjo pozicijoje jaučiasi geriau nei sunkiojo krašto, – po mačo sakė J. Kazlauskas. – Mes su Jonu po krepšiu neturime tokio ūgio pranašumo, kad dar su antru sunkiu žaidėju uždarytume trijų sekundžių zoną. Norėdami išnaudoti Joną, turime išplėsti perimetrą. Deja, su Gudaičiu mes uždarome trijų sekundžių zoną daug stipriau. Vėluoja perdavimai į tris sekundes, yra dar daug įvairių dalykų.“

Trečiojo kėlinio pabaigoje A.Gudaitis vėl pabuvojo aikštėje su J. Valančiūnu. Per tris likusias minutes skirtumas nuo 16 ištirpo iki 13 taškų.

A. Gudaitis per šią atkarpą pataikė iš vidutinio nuotolio, vieną baudos metimą, bet suklydo prasižengdamas puolime, o vėliau – ir perduodamas kamuolį.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje A. Gudaitis prametė iš vidutinio nuotolio, dar sykį suklydo, blokavo metimą ir atsisėdo ant suolo po trijų minučių.

Tiesa, šį kartą jo tandemas su J. Valančiūnu atrodė energingesnis ir efektyvesnis.

23 metų 210 cm ūgio krepšininkas po minutės priverstinai pakeitė kirkšnį susižeidusį J. Valančiūną.

Susitikimą A. Gudaitis baigė per 18 minučių pelnęs 5 taškus (1/3 dvit., 3/6 baud.), atkovojęs 4 kamuolius, blokavęs metimą, perėmęs kamuolį, bet suklydęs ir prasižengęs po 3 kartus.

Sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje J. Kazlauskas ieškos kitų atsakymų. Likęs A. Gudaičio tikslas aiškus – nukonkuruoti Antaną Kavaliauską dėl trečiojo vidurio puolėjo pozicijos, nes vietos Jonui Valančiūnui ir Robertui Javtokui jau rezervuotos.

Pats A. Gudaitis supranta, kad susigrąžinti sunkiojo krašto puolėjo įgūdžius po kelerių metų „centro“ pozicijoje nebus taip paprasta. Didelių vilčių atsiskleisti šalia „centro“ jis rinktinėje neturėjo. Šią užduotį jau galima nukelti sezonui „Lietuvos ryte“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt