Naujienų srautas

Sportas2019.10.23 18:39

Rusijos antidopingo agentūros galva nuolaidų nebesitiki: turime susitvarkyti savo kiemą

LRT.lt 2019.10.23 18:39

Rusijos antidopingo agentūros (RUSADA) vadovas Jurijus Ganusas tvirtina, kad Rusija turi ruoštis juodžiausiam scenarijui – draudimo varžytis kitų metų Tokijo olimpinėse, skelbia BBC.

Dar praėjusį mėnesį pasaulinė antidopingo asociacija (WADA) paskelbė įtarimus apie tai, kad Rusijos atstovai iš Maskvoje esančios laboratorijos atsiuntė realybės neatitinkančius duomenis.

Trečiadienį specialusis WADA komitetas susitinka su ekspertais, kurie surinko informaciją apie šį atvejį ir įvertins rusų pateikiamus situacijos paaiškinimus.

Pranešama, kad WADA komitetas gali rekomenduoti pratęsti Rusijai skirtas sankcijas stambaus masto sporto varžybose.

„Rusijos olimpinei rinktinei bus uždrausta dalyvauti Tokijo žaidynėse, – kalbėjo RUSADA vadovas J. Ganusas. – Manau, kad tokia situacija gali pasikartoti ir 2022 metų žiemos olimpinėse žaidynėse Kinijoje.“

Kalbėdamas su naujienų agentūra AFP, J. Ganusas pabrėžė, kad Rusijos atstovai privalo keisti požiūrį.

„Rusija negali tęsti senųjų metodų, kurie ir pagilino šią krizę. Turime atsikratyti požiūrio, kad Vakarų pasaulis stengiasi mums pakišti koją. Turime susitvarkyti savo kiemą“, – aiškino RUSADA galva.

Dėl WADA išreikštų įtarimų dėl minėtos situacijos praėjusį mėnesį, Rusijos rinktinei buvo uždrausta dalyvauti Katare vykusiame pasaulio lengvosios atletikos čempionate.

J. Ganusas, kurio teigimu RUSADA neprisidėjo prie informacijos klastojimo, nes neturėjo prieigos prie pagrindinės duomenų bazės, tvirtina, kad Rusijos sporto ministro Pavelo Korobkovo pateikti paaiškinimai nepakeis WADA sprendimo.

RUSADA vadovo aiškinimu, Tokijo žaidynėse varžytis vėl galės tik atletai iš Rusijos, kurie įrodys, kad yra „švarūs“ ir neturi sąsajų su dopingu. Tokie sportininkai varžysis kaip neutralūs atletai. 2018 m. kaip neutralūs atletai Pietų Korėjoje vykusiose žiemos olimpinėse žaidynėse dalyvavo 169 sportininkai iš Rusijos.

Pridedama, kad be draudimo dalyvauti stambaus masto sporto renginiuose Rusija gali tikėtis baudų bei draudimo organizuoti įvairias varžybas Rusijoje. Be to, rusų sporto funkcinionieriai gali būti pašalinti iš įvairių sporto organizacijų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi