Sportas

2019.10.23 16:48

Į „Ryto“ starto penketą įšokęs Blaževičius: man suteikiamas šansas, o aš duodu atsakymus

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.10.23 16:48

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai trečiadienį nuo 20 val. Bursos mieste su vietos „Tofaš“ klubu kovos dėl antrosios pergalės Europos taurės turnyre, o savo sėkmingą žaidimą sostinės ekipos gretose sieks pratęsti 18-metis 207 cm ūgio talentas Marekas Blaževičius.

Praėjusią savaitę „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis ėmėsi ryžtingų veiksmų komandos žaidimo plane ir M. Blaževičiui dvikovoje su Belgrado „Partizan“ klubu pirmą kartą Europos taurės turnyre skyrė daugiau minučių (9 min) nei pastaruoju metu stringančiam Martynui Echodui (8 min).

Tuo viskas nesibaigė. Praėjusio sekmadienio rungtynėse Vilniuje tarp „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ M. Blaževičius pasirodė starto penkete ir iš viso sužaidė 22 minutes. Vaikinas aikštėje praleido daugiau laiko nei kitu du vilniečių aukštaūgiai – Evaldas Kairys ir M. Echodas – kartu sudėjus (17 min).

Dvikovoje su daugkartiniais LKL čempionais M. Blaževičius surinko 10 taškų ir atkovojo 5 kamuolius, o D. Adomaitis savo jaunąjį auklėtiniai pavadino „geriausiai baudos aikštelėje besiginančiu komandos aukštaūgiu“.

Prieš skrydį į Turkiją su portalu LRT.lt bendravęs M. Blaževičius džiaugėsi „Ryto“ trenerio štabu suteiktu pasitikėjimu.

„Labai malonu, kad treneris man suteikia galimybę žaisti. Kaip jis pats sakė – man suteikiamas šansas, o aš duodu atsakymus. Stengiuosi išnaudoti visas galimybes ir noriu tapti, kaip įmanoma geresniu žaidėju. Noriu būti tvirtas komandos rotacijos krepšininkas“, – aiškino M. Blaževičius.

Pačioje sezono pradžioje, žvelgiant į M. Blaževičiaus laiką LKL čempionate, krepšininko šuolio į komandos starto penketą dar nebuvo galima numatyti. Aukštaūgis per dvi pirmąsias sužaistas LKL čempionato rungtynes iš viso gavo tik 10 minučių ant parketo, o Europos taurės turnyro dvikovose su Krasnodaro „Lokomotiv“ ir Limožo CSP apskritai nerungtyniavo.

Visgi situacija ėmė pamažu keistis, kuomet „Ryto“ gretose užtikrinto žaidimo sezono pradžioje nedemonstravo Martynas Echodas ir Evaldas Kairys.

„Nesitikėjau, kad šuolis į starto penketą įvyks jau sezono pradžioje. Po pokalbio su treneriu supratau, kad viską turėsiu užsitarnauti pats. Viskas atėjo pamažu. Iš pradžių nežaidžiau, po to žaidžiau vieną minutę, o vėliau žaidimo laikas augo žingsnis po žingsnio“, – kalbėjo krepšininkas.

D. Adomaitis nekart gyrė krepšininko energiją, kurios iš jaunuolio ir tikisi „Ryto“ trenerių štabas. Visgi galima pastebėti, kad kartais M. Blaževičiui koją pakiša ir per didelis noras nuversti kalnus aikštėje ir dėl to priimami komandai naudos nenešantys veiksmai.

Apie tai krepšininkas kalbėjo ir pats, vertindamas savo žaidimo trūkumus.

„Jeigu pačiam reikalai klostosi gerai, o varžovams nesiseka ir jie pradeda nervintis, tą energiją semiesi iš varžovų. Tuomet žaisti būna netgi lengviau, – tvirtino M. Blaževičius. – Kovojant su aukšto pajėgumo varžovais, man dar trūksta ramybės. Išeinu su energija, su karšta širdimi ir kartais paskubu priimdamas sprendimus. Manau, viskas ateina su patirtimi. Po mėnesio ar kito viskas turėtų būti dar geriau.“

Kalbėdamas apie M. Blaževičiaus galimybes žaisti aukštesniame lygyje ir dar trūkstamus žaidimo aspektus, D. Adomaitis pabrėžė, kad krepšininkui dar būtina kaupti patirtį.

„Jam dar trūksta patirties. Matosi paprasti dalykai. Kartais jam pritrūksta tos pusė sekundės ar vieno momento, kad išlauktų. Jis yra gudrus krepšininkas, bet Marekas nori viską daryti maksimaliai. Kartais viską padaryti reikia ne maksimaliai greitai, o maksimaliai teisingai. Viskas yra normalu“, – apie savo auklėtinį prieš išvyką į Bursą kalbėjo D. Adomaitis.

Su „Partizan“ ir „Žalgirio“ priekine linija stumdęsis krepšininkas teigia, kad jėgos fizinėse dvikovose prieš aukštesnio pajėgumo varžovus jam užtenka, o gynybos niuansų tokiose situacijose mokosi ir iš „Ryto“ kapitono Eimanto Bendžiaus.

„Jėgos tikrai užtenka, bet čia yra kiti aspektai – reikia mąstymo ir gudrumo. Pavyzdžiui, mūsų komandoje Eimantas (E. Bendžius – LRT.lt) nėra pats stipriausias vyrukas, bet sugeba apsiginti prieš savo oponentus savo mąstymu. Noriu imti pavyzdį iš jo – kur reikia atsitraukti ir priversti varžovą nukristi, kad kitą ataką varžovų treneris nebepultų prieš jį“, – aiškino M. Blaževičius.

Kol kas M. Blaževičiaus veiksmai šio sezono „Ryto“ komandoje apsiriboja žaidimu varžovų baudos aikštelėje ir bandymu prisidėti prie klubo gynybinio plano išpildymo. Visgi aukštaūgis tikisi, kad greitai galės pademonstruoti ir savo universalumą bei gebėjimą pataikyti metimus iš distancijos.

„Treneris visuomet ragina mesti, jeigu tik esu laisvas su kamuoliu toliau nuo krepšio. Pats galbūt dar tik įsivaižiuoju, nes nesinori visko sušikti pirmu metimu ir sėsti „ant bankės“. Norisi gerai dirbti gynyboje, puolime pastatyti gerą užtvarą. Atsiranda pasitikėjimas ir nukrenta lengvas šūdas, tuomet laisviau žaidi bei gali mesti ir vidutinio nuotolio metimą ar atlikti prasiveržimą arčiau krepšio“, – kalbėjo M. Blaževičius.

„Ryto“ klubo vadovybės ir trenerio D. Adomaičio ateities ekipos žaidėju nekart pavadintas M. Blaževičius neskuba savęs projektuoti tolimoje klubo ateities perspektyvoje.

Krepšininkui malonus toks dėmesys, tačiau žaidėjas neslepia, kad turi tikslų žaisti ir dar aukštesniame lygyje nei „Ryto“ klubas.

„Būtų smagu būti komandos ateities veidu, bet turiu ir aukštesnių tikslu. Noriu pasiekti ir juos“, – mintimis dalijosi M. Blaževičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt