Naujienų srautas

Sportas2019.10.23 09:44

UEFA pokyčiai: naujas klubinis turnyras, kuriame šansų dalyvauti turėtų ir Lietuvos klubai

LRT.lt 2019.10.23 09:44

Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA) paskelbė, jog keisis UEFA Europos lygos – antrojo pagal pajėgumą žemyno tarptautinio turnyro – formatas bei bus pristatytas trečias turnyras, vadinamas UEFA Europos konferencijų lyga.

Čempionų lygos formatas nesikeis – ten liks 32 pajėgiausios Europos komandos, besivaržysiančios dėl aukščiausio apdovanojimo.

Europos lygos situacija kiek kinta – vietoj 48 klubų liks 32, o turnyro formatas supanašės į Čempionų lygos formatą. Vienintelis skirtumas – Po grupių etapo, skirtingose grupėse antrąją vietą užėmusios ekipos rungsis su skirtingomis trečiąsias pozicijas užėmusiomis komandomis dė patekimo į turnyro aštuntfinalį.

Naujojo turnyro – Europos konferencijų lygos formatas bus identiškas kaip Europos lygos.

Trečiojo tokio turnyro tikslas – suteikti šansą kiek silpnesniems klubams, nepatenkantiems į Europos lygą ar nesugebantiems prasimušti į atkrintamąsias, pakovoti dėl aukštesnių prizų ir auginti futbolo lygį.

Visos UEFA narės turės galimybę dalyvauti visuose turnyruose, o šalių kvotos išliks nepakitusios.

Tai reiškia, jog Lietuva, kuri užima 41-ąją vietą pagal UEFA koeficientą, vis dar turės 4 klubus, kovojančius dėl galimybės prasimušti į Čempionų lygą, Europos lygą, o dabar ir į Europos konferencijų lygą.

Atrankos sistema išliks stipriai nepakitusi, tačiau klubai, kuriems nenusisekė aukštesniųjų turnyrų atrankose, dabar turės solidžius šansus sudalyvauti naujajame turnyre.

Į jį pateks 10 klubų, kritusių paskutiniame Europos lygos atrankos etape. Dar 5 klubai pateks į paskutinįjį Europos konferencijų taurės atrankos etapą. Ten dalyvaus ekipos, kurios iškrito Čempionų lygos atrankos pirmajame etape ir/arba krito Europos lygos trečiajame atrankos etape. Likusios 17 komandų pateks per atranką, sudarytą iš klubų, iškritusių Europos lygos trečiajame atrankos etape. Šios ekipos taip pat dalyvaus paskutiniajame Europos konferencijų taurės atrankos etape.

Turnyro nugalėtojai, kaip ir būdinga Europos lygai, dės žingsnį aukščiau – šiuo atveju į Europos lygą.

Tokia nauja struktūra yra patvirtinta 2021-2024 metų sezonams. Ji užtikrins net 34 UEFA priklausančių federacijų dalyvavimą viename iš turnyrų.

Labai aktualus ir tinkamas pavyzdys Lietuvai būtų Marijampolės „Sūduva“, kuri paskutinius trejus metus krito paskutiniajame UEFA Europos lygos atrankos etape. Jei naujasis turnyras būtų egzistavęs anksčiau, Lietuvos čempionai pastaruosius tris sezonus būtų jame varžęsi.

Finansinės detalės dar nebuvo atskleistos – tai UEFA žada padaryti per 2020-uosius metus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi