Naujienų srautas

Sportas2019.10.23 09:11

Belgijos paralimpinė čempionė Marieke Vervoort pasirinko eutanaziją

LRT.lt 2019.10.23 09:11

40 metų belgė Marieke Vervoort, kuri paralimpinėse žaidynėse yra iškovojus 4 medalius vežimėlių lenktynėse, nusprendė eutanazijos būdu pasitraukti iš gyvenimo, praneša BBC.

2012 m. Londono žaidynių paralimpinė čempionė M. Vervoort sirgo nepagydoma liga, dėl kurios jai nuolat nyko raumenys. Eutanazija Belgijoje yra legali, o sportininkė dar 2008 m. pasirašė tam tikrus dokumentus, pagal kuriuos medikai, M. Vervoort išreiškus norą, gali sustabdyti jos gyvenimą.

Dėl savo ligos sportininkė nuolat kentėjo nuo didelių skausmų, traukulių ir kojų paralyžiaus, ji labai sunkiai užmigdavo.

Apie jos pasirinkimą pasitraukti iš gyvenimo eutanazijos būdu visuomenė sužinojo prieš Rio paralimpines žaidynes, kurias M. Vervoort vadino savo „paskutiniu noru“.

„Gyvenu kiekviena diena ir mėgaujuosi mažais dalykais. Kai blogų dienų turėsiu kur kas mažiau, nei gerų, žinosiu, kad laikas atėjo. Turiu eutanazijos dokumentus, bet dabar dar tam ne laikas“, - po Rio žaidynių 2016-aisiais kalbėjo belgė.

2012 m. žaidynėse ji iškovojo aukso ir sidabro medalius, o Rio žaidynėse savo trofėjų kolekcija papildė sidabru ir bronza. Visi sportininkės medaliai iškovoti 100, 200 ir 400 m distancijų vežimėlių lenktynėse.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi