Sportas

2013.01.29 13:27

V. Švedo ir Ž. Sakalausko tikslas Europos ralio čempionato etape Latvijoje – pirmasis dešimtukas

ELTA2013.01.29 13:27

Vasario 1–3 dienomis Latvijoje Kuržemės regiono keliais vyksiančiame Europos ralio čempionato antrajame etape „Liepaja-Ventspils 2013“ startuosiantys „Juta Racing“ komandos atstovai Vytautas Švedas bei Žilvinas Sakalauskas viliasi patekti į geriausiųjų dešimtuką.

Vasario 1–3 dienomis Latvijoje Kuržemės regiono keliais vyksiančiame Europos ralio čempionato antrajame etape „Liepaja-Ventspils 2013“ startuosiantys „Juta Racing“ komandos atstovai Vytautas Švedas bei Žilvinas Sakalauskas viliasi patekti į geriausiųjų dešimtuką.

„Patekti į pirmąjį dešimtuką, gal net penketuką – realu. Yra labai greitų mūsų regiono atstovų, o tikrai ne visi užsieniečiai iš tolimesnių šalių bus supergreiti. Mums trasų specifika yra šiek tiek pažįstama. Žinoma, tam tikrų niuansų teks laukti iš 15 colių padangų. Apskritai, žiemos raliai yra sunkiai prognozuojami“, – sakė V. Švedas.

Paraiškas dalyvauti ralyje Latvijoje pateikė 79 ekipažai iš 17 šalių. Preliminariais duomenimis 40 ekipažų registravosi į Europos čempionato antrąjį etapą, 48 ekipažai – Latvijos čempionato pirmąjį ir antrąjį etapus. 11 ekipažų registravosi į abejas varžybas.

Beje, Europos čempionate privaloma važiuoti 15 colių skersmens platesnėmis padangomis, o visi kiti naudoja įprastas 16 colių skersmens siauras padangas.

Europos čempionato etape, be V. Švedo ir Ž. Sakalausko, dar dalyvaus Rokas Kvaraciejus ir Mindaugas Čepulis bei Edvinas Rudaitis ir Edvinas Pagirskas.

Latvijos čempionato įskaitoje dėl taškų kovos V. Švedo ir Ž. Sakalausko, R. Kvaraciejaus ir M. Čepulio, Ramūno Čapkausko ir Tomo Šipkausko bei Mindaugo Daunoravičiaus ir Artūro Daunoravičiaus ekipažai.

Ralyje startuos suomis Jari Ketomaa, 1993 metų pasaulio ralio vicečempionas prancūzas Francois Delecouras, gamyklinės „Peugeot“ komandos atstovas airis Craigas Breenas, patirties Europos čempionatuose turintys čekai Antoninas Tlustakas, Janas Černys ir Jaroslavas Orsakas, praėjusio sezono atradimas rusas Aleksejus Lukianukas (Talino ir Saremos ralių laimėtojas), latvis Raimondas Kisielsas su egzotišku „Mini JCW RRC“ automobiliu ir kiti.

Jau penktadienio ryte bus surengtas 5,89 km ilgio kvalifikacinis greičio ruožas, kuriame 12 pirmųjų dalyvių aiškinsis savo starto pozicijas pirmajai varžybų dienai. Penktadienį vakare bus surengti trys greičio ruožai (bendras ilgis – 41,77 km). Šeštadienį dalyviams teks įveikti šešis greičio ruožus (92,05 km), sekmadienį – dar šešis (109,18 km). Iš viso per tris dienas teks įveikti 852,07 km ilgio trasą, iš kurių 243 km sudarys greičio ruožus. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.