Naujienų srautas

Sportas2019.10.22 16:50

Geriausias Lietuvos regbininkas Navickas baigia karjerą: imsis trenerio darbo

ELTA 2019.10.22 16:50

Vienas geriausių Lietuvos regbininkų Karolis Navickas priverstas baigti savo profesionalo karjerą. Galvos traumą patyręs regbininkas tokį sprendimą priėmė įvertinęs medikų rekomendacijas.

Nuo regbio jis neatitolo ir iš Prancūzijos sugrįžo į Šiaulius bei jau debiutavo naujose pareigose – tapo Šiaulių „Vairo-Kalvio-Jupojos“ vyriausiojo trenerio Gedimino Marcišausko asistentu. Padėjęs šiam Šiaulių klubui tapti Baltijos „Top“ lygos čempionu, K. Navickas susilaukė dar vieno iššūkio. Jis paskirtas Lietuvos rinktinės trenerio Ntando Manyoshos asistentu ir netrukus su nacionaline komanda pradės žygį naujajame Europos čempionato cikle.

Pats K. Navickas neatmeta galimybės dar pažaisti regbį mėgėjiškai ir galbūt atstovauti Lietuvos rinktinei.

„Taip, profesionali karjera yra baigta, bet į mėgėjų regbį ir rinktinę dar gal bus galima sugrįžti. Tai priklausys nuo to, ar pradings traumos simptomai, ar ne. Galvos trauma nebuvo sena, bet ji dažnai pasikartodavo. Paskutinį kartą per rungtynes gavau stiprų smegenų sukrėtimą. Su komandos draugu susidaužėme galvomis gaudydami varžovą. Buvau net netekęs sąmonės. Po visokių tyrimų gydytojai liepė pailsėti nuo regbio, nes pasikartojus tokiam atveju, neaišku, kaip gali baigtis. Jie sako, kad regbis yra tik vienas gyvenimo etapas, o galva bus reikalinga visą gyvenimą“, – kalbėjo K. Navickas.

K. Navickas yra pirmasis lietuvis, kuris žaidė prestižinėje „Sharks“ akademijoje Pietų Afrikos Respublikoje (PAR). Vėliau jis atstovavo Rusijos ir Prancūzijos klubams, rungtyniavo vienoje stipriausių Europoje – Prancūzijos „Top 14“ lygoje, tapo Rusijos čempionu.

„Geriausi karjeros momentai buvo Pietų Afrikoje, o dėl gyvenimo tai geriausiai jaučiausi Rusijoje, ten net nereikėjo adaptuotis – maistas, žmonių bendravimas – buvo daug panašumų. Žinoma, įsimintiniausios akimirkos tos, kurios baigėsi laimėtais čempionatais, – pasakojo K. Navickas. – Esu patenkintas savo karjera. Gal ir padariau kažkur blogus sprendimus, gal viskas galėjo būti kitaip, bet gal tuomet dar greičiau būtų pasibaigusi karjera. Niekas to nežino, todėl nieko nekeisčiau. Per karjerą turėjau daug gražių ir įdomių momentų, daug keliavau, įgijau daug patirties, išgirdau daug įdomių istorijų. Viskas buvo super“.

Vos tik pabaigęs savo profesionalo karjerą, K. Navickas iškart susilaukė savo bičiulio G. Marcišausko pasiūlymo prisijungti prie „Vairo“ trenerių štabo.

„Mes su Gediminu esame geri draugai, tai dėl pasiūlymo ilgai galvoti nereikėjo. Esu užaugęs „Vairo“ klube ir iš ten patekau į profesionalų regbį. Norisi savo sukauptą žinių bagažą perduoti jaunimui“, – sakė du kartus geriausiu Lietuvos regbininku pripažintas žaidėjas.

Šiuo metu K. Navickas su kitais treneriais duoda nurodymus Lietuvos rinktinės kandidatams, kurie ruošiasi naujo Europos čempionato „Trophy“ diviziono ciklo startui. Jau šeštadienį lietuviai stos į kovą išvykoje su Ukrainos komanda.

„Dėl darbo rinktinėje svarsčiau, nes nėra lengva treniruoti už save vyresnius žaidėjus. Nežinai, kaip jie reaguos, galbūt bus nepatenkinti. Nesinorėjo išbalansuoti komandos vidaus, bet nusprendžiau pabandyti. Kol kas viskas vyksta puikiai, randame su žaidėjais bendrą kalbą. Žiūrėsiu, kaip man seksis šiose pareigose. Su „Vairu“ pirmas blynas neprisvilo, žiūrėsime, kaip seksis su rinktine“, – teigė K. Navickas.

Lietuvoje rungtyniaujantys rinktinės kandidatai su nacionaline komanda stovyklauja jau porą savaičių. Kaip įprasta, keletas užsienyje žaidžiančių lietuvių prie ekipos prisijungs tik paskutinėmis dienomis.

„Pasiruošimas vyksta gana sklandžiai. Žinoma, gaila, kad užsienyje rungtyniaujantys žaidėjai negali dalyvauti visose treniruotėse, nes klubai jų taip anksti neišleidžia. Su Lietuvoje esančiais žaidėjais yra lengviau, jiems sezonas jau baigėsi ir visi gali sportuoti nuo pasirengimo pradžios, – sakė K. Navickas. – Kažkokių didelių pasikeitimų žaidime nebus. Kažkiek keičiame užribio derinius, bet žaidimo braižas išliks panašus, koks būdavo anksčiau. Mūsų komanda yra atletiškesnė nei Ukrainos, todėl bandysime žaisti protingai ir palaikyti didesnį žaidimo tempą“.

Šio „Trophy“ diviziono ciklo tvarkaraštis sudėliotas taip, kad Lietuvos rinktinė su pagrindiniais savo varžovais kovoje dėl išlikimo antrajame pagal pajėgumo Europos čempionato divizione žais pirmąsias dvejas rungtynes. Po mūšio su Ukraina, mūsiškiai lapkričio 16 dieną Šiauliuose susitiks su Šveicarijos komanda.

„Svarbiausios rungtynės bus su Ukraina. Būtinai reikia laimėti, kad būtume ramūs dėl išlikimo šioje grupėje. Manau, kad šansų yra nemažai. Žaidėjai dauguma yra po sezono, bus geroje formoje. Apie šveicarus galvosime tik po pirmųjų rungtynių. Į viską žiūrime „žingsnis po žingsnio“. Noriu iškart paraginti visų Lietuvos regbio gerbėjų nepabūgti blogesnių orų ir lapkričio 16 dieną palaikyti mūsų rinktinę. Jūs esate mūsų 16-as žaidėjas ir su jumis mums pergalių siekti yra lengviau“, – pridūrė K. Navickas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi