Sportas

2019.10.22 14:41

Sonata Šulcė apie lėšų skyrimą sporto projektams: jei yra rimtų abejonių, tai turi tirti prokurorai

Sigita Zumerytė, ELTA2019.10.22 14:41

Opozicijai kaltinant Vyriausybę, kad galimai neskaidriai skirstomos biudžeto lėšos sporto projektams, prezidento vyriausioji patarėja, Švietimo, mokslo ir kultūros grupės vadovė Sonata Šulcė sako, kad į kylančius sporto bendruomenei klausimus turi būti atsakyta. Pasak jos, jei yra pagrindas, finansavimo peripetijas turėtų tirti teisėsauga.

„Mes irgi esame gavę be galo daug raštų ir kreipimųsi dėl šitos situacijos ir tas pagrindinis atspirties taškas yra tai, kad jeigu piliečiams ir juo labiau sporto bendruomenei kyla klausimų, kur ir kaip yra panaudojamos Sporto rėmimo fondo lėšos, į tuos klausimus privalo būti atsakyta. Jeigu reikia, reikia pradėti tam tikrus tyrimus ir atsakyti galiausiai, kur mūsų piliečių, mūsų valstybės lėšos nueina, kokiems projektams“, – antradienį „Žinių radijui“ sakė S. Šulcė.

Opozicijai klausimų sukėlė su Seimo nariu Kęstučiu Smirnovu susijusių organizacijų sėkmė 13,2 mln. eurų dalybose sporto projektams, taip pat kodėl buvo nubrauktas finansavimas tokiam daugelį metų gyvuojančiam ir daug žmonių pritraukiančiam projektui kaip „Snaigės žygis“.

„Kitas dalykas, jei tam tikros sportinės iniciatyvos, kurios daugelį metų buvo palaikomos ir anksčiau gaudavo lėšų, šiais metais negavo lėšų, tai joms turi būti paaiškinta, kodėl įvyko tai, ir tie klausimai, kylantys sporto bendruomenei, privalo būti atsakyti“, – pridūrė S. Šulcė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt