Sportas

2015.08.13 11:14

V. Motūza pasaulio sklandymo čempionato 13,5 m klasės varžybose laimėjo devintąjį pratimą

BNS2015.08.13 11:14

Pociūnuose (Prienų rajonas) tęsiasi pirmasis pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje, kuriame dėl medalių kovą tęsia dvylika pilotų iš septynių valstybių – Australijos, Italijos, JAV, Prancūzijos, Rusijos, Slovėnijos ir Lietuvos.

Pociūnuose (Prienų rajonas) tęsiasi pirmasis pasaulio sklandymo čempionatas 13,5 m klasėje, kuriame dėl medalių kovą tęsia dvylika pilotų iš septynių valstybių – Australijos, Italijos, JAV, Prancūzijos, Rusijos, Slovėnijos ir Lietuvos.

Vėl sėkmingai trečiadienį startavo ir su 836 taškais devintąjį pratimą laimėjo Vladas Motūza, kuris sklando Lietuvoje, bendrovėje „Sportinė aviacija ir Ko“, pagamintu sklandytuvu „Mini LAK“.

Bendroje čempionato įskaitoje antrą vietą užimantis V. Motuza turi 7538 taškus ir iki 509 taškų sumažino atsilikimą nuo pirmaujančio italo Stefano Ghiorzo, kuris trečiadienį liko antras.

Trečiąją poziciją bendroje įskaitoje išsaugojo 6829 taškus turintis australas Morganas Sandercockas, kuris ir aštuntajame pratime buvo trečias.

Kitas pirmenybėse dalyvaujantis Lietuvos sklandytojas Tomas Kuzmickas trečiadienį su 394 taškais užėmė devintą vietą, tačiau bendroje įskaitoje su 3629 taškais liko dvyliktas.

Kartu su pasaulio čempionatu Pociūnuose vyksta ir parengiamosios 2016 metų pasaulio sklandymo čempionato varžybos (MIX klasė, 8 dalyviai) bei Lietuvos klubinės klasės čempionatas (26 dalyviai).

MIX klasėje devintąjį pratimą vėl laimėjo tarptautinė pora Adamas Czeladzkis iš Lenkijos ir lietuvis Darius Liaugaudas. Neįgalūs vyrai trečiadienį surinko 684 taškus ir iškovojo jau septintąją pergalę šiose pirmenybėse.

Bendroje įskaitoje pirmaujantis lietuvio ir lenko duetas turi 8247 taškus ir iki 814 taškų padidino atotrūkį prieš antroje vietoje esantį japoną Makoto Ichikawą.

Trečias lieka australas Dylanas Lampardas – 7081 taškas.

Lietuvos klubinės klasės čempionate devintąjį pratimą laimėjo Vidas Beržinskas (644 tšk.), kuris bendroje įskaitoje su 6264 taškais tėra tryliktas.

Lyderio poziciją bendroje įskaitoje išsaugojo australas Tobias Geigeris. Po devynių pratimų jis turi 7384 taškus ir 49 taškų lenkia į antrą vietą pakilusį Vytautą Rasimavičių

Į trečiąją poziciją bendroje įskaitoje po devintojo plaukimo smuktelėjo Joris Vainius (7319 taškai).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.