Sportas

2019.10.21 23:15

Istorinė akimirka: Domantas Sabonis su „Pacers“ pasirašė pelningiausią sutartį Lietuvos istorijoje

atnaujinta 23.21
LRT.lt2019.10.21 23:15

Domantas Sabonis galiausiai pasiekė susitarimą su Indianos „Pacers“. Nors buvo skelbiama, kad abi pusės dar toli nuo kontrakto pratęsimo, tačiau „TheAthletic“ žurnalistas Shamsas Charania praneša, jog lietuvis lieka savo komandoje dar 4 metams.

„Pacers“ ir aukštaūgis turėjo iki pirmadienio vidurnakčio susitarti dėl sutarties pratęsimo.

Buvo skelbta, kad sutarties vertė – 4 metai ir 79,4 mln. JAV dolerių. Vėliau S. Charania pasitaisė ir pranešė, jog vis dėlto sutartis verta 74,9 mln. JAV dolerių per 4 metus.

ESPN žurnalistas Adrianas Wojnarowski praneša, kad sutarties vertė yra kitokia – 77 mln. JAV dolerių per 4 metus. Jis pridėjo, jog mūsų tautietis gali uždirbti iki 85 mln. JAV dolerių per tuos ketverius sutarties metus, tačiau tai priklauso nuo tam tikrų paties žaidėjo bei komandos pasiekimų, kurie oficialiai nėra skelbiami.

Bet kuriuo atveju, pelningiausias kontraktas, kurį yra pasirašęs lietuvis krepšininkas.

Naujasis kontraktas įsigalioja nuo 2020-2021 metų sezono.

Dar savaitgalį buvo pranešta, jog Indianos ekipa bando išmainyti D. Sabonį, nes jo užsiprašytas atygis, komandos manymu, per didelis. Vis dėlto, „Pacers“ vertino lietuvį tiek, kad jų kaina potencialiems mainų partneriams taip pat atrodė per aukšta.

Ši nauja sutartis nereiškia, kad aukštaūgis tikrai nebus iškeistas, tačiau dabar to negalima daryti iki 2019-ųjų gruodžio mėnesio vidurio.