Sportas

2019.10.21 19:00

Po traumos atsigavusi Šerkšnienė grįžta į treniruotes: tikslas – olimpinis kelialapis

LRT TV naujienų tarnyba, Brigita Virbalytė, LRT.lt2019.10.21 19:00

2018-aisiais tarp stipriausių 400 metrų Europos bėgikių prasibrovusi ir Lietuvos rekordus gerinusi Agnė Šerkšnienė didžiąją dalį sezono bandė įveikti traumą. Vis dėlto laiko pritrūko ir lengvaatletė į pasaulio čempionatą Dohoje neišvyko. Šveicarijoje gyvenanti bėgikė tiki, kad kitąmet įvykdys Tokijo olimpinių žaidynių normatyvą ir sėkmingai grįš į didįjį sportą.

Net septyniskart 200 metrų ir 400 metrų Lietuvos rekordus pernai gerinusi ir Europos čempionato 400 metrų bėgimo finale šeštą vietą užėmusi A. Šerkšnienė šiemet turėjo pristabdyti tempą. Nuo balandžio bėgikė jautė kojos skausmus ir nors dalyvavo varžybose bei tikėjosi, kad pavyks išvykti į planetos pirmenybes, plano rugsėjį teko atsisakyti.

Iki šių metų sportininkė galvojo, kad sunkiausias jos gyvenimo etapas buvo grįžimas į sportą po dukters gimimo 2014-aisiais, tačiau klydo.

„Su šita trauma buvo daug sunkiau, žinai, kad gali bėgti, žinai, kad nori, tave visur kviečia, bet iš tikrųjų šiuo momentu negali, tai buvo labai sunku – atsisakyti varžybų ir sezoną aš nusprendžiau baigti tik pačioje pabaigoje, nes vis tikėjausi“, – pasakojo A. šerkšnienė.

Agnei Šerkšnienei šiemet teko atsisakyti dalyvauti ir prestižinėse Deimantinės lygos varžybose, tačiau ji ir treneris šveicaras Flavijus Zbergas žino, kad ji yra pajėgi bėgti dar greičiau nei 2018-aisiais. Šiuo metu Lietuvoje viešinti bėgikė jau šią savaitę prisijungs prie savo treniruočių draugų Šveicarijoje.

„Po viso tokio sezono treniruočių su trauma, daug tų kompensacijų, mikro problemėlių, bet, manau, visą tą sutvarkius, turėtų būti viskas gerai, planuojame pradėti treniruotis, žiūrėsime, kaip seksis, planuojame stovyklas ir dalyvauti žiemos sezone“, – sakė atletė.

Jeigu šiandien pagal reitingą būtų skelbiamos 400 metrų bėgikės, kurios iškovojo teisę vykti į Tokijo olimpines žaidynės, Agnė Šerkšnienė būtų tarp laimingųjų. Tačiau 29-ąją vietą pasaulio reitinge užimanti lietuvė viliasi, kad kitąmet jai pavyks įvykdyti aukšto lygio normatyvą ir nereiks laukti reitingų paskelbimo prieš pat žaidynes.

„Aš norėčiau padaryti normatyvą ir aš žinau, kad aš galiu jį padaryti, nes esu bėgus ir ne vieną kartą, pagal reitingus aš šiuo metu vis dar patenku, bet iš reitingo gali lengvai iškristi, o įvykdžius normatyvą, kelialapis garantuotas“, – teigė A. šerkšnienė.

Tokijo olimpinės žaidynės 31-erių metų A. Šerkšnienei būtų pirmosios.

Žinių reportažas apie A. šerkšnienę – nuo 14 minutės.

Žinios. Seime – siūlymas viešinti rinkimuose dalyvaujančius buvusius slaptus KGB bendradarbius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt