Naujienų srautas

Sportas2019.10.21 11:26

Policijos atstovas apie „Žalgirio“ sirgalių provokaciją „B tribūnoje“ – tai nėra įstatymų pažeidimas

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.10.21 11:26

Pirmasis šio LKL sezono Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ mūšis sostinės „Siemens“ arenoje neapsiėjo be seniai matyto konflikto – sirgalių muštynių visai šalia aikštės. Nors jos buvo trumpos, bet emocijų iššaukė daugybę, o iškart po jų „Siemens“ arenos koridoriuje prie sienos buvo sustatyti 8 jaunuoliai, surengę provokaciją „B tribūnoje“, kuri baigėsi muštynėmis. Vis dėlto šis aštuntukas savo viešnagės Vilniuje policijos komisariate nebaigė.

Kaip portalui LRT.lt sakė Vilniaus apskr. policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas Dainius Daukantas, jų elgesys, nors ir provokuojantis, su įstatymais neprasilenkia.

„Peržiūrėsime dar filmuotą medžiagą, gal situacija pasikeis, bet šiam momentui jie kažkokio pažeidimo nėra padarę. Tai, kad jie nuėjo į „B tribūnos“ sektorių, yra provokacija, gal teisingiau būtų sakyti – neetiškas, negražus elgesys – bet jis nėra baudžiamas, įstatymai to daryti nedraudžia. Jie pasielgė negražiai, faktas, bet tai nepatenka į kažkokio nusižengimo rėmus. Gali būti, kad peržiūrėję visą filmuotą medžiagą mes pamatysime kažkokių nusižengimų iš jų pusės, bet dabar to nėra. Visų jų tapatybės yra nustatytos ir tiek“, – teigė D. Daukantas.

Tik prasidėjus trečiajam ketvirčiui „Žalgirio“ sirgalių grupė nuėjo į įprastines „B tribūnos“ vietas, kurios šiose rungtynėse buvo aptvertos „Stop“ juosta. Padarę kelias nuotraukas vaikinai buvo užpulti kelių įsiutusių „Ryto“ sirgalių, šalia aikštės įsiplieskė konfliktas, teko porai minučių sustabdyti ir pačias rungtynes.

Vis dėlto rimtų muštynių išvengė patys aistruoliai, atrodė, kad išsišokę „Žalgirio“ sirgaliai vengia rimto konflikto. Netrukus jie patraukė išilgai aikštės prie išėjimo, pakeliui į juos skriejo įvairūs daiktai. Jau prie kito išėjimo „Žalgirio“ fanai vėl buvo užpulti, o vienas sirgalių į darbą paleido kumščius. Lietuvos policija savo feisbuko paskyroje tą patį vakarą išplatino vaizdo įrašą, kuriame matyti smūgis į galvą (įspėjame – silpnų nervų žmonėms video žiūrėti nereikėtų).

„Buvo sulaikytas vienas asmuo, jo atžvilgiu pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 284 straipsnį. Asmuo buvo neblaivus, dėl to uždarytas į areštinę.

Mes jį identifikavome iš karto, galėjome išsivesti iš arenos tą pačią sekundę, kai jis sudavęs kelis smūgius nuėjo į tribūną. Buvo nuspręsta palaukti, jis buvo visą laiką kontroliuojamas, nesulaikėme pačioje tribūnoje, sulaukėme, kol jis paliko savo vietą po trečiojo ketvirčio – išėjo ir buvo sulaikytas“, – apie policijos veiksmus pasakojo D. Daukantas.

Vilniaus apskr. policijos Viešosios tvarkos valdybos viršininkas teigė, kad sekmadienį tarp sirgalių kilęs konfliktas dar yra tiriamas, policijos pareigūnai peržiūri daug filmuotos medžiagos, tad sankcijų gali sulaukti ir daugiau abiejų komandų sirgalių: „Mes turime savo filmuotos medžiagos, patys fiksuojame. Nemažai žmonių filmavo, dėjo medžiagą į socialinius tinklus, žurnalistai filmavo, kėlė į viešąją erdvę. Visą viešai prieinamą medžiagą peržiūrime, be abejo, arena irgi yra filmuojama, yra daug vaizdo kamerų, kurios filmuoja aplinką.“

Policijos atstovas pažėrė kritikos ir „Siemens“ arenoje dirbantiems apsaugos darbuotojams, kurie turėjo užkirsti kelią konfliktui. Konflikto pradžios filmuotoje medžiagoje matyti, kad šalia „B tribūnos“ tebuvo keli apsaugos darbuotojai ir jie tiesiog fiziškai nebuvo pajėgūs sulaikyti įsiplieskusių sirgalių.

„Pagal teisės aktus, policija neturi prievolės budėti renginių viduje. Už renginių saugumą – dalyvių, žiūrovų – atsako to renginio organizatorius. Jie sudaro sutartis su saugos tarnyba ir perkelia atsakomybę sagos tarnybai. Visas, kas vyksta arenoje, yra saugos tarnybos kompetencijoje. Policija iš esmės neturi prievolės dirbti viduje. Tačiau mes vertiname riziką ir kai kuriose rungtynėse jūs matote policijos pareigūnus, kitose – ne. Sekmadienį arenos viduje policija nedirbo. Dalis pareigūnų buvo viršuje prie Kauno sirgalių, dalis – lauke.

Problemos su „Žalgirio“ ir „Ryto“ sirgaliais dažniausiai kyla per pertraukas, tad mes vakar ilgosios pertraukos metu buvome viduje – vadinamojoje rūkykloje, prie tualetų, prie barų. Kur dažniausiai kyla konfliktai. Prie „B tribūnos“ pareigūnų nebuvo, bet gavę pranešimą, jie atėjo, pavėlavo gal keliomis sekundėmis. Konfliktas buvo besibaigiantis, priimtas sprendimas pareigūnams per visą areną nebėgti ir sirgalių nesivyti, nedidinti konflikto.

Aš nekomentuosiu saugos tarnybų darbo, bet matote, kiek yra tų darbuotojų, kokie jie yra. Mes apie tai kalbamės nuolat ir su tarnybomis. Kiek jiems organizatoriai moka, atitinkamai jie ir turi pajėgų“, – teigė D. Daukantas.

Policijos atstovas taip pat sakė, kad daugiau konfliktų sekmadienį neužfiksuota. Tarp sirgalių buvo žiežirbų, apsižodžiavimų, bet tai neperaugo į konfliktus, į kuriuos policijos pareigūnams reikia įsikišti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi