Naujienų srautas

Sportas2019.10.20 20:08

Skirtingai rungtynių prieš „Rytą“ reikšmę įvardinę žalgiriečiai džiaugėsi pranašumu tribūnose

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.10.20 20:08

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai sekmadienio vakarą iš Vilniaus išsivežė įtikinamą pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse prieš šeimininkų „Ryto“ klubą – 88:70.

Rungtynėse žalgiriečiai dar antrajame kėlinyje įrodė savo pranašumą, o dvikovą baigė realizavę net 29 baudų metimus iš 31. Be to, kauniečiai tiksliau metė dvitaškius ir tritaškius.

Po susitikimo su žiniasklaida bendravę žalgiriečiai – Edgaras Ulanovas ir Marius Grigonis vardino pergalės priežastis ir kalbėjo apie dvikovos reikšmę.

„Skirtingomis rungtynių atkarpomis demonstravome gerą gynybą. Laikėmės savo taisyklių, kartais jas pamiršdavome, bet tų kelių atkarpų užteko, kad susikrautume persvarą rungtynėse. Susitikimo pabaigoje galėjome žaisti ramiai ir laiko gavo visi žaidėjai. Smagu, kad mus palaikė tiek daug iš Kauno atvažiavusių sirgalių. Šiandien žaisti buvo labai smagu“, – pasakojo 12 taškų rungtynėse surinkęs ir net 9 baudų metimus iš 10 pataikęs E. Ulanovas.

Kitas žalgirietis – M. Grigonis po rungtynių kalbėjo apie tai, kad teisėjai sekmadienio vakarą turėjo gerokai paprakaituoti fiksuodami pražangas abejose aikštės pusėse. Visgi krepšininkas tikino, kad nepaisant žaidimo broko, įtikinai iškovota pergalė tenkinta Kauno ekipos žaidėjus.

„Mūsų gynyba buvo visai nebloga, nors darėme kvailų klaidų. Tikrai nesužaidėme geriausių rungtynių, bet mūsų persvara siekė apie dvidešimt taškų – mes imame tokį rezultatą, – aiškino M. Grigonis. – Daugiau darbo buvo teisėjams. Žinote, kiekvienoje lygoje skirtingai traktuojamas kontakto lygis – Eurolygoje vienaip, Vokietijoje ir Ispanijoje – dar kitaip. Rungtynių kietumas priklauso ir nuo teisėjų darbo. Šiandien matėme kietą fizinę kovą. Kitaip nebus.“

Abiejų kalbintų žalgiriečių nuomonės kiek išsiskyrė diskutuojant apie iš ankstesnių laikų išlikusią „Žalgirio“ bei „Ryto“ komandų priešpriešą ir rungtynių svarbą.

Nuolatinis Kauno ir Vilniaus klubų dvikovų dalyvis ir nuo 2013 metų „Žalgiryje“ rungtyniaujantis E. Ulanovas aiškino, kad rungtynės savo emocinio atspalvio dar neprarado.

„Liežuvis man dar neapsiverstų sakyti, kad šios rungtynės nieko nereiškia. Nepasakysiu, kad ši dvikova neįdomi“, – tikino E. Ulanovas.

Savo ruožtu į „Žalgirį“ praėjusiame sezone atvykęs M. Grigonis jaučia kiek priblėsusią vilniečių ir kauniečių susitikimų reikšmę.

„Jeigu nuoširdžiai kalbant, jaučiasi, kad ši dvikova turi mažesnę reikšmę. Kaip bebūtų, esu užaugęs su šiais derbiais, todėl jie man daug ką reiškia. Galbūt pastaruosius metus viskas kitaip atrodo, bet prieš „Rytą“ visada malonu laimėti“, – kalbėjo krepšininkas.

Dvikovoje netrūko ir emocijų už aikštės ribų. Rungtynėse nebuvo ištikimiausių vilniečių ekipos sirgalių – „B tribūnos“ grupuotės, kuri protestuodama prieš LKL vadovybės skiriamas nevienodas sankcijas Kauno ir Vilniaus sirgaliams, į rungtynes neatvyko ir įprastinė tribūna liko tuščia.

Tuo tarpu susitikimo metu „Žalgirį“ palaikė šešiais autobusais iš Kauno atvykę sirgaliai, kurie leido svečių komandai pasijausti lyg namuose.

„Nesinori lysti į kitos komandos reikalus, kalbėti, kodėl jų nebuvo tribūnose. Žinome, kad vilniečiai turi gerus sirgalius, kurie juos triukšmingai palaiko. Džiaugiamės, kad mes turėjome tokį užnugarį tribūnose. Ypač naujokams tai patiko, kiti mums tik gali pavydėti tokių sirgalių, jie patys geriausi“, – apie situaciją tribūnose sekmadienio vakarą kalbėjo E. Ulanovas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi