Naujienų srautas

Sportas2019.10.20 20:05

Lengvai Vilniuje laimėjęs Jasikevičius džiaugėsi jaunimu, dėkojo sirgaliams ir pasmerkė smurtą

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.10.20 20:05

Po pirmosios pergalės Eurolygoje praėjusį ketvirtadienį Kauno „Žalgirio“ krepšininkai gerą žaidimą ir pakilią nuotaiką atsinešė ir į LKL pirmenybes. Pirmajame šio sezono LKL lyderių Vilniaus „Ryto“ (5-1) ir Kauno „Žalgirio“ (6-0) mūšyje „Siemens“ arenoje Šarūno Jasikevičiaus vyrai iškovojo lengvą pergalę – 88:70.

„Ryto“ krepšininkai didesnių problemų „Žalgiriui“ sukėlė tik pirmajame ketvirtyje bei antrojo pradžioje. Tuomet į aikštę žengęs Jockas Landale`as ėmė rinkti taškus, pataikė du tritaškius, dėjimu sutriuškino Martyno Echodo gynybą, o „Žalgiris“ prieš pertrauką pabėgo iki 50:34.

Antroje dalyje didesnės intrigos ir grėsmės „Žalgirio“ pergalei jau nebuvo, daug laiko aikštėje gavo jaunieji Š. Jasikevičiaus komandos nariai – Martinas Gebenas, Rokas Jokubaitis ir Karolis Lukošiūnas.

Statistikoje „Žalgiris“ buvo pranašesnis kone visuose elementuose – taikliau metė iš visų distancijų, laimėjo kovą dėl kamuolių (33:26), atliko daugiau rezultatyvių perdavimų (18:12) ir tik suklydo kiek daugiau (15:13).

Į spaudos konferenciją atėjęs Š. Jasikevičius visų pirma dėkojo ne savo žaidėjams, o „Siemens“ areną gausiai užpildžiusiems „Žalgirio“ sirgaliams.

„Sveikinu „Žalgirio“ fanus su pergale, daugiausiai jiems ir reikia padėkoti už tokią puikiai sukurtą atmosferą. Tiek išvykdami iš Kauno, tiek čia jautėme jų palaikymą. Tikrai malonu užbaigti savaitę gražia nata“, – teigė Šaras.

„Kai kurie dalykai pavyko, daug kas nepavyko. Kažkiek man pritrūko fiziškumo, detalių išpildymo. LKL rungtynėms turėjome aibę laiko pasiruošti, bet kažkur kažkas nesigavo. Iš kitos pusės, kontroliavome rungtynes, pabuvome kartu kaip komanda, žaidėjai pajautė, kas yra derbis, ir visi pažaidė. Super savaitė, einam rytoj ilsėtis ir stengsimės gerinti žaidimą toliau.“

– Rungtynių lūžis įvyko antrajame ketvirtyje. Kas tai lėmė?

– Manau, kad paprasčiausiai lėmė pataikymas. Iš panašių situaciją tiek Milane, tiek prieš „Baskonia“ mes prametėme. Jockas patraukė tame ketvirtyje, malonu, kad jis aukšto lygio rungtynėse išsiskyrė geru žaidimu. Pakeitė žaidėjus, kurie po ketvirtadienio gal buvo daugiau išsekę emociškai.

– Kas nutiko Alexui Perezui?

– Patempė kirkšnį. Šiandien ilsėjosi, vakar treniruotės pradžioje buvo patirta trauma. Kelios dienos bus, nieko daug aš nepasakysiu. Žiūrėsime, kaip jausis antradienį ar trečiadienį.

– Mačą pradėjote lietuvišku penketu. Kokia buvo to idėja?

– Idėja, kad reikia visiems žaisti. Į kai kuriuos dalykus reagavome dėl emocinio nuovargio ketvirtadienio, kiti žaidėjai tiko mums pagal „Ryto“ sudėtį. Smagu, kad Rokas, Karolis ir Martinas gavo daug pažaisti ir pajautė tikrąją Lietuvos krepšinio atmosferą.

– Kaip vertinate Karolio Lukošiūno pasirodymą?

– Lukošiūnui tai yra didelis žingsnis, mes į jį žiūrime, kaip į ilgalaikį projektą,. Jis dirba, stengiasi, bet prieš dvejus metus žaidė tik NKL. Didžiausi jam pagyrimai už pastangas, kasdien treniruotis su Eurolygos žaidėjais jam turėtų būti didelis stimulas. Tikiuosi, kad jis iš to pasiims kuo daugiau.

– Nigelą Heyesą išbandėte trečiojoje pozicijoje.

– Manau, kad jis gali ten žaisti, yra pakankamai protingas, kad žaistų trečioje pozicijoje. Gynyboje tai būtų didžiulis pliusas, išmokus mūsų sistemą ir puolime būtų pliusas. Dar anksti, sezonas tik prasidėjo, nesinori jam sumaišyti galvos su dviem pozicijomis. Bet jau ketvirtąją daugiau mažiau žino, kas reikalaujama, bandysime pastumti į trečią.

– Rungtynių metu tarp sirgalių įvyko muštynės. Kaip vertinate tą situaciją?

– Visada esame prieš bet kokius smurtus, susistumdymus. Mačiau, kad žmonės subėgo, daug nemačiau. Bet pas mus nėra taip blogai, jūs puikiai žinote valstybes, kur žaidėjai negali įeiti į aikštę, fanai negali rodyti spalvų. Mes gyvename valstybėje, kur viskas yra normaliai. Visada atsiras žmonių, kurie ieško konfliktų, bet tam yra policija.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi