Naujienų srautas

Sportas2019.10.20 17:21

„Ryto“ ultros ištesėjo pažadą – komandos mače su „Žalgiriu“ nepalaikė

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.10.20 17:21

Ištikimiausia Vilniaus „Ryto“ sirgalių grupuotė „B tribūna“ ištesėjo savo pažadą nepalaikyti komandos per lietuvišku krepšinio „El Clasico“ vadinamą „Ryto“ dvikovą su „Žalgiriu“. Sekmadienį įprastoje „Siemens“ arenos zonoje, kur rinkdavosi B tribūna, jų nebuvo. Jų zona simboliškai aptverta „STOP“ juosta.

Prieš pora savaičių „B tribūna“ viešai išplatino pareiškimą, kad nepalaikys savo komandos arenose per rungtynes su „Žalgiriu“ dėl neva neteisingo požiūrio į krepšinio ultras bei konkrečiai „B tribūną“.

„Ryto“ sirgaliai kaltino policijos pareigūnus ir LKL atstovus „užsisėdimu“ būtent ant „B tribūnos“ atstovų: neva būtent jie gauna padidintą dėmesį. Ultros skundžiasi ir reikalavimu neskanduoti necenzūrinių žodžių rungtynių metu bei draudimu naudoti pirotechniką arenose.

Tuo tarpu „Žalgirio“ sirgaliai sekmadienį į Vilnių rinkosi itin gausiai. Likus valandai iki mačo arena buvo pilna žaliai apsirengusių krepšinio mėgėjų, o tuomet iš Kauno atvažiavo net šeši pilni autobusai „Žalgirio“ sirgalių.

Tarp jų – ir grupuotės „Green White Boys“ (GWB) nariai. Komandoms įbėgant į aikštę apšilimui „Žalgirio“ komandos žaidėjai buvo sutikti gausiais aplodismentais. Atbėgus „Ryto“ žaidėjams švilpimas ir neigiami šūksniai girdėjosi kur kas garsiau nei ovacijos.

Panašu, kad pirmosiose LKL sezono grandų rungtynėse svečių sąlygomis žais ne „Žalgiris“, o arenos šeimininkas „Rytas“. Tiesa, GWB atstovai rungtynių pradžioje išreiškė palaikymą savo kolegoms–priešams iš „B tribūnos“.

Svečiai iš Kauno iškėlė didelį plakatą su užrašu: „Norite banų ir tylos“.

Tiesa, trečiajame ketvirtyje būtent „Žalgirio“ sirgaliai išprovokavo incidentą, kai nedidelė jaunuolių grupė nuėjo į „B tribūnos“ vietas pasidaryti asmenukių. Tai įsiutino keletą „Ryto“ sirgalių, kurie puolė vaikinus auklėti stumdydami, bandydami smogti kumščiais.

Dar rungtynių metu arenoje policija sulaikė 8 vaikinus. Dar bent apie vieną sulaikytąjį policija praneša savo feisbuko paskyroje.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi