2019.10.20 19:27

Pusantro kėlinio sostinėje vargęs „Žalgiris“ sutriuškino „Rytą“

LRT.lt2019.10.20 19:27

Pirmasis Lietuvos krepšinio grandų turėjo visko – kova tarp Vilniaus „Ryto“ ir Kauno „Žalgirio“ vyko ne tik aikštelėje, bet ir greta jos, tačiau svarbiausią kovą laimėjo žalgiriečiai – varžovų tvirtovėje jie iškovojo pergalę 88:70 (21:23, 13:27, 16:20, 20:18) ir liko vienintele nepralaimėjusia komanda lygoje.

Dvikova šeimininkams susiklostė neblogai – vedami aukštaūgių Mareko Blaževičiaus ir Camerono Bairstow vilniečiai kurį laiką pirmavo (11:6).

Tačiau netrukus žalgiriečiai sustabdė „Ryto“ bėgimą ir dar iki pirmojo kėlinio finišo įgavo persvarą (23:21).

Antrajame kėlinyje iniciatyvos ėmėsi Jockas Landale`as – australas pataikė tritaškį, dar kelias atakas užbaigė dvitaškiais metimais ir taip padėjo savo komandai atitrūkti (40:32).

Antroje kėlinio pusėje „Ryto“ puolimas tarsi sustojo, svečiai tuo mielai naudojosi ir į ilgąją pertrauką išėjo jau turėdami solidžią dviženklę persvarą (50:34).

Po pertraukos vilniečiai intrigos į rungtynes nebegrąžino ir patyrė pirmąją nesėkmę LKL čempionate.

Tuo tarpu „Žalgiris“ liko vienintele lygoje dar nepralaimėjusia komanda – žalgiriečių sąskaitoje yra šešios pergalės iš tiek pat galimų.

„Rytas“: Cameronas Bairstow 12, Marekas Blaževičius ir Eimantas Bendžius po 10, Pako Cruzas 8;

„Žalgiris“: Nigelas Hayesas ir Jockas Landale`as po 15, Edgaras Ulanovas 12, Thomasas Walkupas 11;

Įdomybių netrūko ir greta aikštelės – trečiojo kėlinio starte susirėmė keli abiejų komandų sirgaliai, o konfliktas buvo užgesintas tik po kurio laiko.

LRT.lt primena, jog šioje dvikovoje Vilniaus ekipos nepalaikė ištikimiausių sirgalių grupė „B tribūna“.

Rungtynių eiga:

Paskutiniame ketvirtyje intriga nepakvipo. Priešingai: du tritaškius į šeimininkų krepšį smeigė Karolis Lukošiūnas, o žalgiriečiai atitolo dar labiau (80:57).

Svečiai ramiai baigė rungtynes ir taip iškovojo jau šeštąją pergalę LKL čempionate paeiliui.

Po trečiojo kėlinio: „Rytas“ – „Žalgiris“ 50:70 (21:23, 13:27, 16:20).

Rytis Kazlauskas, LRT.lt žurnalistas „Siemens“ arenoje: „Rungtynių trečiąjį kėlinį trumpam sustabdė incidentas šalia aikštelės, kurio metu susirėmė abiejų komandų sirgaliai. Praeiti į arenos koridorių palei aikštelę bandę „Žalgirio“ sirgaliai įsivėlė į konfliktą su „Ryto“ sirgaliais. Abi puses pavyko greitai išskirti, tačiau toliau praeiti bandę kauniečių sirgaliai buvo aplaistyti alumi. Kauniečių sirgalių grupelė ėjo fotografuotis į B tribūnos sektorių, supykę vilniečiai ėmė juos vyti ir kilo konfliktas".

Vilniečiai trečiojo kėlinio starte sugebėjo sumažinti atsilikimą (38:51). Komandos puolime taškus rinko sunkiai, tačiau žalgiriečiai ir toliau laikė iniciatyvą savo rankose (53:38).

Kėliniui bėgant vilniečiai iniciatyvos neatgavo ir laikui bėgant jų deficitas jau pasiekė naują rekordinę ribą (45:64). Kėlinys baigėsi apvalia kauniečių persvara (70:50).

Po antrojo kėlinio: „Rytas“ – „Žalgiris“ 34:50 (21:23, 13:27).

Antrojo kėlinio starte iš labai toli tiksliai šovė Dovis Bičkauskis, taip sumažindamas savo komandos atsilikimą (26:28). Kėliniui įpusėjus Jockas Landale`as pelnė du taškus su pražanga ir tai padėjo svečiams atitrūkti (35:29).

Netrukus australas pridėjo dar vieną tritaškį ir kauniečiai dar labiau toli (40:32). Svečiai tada apsukas padidino dar labiau ir jų persvara čia pat pasiekė dviženklę ribą (46:32).

Kėlinį metimu su sirena baigė Nigelas Hayesas ir į didžiąją pertrauką žalgiriečiai išėjo pirmaudami 50:34.

Rytis Kazlauskas, LRT.lt žurnalistas „Siemens“ arenoje: „Dar vienas blankias rungtynes Vilniaus klubo gretose žaidžia aukštaūgis Martynas Echodas. Prieš sezoną pagrindiniu komandos vidurio puolėju įvardintas M. Echodas gynyboje visais aspektais nusileidžia australui Jockui Landale`ui. Australas M. Echodo pasirodymą pirmoje rungtynių pusėje užbaigė dėdamas per „Ryto“ vidurio puolėją iš viršaus“.

Po pirmojo kėlinio: „Rytas“ – „Žalgiris“ 21:23.

Šeimininkus nuo dvikovos pradžios pabandė patraukti startiniame penkete pradėjęs Marekas Blaževičius. Po dviejų jo metimų rezultatas buvo lygus (4:4). Netrukus iš jo iniciatyvą perėmė Cameronas Bairstow, galingai iš viršaus krovė Arnas Butkevičius ir vilniečiai atitrūko (11:6).

Žalgiriečiai bandė priartėti, tačiau dar vieną reidą taškais užbaigęs Arnas Butkevičius išlaikė šeimininkus priekyje (13:10). Likus žaisti dvi su puse minutės vilniečiai ir toliau buvo priekyje (17:14).

Netrukus žalgiriečiai padidino spaudimą ir po dviejų Thomaso Walkupo baudų svečiai išsiveržė į priekį (20:19). Kėlinį dviem baudos metimais baigė M. Blaževičius, o persvara po pirmųjų dešimties minučių turėjo žalgiriečiai (23:21).

Prieš rungtynes taip pat buvo apdovanotas naudingiausias rugsėjo mėnesio lygos krepšininkas Evaldas Kairys.

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas „Siemens“ arenoje: „Viena iš virš krepšių esančių 24 sekundžių švieslenčių neveikia, o pagal lygos reglamentą, antroje rungtynių dalyje svečių komanda („Žalgiris“) turi atakuoti į veikiančios pusę. Spėjama, kad iki rungtynių pradžios neveikianti švieslentė sutvarkyta nebus, tai reiškia, jog pirmus du kėlinius žalgiriečiai atakuos tą krepšį, ant kurio švieslentės nesimatys atakai skirto laiko“.

Paulius Cubera, LRT.lt žurnalistas „Siemens“ arenoje: „Į Vilnių atvyko 6 autobusai su „Žalgirio“ sirgaliais. Kalbama, kad prieš rungtynes jie solidarizuosis su savo Vilniaus ekipos fanų grupe „B tribūna“, kuri nusprendė kovose su kauniečiais savo komandos nepalaikyti, ir pirmas penkias rungtynių minutes garsinio palaikymo nekurs“.

Prieš rungtynes svečiai informavo, jog mačui registruotas nebus Alexas Perezas, kuris paskutinėje treniruotėje patyrė kirkšnies traumą.

Abi komandos į šias rungtynes atėjo vietiniame čempionate dar nepralaimėjusios – tiek Vilniaus, tiek Kauno komandos iškovojo po 5 pergales.

Sostinės krepšininkai savo rungtynes laimėjo vidutiniškai 18 taškų persvara, tuo tarpu šalies čempionų „Žalgirio“ pergalės buvo dar užtikrintesnės ir siekdavo 25 taškus.

Tiesa, Europos fronte šią savaitę ekipoms sekėsi skirtingai – Kauno „Žalgiris“ Eurolygoje nugalėjo Madrido „Real“ ir iškovojo pirmąją pergalę, tuo tarpu vilniečiai savo žiūrovų akivaizdoje neprilygo Belgrado „Partizan“ ir Europos taurėje suklupo antrą kartą paeiliui.