Sportas

2019.10.20 13:19

Vašingtone surengtas Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras

ELTA2019.10.20 13:19

Vašingtone šeštadienį surengtas kasmetinis Lietuvos ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras, kuriame varžėsi JAV Kongreso ir kitų valstybinių institucijų atstovai, diplomatai bei gausus būrys Lietuvos diasporos sporto mėgėjų.

Krepšinio turnyras, kurį Lietuvos ambasada JAV organizuoja kartu su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjunga, rengiamas jau antrą dešimtmetį ir yra tapęs gražia Lietuvos sportinės diplomatijos tradicija JAV sostinėje.

„Visame pasaulyje gyvenantys lietuviai yra svarbi ir neatsiejama mūsų valstybės dalis. Dėkojame Amerikos lietuviams už transatlantinio ryšio bei Lietuvos ir JAV santykių puoselėjimą ir svarų žodį, girdimą JAV administracijos ir Kongreso narių. Ambasadoriaus krepšinio taurės turnyras Vašingtone tęsia ir pristato lietuviško tapatumo dalimi tapusio krepšinio tradicijas bei stiprina strateginę partnerystę ir žmogiškuosius ryšius tarp Lietuvos ir JAV", – pažymėjo Lietuvos ambasadorius JAV Rolandas Kriščiūnas.

Šių metų krepšinio varžybos buvo dedikuotos Pasaulio lietuvių metams, transatlantinio bendradarbiavimo plėtrai ir Lietuvos žinomumo JAV didinimui. Šešioliktą kartą surengtame Ambasadoriaus taurės turnyre dalyvavo 16 komandų. Krepšinio aikštelėje varžėsi JAV Kongreso patarėjų komanda, Valstybės departamento, Pentagono, žvalgybos pareigūnų, diplomatų komandos bei JAV lietuvių krepšininkai.

Šių metų Ambasadoriaus taurės turnyro pusfinalyje susitiko JAV Gynybos departamento komanda su Baltimorės „Lietuvių atletų klubu” bei Vašingtono, Merilando ir Virdžinijos žvalgybos bendruomenės atstovų komanda su JAV lietuvių „Joniškio Žiemgala”.

Finale Vašingtono, Merilando ir Virdžinijos žvalgybos bendruomenės atstovų komanda nugalėjo Baltimorės „Lietuvių atletų klubą” 47:33, trečią vietą iškovojo JAV lietuvių „Joniškio Žiemgala” mažajame finale nugalėjusi JAV Gynybos departamento komandą 47:40.

Naudingiausiu turnyro žaidėju išrinktas Jamaalas Thomasas iš JAV Žvalgybos bendruomenės, rezultatyviausiu turnyro žaidėju tapo Benas Veikalas iš „Joniškio Žiemgalos".

Lietuvos ambasada Vašingtone Ambasadoriaus taurės krepšinio turnyrą pirmą kartą surengė 2003 metais. Turnyre kiekvienais metais kviečiamos dalyvauti JAV lietuvių, JAV institucijų ir Vašingtone reziduojančių užsienio valstybių diplomatų komandos.

Turnyrai rengiami bendradarbiaujant su Šiaurės Amerikos lietuvių fizinio auklėjimo ir sporto sąjungos ir Lietuvos krepšinio federacija, prie turnyro organizavimo prisideda Užsienio reikalų ministerija, JAV lietuvių bendruomenė, „Lietuvių Fondas" ir privatūs rėmėjai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt