Naujienų srautas

Sportas2019.10.19 12:05

Mačą su „Žalgiriu“ aptaręs Adomaitis sulaukė netikėto klausimo ir apie rinktinę

LRT.lt 2019.10.19 12:05

Vilniaus „Ryto“ krepšininkai ruošiasi vienam rimčiausiu testų šį sezoną – sekmadienį į sostinę atvyksta pamažu vis geresnę žaidybinę formą įgaunantis šalies čempionas Kauno „Žalgiris“.

Tiek Vilniaus, tiek ir Kauno komandos LKL pirmenybėse vis dar lieka nepralaimėjusios ir yra iškovojusios po penkias pergales, tiesa, į savaitgalio rungtynes atvyksta skirtingų nuotaikų.

Kauniečiai ketvirtadienį Eurolygoje savo žiūrovų akivaizdoje nugalėjo Madrido „Real“ krepšininkus ir iškovojo pirmąją pergalę Europoje, tuo tarpu vilniečiai savo aikštelėje neprilygo Belgrado „Partizan“ krepšininkams ir patyrė antrąją nesėkmę paeiliui.

Šeštadienio ryte su žiniasklaida bendravęs „Ryto“ vyriausiasis treneris Dainius Adomaitis aptarė būsimą varžovą, esminius rungtynių aspektus bei sulaukė kiek netikėto klausimo apie galimą grįžimą į rinktinę.

„Daug kontakto, daug kieto žaidimo. Vis tiek turime susikocentruoti į gynybą baudos aikštelėje, atkovotus kamuolius, o puolime – klaidos“, – apie būsimą varžovą kalbėjo D. Adomaitis.

- Ar „Žalgiris“ panašus į kažkurį varžovą, prieš kurį teko žaisti šį sezoną?

- Savo agresyvumu gal kažkiek panašus buvo Limožas. „Partizan“ baudos aikštelėje irgi turėjo tą fiziškumą, panašumų buvo. Faktas, kad „Žalgiris“ yra aukštesnio pajėgumo komanda.

- Ar pasikeitęs „Žalgiris“ yra mažiau nuspėjamas negu pernai? Šiemet ir aukštaūgiai pataiko iš toli.

– Matėte mače su „Real“, kai jie parodė visiškai skirtingą veidą, kaip gali žaisti. Matosi visiškai skirtingas žaidimas, ypač žiūrint pirmą ketvirtį ir ketvirtą. Pas juos atsirado papildomų opcijų.

- Ko galima išmokti iš nesėkmės prieš „Partizan“?

– Antro šanso varžovų taškai ir mūsų klaidos. Išanalizavus rungtynes, tai buvo tikrai geros rungtynės. Manau, kad vienos geresnių, kalbant apie ž komandinę gynybą. Puolime turėjome daug situacijų, kur atsirado abejonės dėl atakavimo su antra opcija, reikia turėti užtikrintesnius sprendimus. Aišku, labai gaila, kad namuose žaidžiant įtakos turėjo ir keli teisėjų sprendimai.

– Z.LeDay‘us daug žaidžia fizine jėga paremtą žaidimą. Ar jis yra vienas nepalankiausių varžovų žaidėjų?

– Jis jau praėjusiais metais įrodė ir šiame sezone „Žalgiryje“ įrodinėja, kad savo pozicijoje jis yra vienas geriausių žaidėjų. Jo pasirodymas prieš „Real“ yra geriausias pavyzdys ir tai nėra kažkoks siurprizas, kad dominuoja ir LKL.

– Ar kelios papildomos dienos poilsio ir pasiruošimui turės kažkokios įtakos?

– Tikrai ne. Buvo gerai, nes galėjome susitvarkyti savo sveikatos problemas, nes kažkam teko siūtis antakį, kažkas turi patyręs mažų traumelių. Norėjome išsigydyti, nes sekmadienį laukia „Žalgiris“, o antradienį ansti ryte išvykstame į Turkiją. Pasiruošimas buvo toks, sakykime, dvejoms rungtynėms.

– Ar dėl traumų kažko neturėsite?

– Ne, visi sveiki. Vakar turėjome pirmą treniruotę, kai visi treniravomės ir viskas atrodo gerai.

– Lietuvos rinktinė vis dar liko be vyriausio trenerio. Ar lieka tikimybė, kad persigalvotumėte?

– Jūs juokaujate? Ne, tikrai ne – sprendimas yra priimtas ir čia nėra čiuožykla.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi