2019.10.18 23:47

Eurolyga: skaudi nesėkmė Kemzūrai ir antras paeiliui puikus Micičiaus pasirodymas

LRT.lt2019.10.18 23:47

Penktadienį antrąjį testą Eurolygos klubo vyriausiojo trenerio kėdėje laikė Kęstutis Kemzūra. Jo treniruojama Pirėjo „Olympiakos“ ekipa namie 48:77 (19:20, 17:18, 11:15, 17:11, 4:13 ) netikėtai nusileido Sankt Peterburgo „Zenit“ krepšininkams.

Nikola Milutinovo vedama Graikijos komada startavo 10:0, tačiau tada staiga sustojo. Galingai pirmąjį kėlinį užbaigę „Zenit“ atstovai po jo jau pirmavo 20:19.

Ir antrąjį ir trečiąjį kėlinius taip pat laimėjęs Sankt Peterburgo klubas likus žaisti 10 minučių pirmavo 53:47.

Paskutiniajame ketvirtyje komandos keitėsi viena nesėkminga ataka po kitos – sužaidus beveik pusę jo ekipos kartu sudėjus buvo pelniusios tik 5 taškus – Rusijos komanda pirmavo 55:50.

Nors K. Kemzūros auklėtiniai turėjo daug progų sėkmingai užbaigti atakas, tačiau didžiosios dalies jų neišnaudojo – neįkrito metimai arba buvo daromos kvailos klaidos. „Zenit“ taip pat nerungtyniavo puikiai, tačiau darė pakankamai, kad išlaikytų pranašumą.

Likus žaisti mažiau nei 2 minutėms Joano Plazos auklėtiniai pirmavo 64:58. Tada Kevino Punterio ir Kosto Papanikolaou tritaškiai išlygino rezultatą likus žaisti vos 6,5 sek. Paskutinė Rusijos komandos ataka tikslo nepasiekė – teko žaisti pratęsimą.

Papildomą kėlinuką 6:1 pradėję „Zenit“ atstovai vėl perėmė iniciatyvą – 70:65. Po K. Kemzūros minutės pertraukėlės vilties sukūrė N. Milutinovo metimas iš vidutinio nuotolio, tačiau netrukus dviem taškais su pražanga atsakė viso mačo metu Rusijos komandą link pergalės vedęs Mateuszas Ponitka (73:67). „Olympiakos“ atsitiesti nebesugebėjo.

Mindaugui Kuzminskui susitikimas taip pat nebuvo sėkmingas. Lietuvis per 12 minučių prametė abu savo bandymus „iš žaidimo“, nerealizavo abiejų baudų, tad liko be taškų.

„Zenit“ atstovams tai buvo pirmoji pergalė Eurolygoje po dviejų pralaimėjimų. „Olympiakos“ sąskaitoje taip pat pergalė ir dvi nesėkmės.

„Olympiakos“: K. Punteris (3/9 dvitaškių, 2/11 tritaškių), N. Milutinovas (7/9 dvitaškių, 16 atk. kam.) - 16, V. Spanuolis ir G. Printezis – po 7.

„Zenit“: M. Ponitka (7/10 dvitaškių) 18, G. Ayonas (5/11 dvitaškių, 10 atk. kam.), A. Renfroe – po 10.

Praėjusio sezono turnyro finalininkai Anadolu „Efes“ ne juokais vargo su vienais autsaiderių – „Valencia“. Turkijos komanda svečiuose triumfavo 83:78 (23:27, 16:19, 30:17, 15:14)

Valensijos klubas ne juokais nustebino susitikimo favoritus – po dviejų kėlinių ispanai pirmavo 46:39.

Vis dėlto trečiajame kėlinyje „Anadolu Efes“ kaip reikiant atsigriebė. Kėlinį 30:17 Vasilije Micičiaus vedami laimėję svečiai susikrovė 6 taškų pranašumą – 69:63.

Paskutiniajame kėlinyje atrodė, jog abu krepšiai tiesiog užsirišo – abi komandos per pirmąsias 9 minutes pelnė po 8 taškus. Turkijos ekipai 6 iš jų surinko Krunoslavas Simonas, o likus žaisti minutei „Anadolu Efes“ pirmavo 77:71. Ispanijos komanda nebeišsigelbėjo.

„Valencia“: B. Dubljevičius (9/11 dvitaškių, 7 atk. kam.) 22, S. Van Rossomas (4/5 dvitaškių) 14, B. Motumas 11.

„Anadolu Efes“: K. Simonas (7/8 dvitaškių) 19, A. Petersas (6/6 dvitaškių, 7 atk. kam.), Vasilije Micičius (4/6 dvitaškių, 1/6 rez. tritaškių, 12 rez. perd.) – po 15.