Sportas

2015.09.08 13:45

Įdomiau nei gali pasirodyti: trys intrigos prieš lietuvių mūšį su Austrija

15min.lt 2015.09.08 13:45

Trečiadienio vakarą Kėdainiuose (19 val. 30 min.) Lietuvos rinktinė žais ketvirtąsias kontrolines rungtynes su Austrijos komanda. Europos krepšinio nykštukai atrodo kaip lengvas kąsnelis ant Lietuvos ekipos puotos stalo, tačiau intrigos susitikime bus daugiau, negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. 24sek.lt žurnalistai dalijasi trimis dalykais, kuriuos stebėti bus įdomiausia.

Trečiadienio vakarą Kėdainiuose (19 val. 30 min.) Lietuvos rinktinė žais ketvirtąsias kontrolines rungtynes su Austrijos komanda. Europos krepšinio nykštukai atrodo kaip lengvas kąsnelis ant Lietuvos ekipos puotos stalo, tačiau intrigos susitikime bus daugiau, negu gali atrodyti iš pirmo žvilgsnio. 24sek.lt žurnalistai dalijasi trimis dalykais, kuriuos stebėti bus įdomiausia.

Lietuvos rinktinės sudėtis rungtynėms su Austrija

Gynėjai

Lukas Lekavičius, Adas Juškevičius, Žygimantas Janavičius, Marius Runkauskas, Artūras Milaknis

Puolėjai

Rokas Giedraitis, Deividas Gailius, Jonas Mačiulis, Domantas Sabonis

Vidurio puolėjai

Robertas Javtokas, Jonas Valančiūnas, Artūras Gudaitis

Nežaidžia

Antanas Kavaliauskas, Mantas Kalnietis, Renaldas Seibutis, Mindaugas Kuzminskas Paulius Jankūnas

Donatas Urbonas:

1. Įžaidėjų kova

Pirmą kartą kontrolinių rungtynių cikle bus registruoti visi trys pagrindiniai konkurentai dėl Manto Kalniečio dublerio vietos – Lukas Lekavičius, Žygimantas Janavičius ir Adas Juškevičius. Tikėtina, kad J.Kazlauskas tolygiai išdalys laiką atakų organizatoriams, todėl jie turės vienodas galimybes pasireikšti. Kol kas favoritas L.Lekavičius. Adas Juškevičius, panašu, pretenduoja į „combo“ gynėjo vietą, todėl Žygimantui Janavičiui atėjo maksimalių išbandymų metas. J.Kazlauskas sakė, kad po rungtynių su austrais prioritetas bus skiriamas komandos branduoliui, todėl Ž.Janavičiui daugiau tokių gerų galimybių pasirodyti gali nebepasitaikyti.

2. Eksperimentai po krepšiu

Kai Paulius Jankūnas liko už rungtynėms su Austrija paruošto dvyliktuko borto, komanda liko su vieninteliu nominaliu sunkiuoju krašto puolėju Domantu Saboniu. J.Kazlauskas neišvengiamai turės eksperimentuoti ir po krepšiu pastumti Joną Mačiulį arba žemiau nuleisti Artūrą Gudaitį, kas nėra labai tikėtina. Bet kokiu atveju, lietuviai žais daugiau su eksperimentine sunkiųjų krašto puolėjų grandimi. Pasiruošimo cikle eksperimentų šioje grandyje buvo nedaug, todėl bus įdomu.

3. Jono Valančiūno naujovės

Mėnesį Las Vegase individualiai padirbėjęs Jonas Valančiūnas žadėjo, kad jau artėjančiame Europos čempionate į savo žaidimą įves naujovių. Varžovas toks, kad „centras“ progų pasirodyti turės į valias. Lauksime J.Valančiūno metimų iš vidutinio nuotolio, jo staigumo ir kitų siurprizų.

Paulius Cubera:

1. Paskutinis šansas įžaidėjams

Šiose rungtynėse Jonas Kazlauskas vėl į aikštę neleis M.Kalniečio, tad tai yra kone paskutinė proga kitiems įžaidėjams gauti daugiau laiko aikštėje ir įrodyti, kad M.Kalniečio dubleriu verti būti būtent jie. Likus 6 kontroliniams susitikimams M.Kalnietis aikštėje bus vis daugiau, o jo dubleriai – vis mažiau. Arčiausiai rinktinės, mano nuomone, yra Lukas Lekavičius, o A.Juškevičius bet kada gali žaisti ir antruoju numeriu, tad austrai yra kone mirk-gyvenk rungtynės Ž.Janavičiui.

2. Atsisveikinimas

Nors rinktinės treneris teigė, kad po turnyro Kaune liks 14 kandidatų, tačiau jau po mačo su austrais vienas kitas krepšininkas tikrai turėtų atkristi. Puikiai suprantame, kad iškritimo kandidatai įtraukti į rungtynių su Austrija dvyliktuką ir jie taip pat turi kone lemiamą progą pamėginti dar kažką įrodyti. Manau, kad jau po mačo su austrais reikėtų atsisveikinti su R.Giedraičiu, D.Gailiumi ir, greičiausiai, A.Gudaičiu. Būtent pastarasis krepšininkas mače su Austrija turėtų ypač stengtis, mat pasirengimo cikle iki šiol nerodė tokio žaidimo, kuris „centro“ pozicijoje būtų geresnis už kitus kandidatus. Kol kas nežibėjo ir A.Milaknis, kuris yra pajėgesnis krepšininkas už M.Runkauską, tačiau pastarojo atsisakyti kol kas nereikėtų būtent dėl konkurencijos buvusiam „Žalgirio“ snaiperiui sudarymo.

3. Eksperimentai

P.Jankūno nebuvimas mums aiškiai rodo, kad rungtynėse su Austrija bus daug eksperimentuojama sunkiojo krašto puolėjo pozicijoje. Joje dabar yra tik vienas tikras šios pozicijos žaidėjas – D.Sabonis. Žinoma, P.Jankūnas nacionalinėje komandoje tikrai bus, tad J.Kazlauskas bandys įvairius variantus. Greičiausiai progą šioje pozicijoje pažaisti gaus ir apie ją „Lietuvos ryte“ svajojantis A.Gudaitis, bus atkarpų, kai į ją slinksis J.Mačiulis. Eksperimentų bus daug ir įdomių.

Dovilė Šeduikytė:

1. Lukas Lekavičius

Šis įžaidėjas atsirado mūsų akiratyje dar tada, kai su Kauno „Žalgiriu“ blykstelėjo Eurolygoje. Po poros ekspertų komentarų, kad „vaikinas perspektyvus, bet tik laikas parodys...“ entuziazmas išsisklaidė, tačiau į vyrų rinktinę pakviestas L.Lekavičius ir vėl verčia visus atsigręžti į save. Tomas Pačėsas kol kas jį mato kaip geriausią galimą Manto Kalniečio dublerį. Skeptikai sako, kad iš kelių rungtynių dar negalima nieko vainikuoti ar teisti. Rungtynės su austrais bus dar viena galimybė Lukui parodyti, kad gali žaisti stabiliai gerai. Varžovas tikrai ne tas, kurio žalgirietis galėtų išsigąsti, todėl nematau priežasčių, kodėl jo gerbėjų ratas negalėtų toliau plėstis.

2. Taškų skirtumas

Kaip atrodo krepšinio rinktinė, kuri 38 metus nepatenka į Europos čempionatą? Iš tiesų bus įdomu pamatyti, ką gali austrai. Jakobas Poeltlis teikia gražių perspektyvų, tačiau, ar jis gali būti vienas karys Lietuvos rinktinės lauke? Greičiausiai net ir prie beprotiškiausių Jono Kazlausko eksperimentų priartėti prie pergalės austrai nesugebės. Kol kas didžiausiu skirtumu lietuviai yra sutriuškinę suomius (112:9). Šis rekordas, matyt, gyvuos dar labai ilgai.

3. Mantas Kalnietis

Pagrindinis rinktinės įžaidėjas praleis pirmąsias kontrolines rungtynes. Kaip tai pakeis rinktinės žaidimą? Įdomu bus pamatyti, ar tvirtos lyderio rankos akivaizdžiai trūks, ar pasitemps tie, iš kurių visi tikisi ne tik gero kamuolio persivarymo, bet ir komandos valdymo.

Tomas Langvinis:

1. Lukas Lekavičius ir Žygimantas Janavičius

Tai buvo ir yra didžiausia intriga rinktinėje. Lukas šią akimirką, ko gero, yra arčiau rinktinės. Bet vienerios rungtynės gali viską pakeisti. Ir vis dar neaišku, ko treneriams reikės labiau: geriau puolančio ar geriau besiginančio. Nes kaip vienas meta į krepšį, taip kitas ginasi. Apskritai, kiekvienas jų judesys, metimas, perdavimas, žaidimas gynyboje intriguoja.

2. Deividas Gailius ir Artūras Gudaitis

Aš prisidedu prie tų, kurie yra tikri, kad rinktinę paliks Rokas Giedraitis ir Marius Runkauskas. Nelabai netgi svarbu, kaip jie sužais su Austrija. Bet kas bus trečias, tikrai sunkoka spėti. Deividas Gailius arba Artūras Gudaitis, – manau, vienas iš jų. Todėl jiems šios rungtynės yra ypatingai svarbios.

3. Jonas Valančiūnas – Jakobas Poeltlas

Man Jonas Valančiūnas yra pusė Lietuvos komandos ir gynyboje, ir puolime. Jis dirbs darbą. Jis yra NBA, sveikas, praėjusiais metais buvo tikriausias Lietuvos lyderis. Ir dabar darys pirmuosius žingsnius šių metų rinktinėje. Labai laukiau ir nepraleisiu nė vieno jo žingsnio. Man jis apskritai viena ryškiausių Europos čempionato žvaigždžių.

Jokobas Poeltlas. Austrija turės krepšininką NBA! Charizmatiškas netgi savo judesiais žaidėjas. Jis tarsi austriškas Domantas Sabonis. Jiems po 19-a metų. Jau kitais metais gali žaisti NBA. Susipažinti su tokiais krepšininkais yra dovana ir intriga.