Sportas

2019.10.18 21:12

Po rasizmo skandalo per futbolo mačą atsistatydino Bulgarijos rinktinės treneris

LRT.lt2019.10.18 21:12

Bulgarijos futbolo rinktinės treneris Krasimiras Balakovas neteko darbo po namie patirto 0:6 pralaimėjimo Anglijos atstovams Europos futbolo čempionato atrankoje. Vis dėlto nesėkmę nustelbė į stadioną susirinkę bulgarai, elgęsi rasistiškai prieš svečių rinktinės juodaodžius, rašo BBC.

Pirmadienį vykusios rungtynės pirmojo mačo dalyje dėl rasizmo buvo net du kartus buvo sustabdytos. Po susitikimo K. Balakovas teigė, jog to negirdėjo.

„Aš koncentravausi į rungtynes. Negirdėjau to, bet kalbėjau su Anglijos žurnalistais ir pasakiau jiems, kad jei bus įrodyta, jog tai tiesa – turime gėdytis ir atsiprašyti. Bet, vėlgi, tai pirmiausia turi būti įrodyta“, – teigė strategas.

Penktadienį pats treneris kalbėdamas su vietine žiniasklaida pranešė, jo nebevadovaus Bulgarijos nacionalinei komandai. Darbo neteko ne tik K. Balakovas – atsistatydino ir visa šalies futbolo federacijos vadovybė.

„Bulgarijos rinktinės pasirodymas pastaraisiais mėnesiais buvo vadinamas nepatenkinamu, todėl treneris atsistatydino“, – skelbė federacija.

Po pirmadienio mačo Bulgarijos policija identifikavo 16 gerbėjų, įtariamų rasizmu. Iš jų 12 jau buvo suimti. Keturiems paskirtos piniginės baudos ir draudimai lankytis stadionuose dvejiems metams. Kitų situacijos dar tiriamos.

K. Balakovas teigė, jog nepavydi specialistui, kuris bus paskirtas kitu rinktinės vairininku.

„Niekada neteko treniruoti tokioje atmosferoje. Bandžiau kalbinti žaidėjus rūbinėje. Nebuvo jokio maišto. Jie buvo tokie paveikti įvykių aikštėje, kad nebeturėjo energijos sukilti“, – pasakojo treneris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.