Naujienų srautas

Sportas2019.10.18 16:48

Teisininko nuomonė: LFF gali iš Ronaldo gerbėjo arba apsaugos įmonės išsireikalauti kompensacijos

LRT.lt 2019.10.18 16:48

Ketvirtadienį Lietuvos futbolo federacijai (LFF) 10 tūkst. eurų baudą paskyrė Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA). Ši sankcija gauta už rugsėjo 10-osios incidentą, kai gerbėjas per Lietuvos ir Portugalijos rinktinių mačą išbėgo į aikštę ir bėgo prie Cristiano Ronaldo.

LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius portalui LRT.lt teigė, jog federacija dar gali skųsti šį sprendimą.

„Ketvirtadienį gavome oficialų raštą iš UEFA, kuriame pranešama apie mums skirtą 10 tūkstančių eurų baudą. Mes turime galimybę apeliuoti šį sprendimą, tačiau, visų pirma, norime susėsti ir pasikalbėti su incidentą sukėlusiu sirgaliumi ir apsaugos įmone „Argus“, – situaciją paaiškino E. Stankevičius.

Advokatų kontoros „Primus – Derling“ vyresnysis teisininkas, sporto teisės specialistas, Martynas Kalvelis išleido pranešimą spaudai, kuriame pakomentavo situaciją. Anot jo, skundas didelės naudos neduotų.

„Vadovaujantis UEFA drausminėmis taisyklėmis, UEFA organizuojamų rinktinių varžybų atveju federacijos atsako už žiūrovų elgesį net ir tuo atveju, jeigu nėra federacijos kaltės ar aplaidumo. UEFA drausminės taisyklės įtvirtina griežtos atsakomybės principą.

Šis principas reiškia, kad federacijos atsako už žiūrovų elgesį nepriklausomai nuo kaltės ar aplaidumo nebuvimo ne tik už žiūrovų elgesį stadione ir rungtynių metu, tačiau ir už žiūrovų elgesį už stadiono ribų ir net ne rungtynių metu. Žiūrovo išbėgimas į aikštę Lietuvos – Portugalijos rungtynių metu yra aiškus LFF atliktas UEFA drausminių taisyklių pažeidimas. LFF galimas kaltės klausimas galėtų būti reikšmingas tik sankcijos dydžiui, bet ne pažeidimo faktui.

Šiuo atveju LFF dar galėtų pateikti apeliaciją UEFA apeliacijas nagrinėjančiam organui ir vėliau, esant atmestai apeliacijai, teikti skundą Sporto arbitražo teismui, tačiau tikėtis UEFA sprendimo dalyje dėl paties pažeidimo fakto panaikinimo būtų itin sudėtinga“, – aiškino teisininkas.

E. Stankevičius, kalbėdamas su portalu LRT.lt, išliko ištikimas anksčiau išsakytai nuomonei – LFF nesiruošia mokėti baudos iš savo biudžeto bei sieks, kad 10 tūkst. eurų sumą padengtų A. Gadeikis arba rungtynėms nusamdyta apsaugos įmonė „Argus“.

„Nekeičiu savo pozicijos norime, kad už baudos mokėjimą atsakingas būtų į aikštelę rungtynių metu išbėgęs sirgalius arba už rungtynių saugumą atsakinga buvusi įmonė „Argus“. Su visomis šalimis susitiksime ir pokalbį turėsime kitą savaitę“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

Šiuos federacijos generalinio sekretoriaus pasisakymus M. Kalvelis taip pat pakomentavo. Sporto teisės specialisto teigimu, toks užmojis tikriausiai būtų sėkmingesnis nei skundas UEFA.

„Nors baudą UEFA sumokėti turėtų LFF, o žiūrovas tiesiogiai jokių sankcijų iš UEFA gauti negali, manyčiau, kad teisinių priemonių LFF išsiieškoti sumokėtą baudą, kuri šiuo atveju galėtų būti vertinama kaip LFF patirta žala, iš žiūrovo tikrai yra. LFF tektų įrodyti neteisėtus žiūrovo veiksmus, kas šiuo atveju galėtų būti tam tikras iššūkis.

Be to, egzistuoja ir pačios LFF kaltės klausimas ir jos įtaka. Kitą vertus, LFF gali pasirinkti ir kitą strategiją ir, pavyzdžiui, reikalauti žalos ar jos dalies atlyginimo iš saugos bendrovės, kurios darbuotojai galimai turėjo užtikrinti žaidimo aikštės apsaugą. Taigi, galimybių imtis teisinių priemonių yra, tačiau jų apimtis ir rezultatas priklauso nuo įvairių aplinkybių“, – teigė M. Kalvaitis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi