Sportas

2019.10.18 18:00

„Olympiakos“ lyderio išgirtas Kemzūra apie ateitį negalvoja: viskas priklausys nuo rezultatų

Paulius Cubera, LRT.lt2019.10.18 18:00

Ne vienerius metus trenerio Davido Blatto bendražygiu buvęs lietuvis Kęstutis Kemzūra tik prasidėjus naujam sezonui netikėtai gavo naują iššūkį. Po pirmojo pralaimėjimo D. Blattui pasitraukus iš komandos lietuvis bent laikinai tapo Pirėjaus klubo vedliu į pergales. K. Kemzūra portalui LRT.lt papasakojo apie šį iššūkį ir norą įtikinti „Olympiakos“ vadovus, jog jis yra tinkamas vadovauti komandai ir toliau.

Po pirmųjų Eurolygos rungtynių, kurias „Olympiakos“ išvykoje net 63:82 pralaimėjo naujokei Vilerbano ASVEL, D. Blattas paskelbė pasitraukiantis iš vyr. trenerio posto. Laikinuoju treneriu buvo paskirtas jau trečiajame klube su amerikiečiu dirbęs K. Kemzūra, o jo vadovaujami OLY vyrai 89:63 sumindė „Valencia“.

Po rungtynių „Olympiakos“ lyderis Nikola Milutinovas šiltais žodžiais atsiliepė apie lietuvį: „Labai nudžiugau, detaliau susipažinęs su trenerio krepšinio filosofija. Tikiu juo ir manau, kad vadovaujant Kemzūrai galime pasiekti labai daug.“

Pats K. Kemzūra portalui LRT.lt teigė, kad tokie serbo žodžiai jam glosto širdį, bet apie ateitį jis stengiasi per daug negalvoti. Jo svarbiausias uždavinys – geru komandos žaidimu ir pergalėmis įtikinti klubo vadovus, kad geriausias treneris graikų klubui yra būtent jis.

„Malonu, kai žaidėjai taip atsiliepia, malonu, kad tose rungtynėse (su „Valencia“) pavyko suteikti komandai pasitikėjimo tuo, ką mes darome. Bet čia yra tik vienerios rungtynės, sezonas yra ilgas, yra įvairiausių varžovų, bus įvairių nuotaikų ir situacijų. Aš stengiuosi koncentruotis į kiekvienas rungtynes, padaryti savo darbą kiek galima profesionaliau ir geriau – laimėti. Ir galbūt taip įtikinti komandos savininkus suteikti man šansą pasilikti.

Neslėpsiu, toks noras yra, bet kaip bus, nežinau. Daug veiksnių, bet aš savęs nepasisunkinu tuo, ko negaliu pakeisti. Ką aš galiu pakeisti – kad komanda žaistų gerą krepšinį ir nugalėtų. Tai yra mano prioritetas“, – teigė K. Kemzūra.

Lietuvis teigė, kad po pirmosios pergalės Eurolygoje sulaukė komandos vadovų vizito rūbinėje ir sveikinimų su pergale, tačiau rimtesniam pokalbiui su vadovais bus sėsta po dviejų–trijų rungtynių Eurolygoje.

Būtent penktadienį „Olympiakos“ laukia mačas namuose su abi pirmąsias rungtynes pralaimėjusia Sankt Peterburgo „Zenit“ ekipa, o kitą savaitę – išvyka į Vitoriją ir mūšis su „Baskonia“. K. Kemzūra džiaugiasi, kad po D. Blatto išėjimo jo auklėtiniai į naujieną sureagavo tinkamai.

„Manau, kad kiekvienas trenerio pasikeitimas yra kažkoks supurtymas, kažkoks ženklas ir komanda vienaip ar kitaip reaguoja. Mums visiems pavyko į tą supurtymą sureaguoti labai gerai. Suragavome pozityviai, su energija, su geru žaidimu, labai dideliu noru. Manau, kad vyrai jautė tokį šiek tiek gėdos jausmą po pirmųjų rungtynių. Ne tai, kad jie nesistengė, bet nežaidė kartu, nežaidė, kaip gali. Manau, kad buvo užgautos ambicijos ir savų žiūrovų akivaizdoje norėjosi reabilituotis“, – apie pergalę prieš „Valencia“ kalbėjo lietuvis.

Ši pergalė K. Kemzūrai karjeroje Eurolygoje buvo trečioji. 2012–2013 m. Eurolygoje lietuvis treniravo Gdynės „Asseco Prokom“ ekipą, su kuria reguliariajame sezone laimėjo 2 rungtynes iš 10-ies.

Aš stengiuosi koncentruotis į kiekvienas rungtynes, padaryti savo darbą kiek galima profesionaliau ir geriau – laimėti. Ir galbūt taip įtikinti komandos savininkus suteikti man šansą pasilikti.

„Eurolyga labai sustiprėjo. Dirbau komandoje su labai ribotu biudžetu, tikrai ne stipriausia sudėtimi Eurolygoje, vyrai stengėsi, bet mes turėjome stiprių limitų, nėra ko slėpti. Naujo modelio Eurolygoje nebeliko tokių lengvų rungtynių, gal tik vienos kitos. Kiekvienos rungtynės yra mūšis, jei tu išeini su mažesne energija, nenusiteikęs – gali gretai būti nubaustas“, – kalbėjo K. Kemzūra.

K. Kemzūros patirtis „Olympiakos“ klube unikali ne tik tuo, kad treneriu netikėtai jis tapo komandai sužaidus vos vienerias oficialias rungtynes, bet ir tuo, kad klubas nerungtyniauja Graikijos čempionate. Po praėjusių metų skandalų Graikijos lyga išmetė „Olympiakos“ į antrąjį divizioną, o klubas galiausiai nusprendė varžytis tik Eurolygoje.

„Yra dvi medalio pusės, tas poilsis yra releatyvi sąvoka – negali dvi dienas ilsėtis ir tada eiti sportuoti. Sportininko kūnas yra jo įrankis ir jis negali visiškai ilsėtis, krūvį reikia išdėlioti. Pliusas yra toks, kad turi daugiau laiko tam pasirengimui rungtynėms, gali ne tik perbėgti varžovų žaidimą, o metodiškai skirti laiko gilesnei analizei.

Gali tiesiog daugiau treniruotis, bet pavojus yra –treniruotis per daug. Krūvį reikia labai išdėlioti. Aišku, sezono pradžioje daugiau laiko yra gerai, bet paskui ateina rutina, o ne visiems žaidėjams, taip pat ir treneriams treniruotis patinka. Visiems patinka labiau žaisti nei treniruotis. Gerai, jeigu laimėjai, dar visą savaitę gyveni su laimėjimo skoniu, bet pralaimėjus – jau yra kitaip“, – kalbėjo K. Kemzūra.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt