Sportas

2019.10.18 11:57

LFF sulaukė tūkstantinės baudos už Ronaldo sirgaliaus „žygdarbį“ Vilniuje

Rytis Kazlauskas, LRT.lt2019.10.18 11:57

Rugsėjo 10-ąją Vilniuje surengtose 2020 m. Europos čempionato rungtynėse tarp Lietuvos ir Portugalijos rinktinių į aikštę išbėgęs lietuvis futbolo sirgalius „uždirbo“ Lietuvos futbolo federacijai (LFF) 10 tūkst. eurų baudą, kurią ketvirtadienį LFF organizacijai paskyrė Europos futbolo federacijų asociacija (UEFA).

Šią informaciją portalui LRT.lt patvirtino LFF generalinis sekretorius Edgaras Stankevičius teigęs, kad mūsų šalies futbolo vadovai dar gali skųsti tokį UEFA sprendimą.

„Ketvirtadienį gavome oficialų raštą iš UEFA, kuriame pranešama apie mums skirtą 10 tūkstančių eurų baudą. Mes turime galimybę apeliuoti šį sprendimą, tačiau, visų pirma, norime susėsti ir pasikalbėti su incidentą sukėlusiu sirgaliumi ir apsaugos įmone „Argus“, – situaciją paaiškino E. Stankevičius.

Incidentas įvyko 79-ąją minutę, kuomet apsauginę tribūnas ir aikštę skiriančią tvorelę peršokęs Audrius Gadeikis rungtynių metu pribėgo prie Portugalijos rinktinės žvaigždės Cristiano Ronaldo ir bandė su futbolininku pasidaryti asmenukę.

Įsibrovėlis, aikštėje pasirodęs su futbolininko marškinėliais, buvo netrukus sulaikytas apsaugos ir išvestas iš stadiono. Pasidaryti nuotraukos su futbolininku lietuvis nespėjo, tačiau šalia aikštės dirbę fotografai greitai užfiksavo incidentą, o nuotraukos pasiekė ir viso pasaulio portalus.

Jau po rungtynių A. Gadeikis buvo trumpam sulaikytas policijos. Vyriškiui už smulkų viešos tvarkos pažeidimą skirta vos 30-ies eurų bauda.

E. Stankevičius, kalbėdamas su portalu LRT.lt, išliko ištikimas anksčiau išsakytai nuomonei – LFF nesiruošia mokėti baudos iš savo biudžeto bei sieks, kad 10 tūkst. eurų sumą padengtų A. Gadeikis arba rungtynėms nusamdyta apsaugos įmonė „Argus“.

„Nekeičiu savo pozicijos norime, kad už baudos mokėjimą atsakingas būtų į aikštelę rungtynių metu išbėgęs sirgalius arba už rungtynių saugumą atsakinga buvusi įmonė „Argus“. Su visomis šalimis susitiksime ir pokalbį turėsime kitą savaitę“, – teigė LFF generalinis sekretorius.

Dvikova, kuri po aikštėje pasirodžiusio sirgaliaus buvo netrukus pratęsta, baigėsi triuškinama portugalų pergale 5:1.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt