Naujienų srautas

Sportas2019.10.17 22:36

Auklėtinių pastangas gyręs Jasikevičius: galime žaisti dar geriau

Rytis Kazlauskas, LRT.lt 2019.10.17 22:36

Kauno „Žalgirio“ krepšininkai ketvirtadienio vakarą privertė eiti iš proto daugiau nei 15 tūkstančių „Žalgirio“ arenoje susirinkusių sirgalių. Įspūdingai rungtynių planą išpildę žalgiriečiai iškovojo pirmąjį pergalę naujajame Eurolygos sezone patiesdami Madrido „Real“ ekipą – 86:73.

Kaip ir pirmuose dviejuose turuose, kuriuose Kauno ekipa patyrė nesėkmes, žalgiriečiai dvikovoje su „Real“ geriau kovojo dėl atšokusių kamuolių puolime (11-5) bei suklydo tik 7 kartus susitikime („Real“ – 12).

Susitikimo pabaigoje lyderio vaidmens ėmėsi Zachas LeDay`us, sėkmingai puolime maudęs Jordaną Mickey bei iš viso susitikime įmetęs 26 taškus, atkovojęs 9 kamuolius ir surinkęs 35 naudingumo balus.

Šarūnas Jasikevičius ketvirtadienio vakarą sulaukė didesnio indėlio ir iš pirmose dvejose rungtynėse blankiau žaidusių krepšininkų – Nigelio Hayeso ir Alexo Perezo. Pirmasis rungtynes pradėjo pelnydamas pirmuosius 12 iš 14 „Žalgirio“ taškų, o meksikietis nebuvo „tuščias“ – pelnė 5 taškus ir atliko 3 rezultatyvius perdavimus.

Po laimėtų pirmųjų Eurolygos rungtynių naujajame sezone Š. Jasikevičius kalbėjo apie pagrindinius akistatos su „Real“ akcentus.

„Norėtųsi padėkoti sirgaliams, juos pasveikinti su pirma pergale. Pergalė – saldi ir graži. Iškovota didėlėmis pastangomis. Išpildėme žaidimo plano detales. Kaip spalio viduriui toks išpildymas buvo neblogas. Labai malonu prieš naujokus, kurie pasijautė puikiai prieš 15 tūkst. savo sirgalių. Jiems tai postūmis į priekį. Vėlgi – daugiau ar mažiau, ką norėjome padaryti, padarėme. Niekada nebus idealiai, daug ko nesuprantame. Nepralaimėjome daug „50 prieš 50” situacijos kamuolių. Kovėmės vyriškai. Suteikėme sau galimybę rungtynių pabaigoje nugalėti tokią puikią komandą“, – kalbėjo Š. Jasikevičius.

– Z. LeDay`us vienas pats daugiau pelnė daugiau taškų ketvirtajame ketvirtyje nei visa „Real“ komanda. Kiek buvo svarbus jo žaidimas?

– Jis visąlaik svarbus, svarbūs visi. Jis gali primesti aibę taškų. Šiandien Zachas žaidė žymiai kantriau, pasinaudojo savo stiprybėmis. Žinojo, kaip atakuoti du skirtingus varžovų centrus. Gynyboje buvo solidus. Žaidimas su Pauliumi galbūt jam dėl tos patirties padėjo.

– Šiandien retai klydote rungtynėse. Kiek tai buvo svarbus faktorius?

– Madrido krepšininkai negalėjo bėgti, žaidėme solidžiai, daugelyje situacijų „privesdavome“ iki ten, kur norėtume. Šis aspektas dar turėtų gerėti. Pernai tik tokiu metu pradėjome Eurolygą. Laikas spaudžia. Įžaidėjai nenusprendė rungtynių, bet jie mums suteikė šansą, kuriuo pasinaudojome.

– Kaip esate patenkintas Paulius Jankūno forma ir žaidimu?

– Mes kalbame su juo. Jis turi vieną problemėlę, apie ją kalbame. Tokių metų Paulius yra neblogos sportinės formos, o jis atrodo solidžiai. Iš jo išgausime didžiulę pagalbą. Jis yra jungianti grandis tarp trenerio ir naujokų. Tokie žmonės mums yra patys svarbiausi. Paulius labai tiko šios dienos rungtynėse ir žaidė puikiai.

– N. Hayesas pradėjo rungtynes su ypač rezultatyvia atkarpa. Kiek tai padėjo rungtynėse atsispirti?

– Buvo kaip Milane – jis turėjo pranašumą prieš savo varžovą, bet to Milane jis nesuprato. Šiandien Nigelis tą suprato ir pataikė. Tai idealiausia situacija. Žinote, kaip žaidžiame prieš Madrido klubą. Nelabai keitėme savo taktiką. Krepšinis toks yra kartais reikia įmesti tą kamuolį tiksliai į vidų.

– Kaip greitai po tų dviejų pirmųjų rungtynių jūsų komandos žaidėjai reaguoja į jūsų pastabas?

– Kolektyvas reaguoja gerai į pastabas, bet reikia laiko. Jūs žiūrite „Žalgirio“ krepšinį. Alexas dar yra šoke, kad kiekvieną ataką reikia žaisti tris „pikenrolus“. Alexas nenori žaisti tiek „pikenrolų“ per vieną ataką. Lukas nuo to atprato. Reikia žaidėjams priprasti prie sistemos. Šiandien laimėjome ne prieš bet kokią komandą. Nereikia užriesti nosies. Žaidėjai tiesiog „aria“ per treniruotes, smagu, kad darbas atsiperka. Tik su tokiu darbu kažką galime pasiekti. Galime žaisti dar geriau. Svarbu, kad žaidėjai pajustų, kad sistema veikia. Per pirmąsias rungtynes naujokai, matyt, buvo šoke nuo „Žalgirio“ atmosferos. Su tokia atmosfera turėtų būti tik didesnis stimulas siekti geresnių dalykų.

– Kaip vertinate tą greitą Edgaro Ulanovo metimą pačioje rungtynių pabaigoje, kuris „uždarė“ rungtynes?

– Nelabai žiūrėjosi tas E. Ulanovo metimas. Kai kurie treneriai sako, kad „ai, šiandien nepataikėme“. Milane iš taktikos pusės krepšinis buvo katastrofinis, šiandien supratome ir pataikėme. Kai pataikome, komanda atrodo gražiai. Mano darbas ne pataikyti, o išvesti į tas situacijas. Šiandien tai pavyko. Sau suteikėme galimybę nedaryti klaidų, tai neleido Madrido ekipai bėgti į greitą puolimą. Gera gynyba taip pat padėjo juos nuvaryti. Žaidėjai nusipelno didžiausių pagyrų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi