Sportas

2019.10.16 14:49

Planuojama olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas rengti ne Tokijuje

ELTA, LRT.lt2019.10.16 14:49

Tarptautinis olimpinis komitetas (IOC) paskelbė planuojantis 2020 metų Tokijo olimpinių žaidynių maratono ir ėjimo varžybas perkelti į Saporo miestą, kuriame 1972 metais vyko žiemos olimpinės žaidynės.

Persikėlimas į šiauriausią Japonijos prefektūrą suteiktų sportininkams galimybę žaidynių metu varžytis kur kas palankesnėmis oro sąlygomis – Sapore oro temperatūra vasaros olimpinių žaidynių metu bus 5-6 laipsniais žemesnė nei Tokijuje. Šiuos du miestus skiria 800 kilometrų.

Tokijo olimpinių žaidynių organizatoriai priemonių mažinti galimą oro temperatūros įtaką sportininkams ėmėsi pasitarę su TOK ir Tarptautinių federacijų vadovais, o IOC apie pasiūlytus pokyčius jau informavo Tarptautinę lengvosios atletikos federaciją (IAAF).

Galimybė perkelti maratono ir ėjimo varžybas į kitą miestą bus svarstoma spalio 30 – lapkričio 1 dienomis Tokijuje vyksiančiame susitikime. Jame dalyvaus Tokijo miesto, Tarptautinės lengvosios atletikos federacijos, nacionalinių olimpinių komitetų, olimpinių žaidynių transliacijų tiekėjų ir transliuotojų atstovai.

„Atletų sveikata ir gerovė visuomet yra mūsų prioritetas, todėl jau ėmėmės priemonių pasirūpinti sportininkais, o naujas pasiūlymas perkelti varžybas į kitą miestą tik įrodo, kaip rimtai mes žiūrime į šiuos klausimus, – pasiūlymą aiškino IOC prezidentas Thomasas Bachas. – Olimpinėse žaidynėse kai kurie sportininkai galbūt dalyvaus tik kartą gyvenime, todėl turime sudaryti jiems palankias sąlygas pademonstruoti savo geriausius sugebėjimus“.

Ši iniciatyva – ne pirmoji, kurios ėmėsi IOC ir žaidynių organizatoriai. Išklausę IOC medicinos ir mokslų komisijos ekspertų darbo grupės dėl neigiamo orų poveikio rekomendacijų, jie jau priėmė šiuos sprendimus:

-Lengvoji atletika. 5 km ir ilgesnių nuotolių varžybos bus rengiamos tik vakarinėse sesijose, o maratono ir ėjimo varžybos startuos ankstesniu laiku.

-Regbis. Visos rytinės rungtynės baigsis iki 12 val.

-Dviračių sportas. Kalnų dviračių lenktynių startas nukeliamas į 15 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt