Naujienų srautas

Sportas2015.09.08 13:45

J. Valančiūnas žais rungtynėse su Austrija

Trečiadienio vakarą Kėdainiuose vyksiančiose kontrolinėse rungtynėse pirmą kartą šią vasarą Lietuvos rinktinės marškinėlius užsivilks pagrindinis komandos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

Trečiadienio vakarą Kėdainiuose vyksiančiose kontrolinėse rungtynėse pirmą kartą šią vasarą Lietuvos rinktinės marškinėlius užsivilks pagrindinis komandos vidurio puolėjas Jonas Valančiūnas.

Tuo metu temperatūros turintis Antanas Kavaliauskas susitikime su Austrija tikrai nedalyvaus.

„J. Valančiūnas dalyvaus rungtynėse su Austrija, o A. Kavaliausko šį sykį neturėsime. Antanas susirgo, turi temperatūros ir šiuo metu nedalyvauja netgi pratybose, – po rytinės rinktinės treniruotės Kaune sakė vyriausiasis rinktinės treneris Jonas Kazlauskas. – Kurie kiti krepšininkai nežais, paskelbsiu vakare. Treniruotę turime ir po pietų – niekas nežino, kas jos metu gali atsitikti.“

Paklaustas, ar neseniai iš Kanados sugrįžusio J. Valančiūno žaidime įžvelgia kažką naujo, Kazlauskas kalbėjo miglotai.

„Bus aišku rytoj. Bus matyti, ar kažką įžiūrėsite“, – trumpai atsakė treneris.

Beveik savaitę su rinktine sportuojantis J. Valančiūnas sako jau prisitaikęs prie nacionalinės komandos ritmo ir nekantraująs išbėgti į aikštę.

„Jeigu treneris leis, norėčiau rytoj išbėgti į aikštę, – žurnalistams prisipažino J. Valančiūnas. – Ar reikia išmokti kažką naujo? Deriniai lieka tie patys, gal kažkokie pakeitimai, kiti pasirinkimai atsiranda, bet krepšinio iš naujo neišradinėjame.“

Anot J. Kazlausko, nors Austrija toli gražu nėra krepšinio šalis, o jos rinktinė nepriskiriama elitui, pasiruošimo cikle naudingos yra visos rungtynės.

„Su kiekvienu varžovu galima išbandyti įvairius variantus. Paskutinėse treniruotėse tobulinome aikštės gynybą, kitus gynybos variantus, ir tai tikrai išmėginsime. Tiesą sakant, daug jų žaidimo neanalizavau. Kiek žinau, ten yra nemažai buvusios Jugoslavijos mokyklos auklėtinių, todėl galima įsivaizduoti, kaip ta komanda žaidžia“, – teigė J. Kazlauskas.

„Mes dabar visiškai nesidomime Austrija. Žiūrime, kaip žaidžiame, kaip treniruojamės, ką pasiruošėme, kaip išbandysime ir kaip seksis, – tęsė treneris. – Mums tos rungtynės tik iš šitos pusės svarbios. Ir nėra taip, kad visuomet galime pasikviesti, ką norime. Šiais metais susiduriame su problemomis dėl varžovų pasikvietimo. Neturime ir tų paskutinių rungtynių namuose, kurias planavome, sukamės taip, kaip galime.“

Anot Renaldo Seibučio, rinktinė dar turi pakankamai laiko, kad ištaisytų esamas problemas.

„Dabar dėmesys skiriamas susižaidimui. Kol kas į priešininkus nesikoncentruojame, o žiūrime į savo žaidimą, ieškome silpnybių, kurias galėtume ištaisyti ir paversti pliusais. Dar turime laiko, kad susižaistume ir viskas išeitų kaip įmanoma geriau“, – mano R. Seibutis.

Dvikova su austrais – trečiadienį 19.30 val. Kėdainiuose.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi