Sportas

2019.10.16 09:03

Puikiai kompiuteriniame žaidime pasirodęs serbas gavo darbą profesionaliame futbolo klube

LRT.lt2019.10.16 09:03

Belgrade gyvenantis 22 metų serbas Andrejus Pavlovičius taip sužavėjo gimtojo miesto klubą savo pasiekimais kompiuteriniame žaidime, kad sulaukė pasiūlymo dribti komandoje ir padėti išlipti iš duobės.

Visame pasaulyje puikiai žinomas žaidimas „Football Manager“ (FM) simuliuoja futbolo klubų valdymą – nuo žaidėjų pirkimo, kontraktų pasirašymo, jų treniruočių planų sudarymo iki skautingo, komandos taktinių parinkimų, varžovų analizės ir t.t.

Kuklų antrosios Serbijos lygos („Prva liga“) klubą „FK Bežanija“ jaunas vaikinas FM žaidime per 16 virtualių metų pavertė žinomu visoje Europoje. Su šia komanda A. Pavlovičius laimėjo dešimt iš eilės Serbijos čempionatų, šešias taures bei nužengė iki Čempionų lygos pusfinalio. Vaikinui pavyko įveikti tokius klubus, kaip Miuncheno „Bayern“, „Manchester City“ ir „Tottenham“.

„Susisiekiau su jais ir parašiau apie savo pasiekimus FM žaidime bei pasiūliau pagelbėti jų klubui. Tikrai nesitikėjau, kad jie man paskambins. Trumpai pasikalbėjome su direktoriumi telefonu ir jis man pasiūlė šeštadienį atvykti į klubą bazę pasikalbėti.

Aš buvau šoke, tikrai nesitikėjau, kad jie su manimi kalbėsis. Tiesa, kai kalbėjome gyvai, direktorius paprašė pagalbos savanoriškais pagrindais, nes klubas yra sunkioje finansinėje padėtyje“, – givemesport.com pasakojo A. Pavlovičius.

Iš tiesų, nors praėjusiame sezone „FK Bežanija“ antrajame divizione pasirodė neblogai, užimdama 7-ąją vietą, tačiau dėl finansinių sunkumų klubas nukrito į žemesnį divizioną.

Pasikalbėjus su direktoriumi ir sukirtus rankomis A. Pavlovičius ėmėsi darbo. Šeštadienį „FK Bežanija“ pasiekė pergalę 2:1 prieš „FK Dedinje“ ekipą, o naujasis klubo duomenų analitikas parengė išsamią mačo analizę.

A. Pavlovičiaus įžvalgos taip sužavėjo klubo vadovus, kad jie iškart paprašė padaryti tokį patį darbą kitą dieną turėjusioms vykti klubo U-21 komandos rungtynėms. Serbas savo darbais dalijosi ir socialiniame tinkle „Reddit“.

Tiesa, pats A. Pavlovičius studijuoja mediciną ir po kelių metų mato save šioje srityje, tačiau dabar yra atviras ir kitoms galimybėms.

„Jeigu gaučiau galimybę, norėčiau pamėginti karjerą futbole, kaip skautas ar duomenų analitikas. Tai mano sena svajonė, manau, kad darau tai tikrai neblogai.

Šiuo metu „FK Bežanije“ man nemoka, bet aš tai darau iš meilės futbolui ir šiai komandai. Tikiuosi, kad ateityje sulauksiu ir rimto darbo pasiūlymo“, – sakė A. Pavlovičius.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt