2019.10.15 20:52

Iki paskutinių minučių Europos taurėje kovojęs „Rytas“ neprilygo „Partizan“

LRT.lt2019.10.15 20:52

Vilniaus „Ryto“ (1-2) krepšininkai patyrė antrąją nesėkmę Europos taurės turnyre, kai antradienio vakarą namuose po labai atkaklios 61:66 nusileido grupės lyderiui Belgrado „Partizan“ (3-0).

TAIP PAT SKAITYKITE:

– Auklėtinių klaidomis nusivylęs Adomaitis: negalime žaisti tokiais šuoliais

– Bendžius apie „Ryto“ puolimo bėdas: mums pritrūksta kantrybės

Rungtynių pradžioje „Partizan“ puolimas strigo vilniečių gynyboje, o „Ryto“ ekipa per pora atakų išsiveržė į priekį 5:0. Belgrado ekipos žaidėjai prametė pirmuosius penkis savo metimus iš žaidimo, o iniciatyvos nuolat ėmėsi svečių lyderis Rade Zagoracas. Iš 9 pirmųjų „Ryto“ taškų net 7 pelnė Pako Cruzas, o sužaidus pusę pirmojo ketvirčio po Eimanto Bendžiaus tritaškio „Rytas“ pirmavo 13:6.

Vien pirmajame ketvirtyje „Partizan“ metė 7 tritaškius, bet pataikė tik vieną, o Dainius Adomaitis nustebino anksti į aikštę mesdamas jaunąjį Mareką Blaževičių. Ketvirčio pabaigoje nesisekė stabdyti Nemanja Gordičiaus, tad varžovai beveik išlygino rezultatą – 18:17.

Mindaugas Girdžiūnas antrą ketvirtį pradėjo tritaškiu, bet šeimininkų gynybą negailestingai draskė „Partizan“ prasiveržimai, ypač N. Gordičiaus. Ties ketvirčio viduriu strigo abiejų komandų atakos, tačiau vilniečiai buvo priekyje – 28:23. Iki paskutinės antrojo ketvirčio minutės svečiai buvo pataikę tik 1 tritaškį iš 11-os, tačiau tada smeigė du iš eilės ir atitrūko iki 34:30.

Po pertraukos žaidimą geriau pradėjo tritaškį pataikė svečiai, tačiau savo persvaros įtvirtinti nesugebėjo. Komandinis vilniečių žaidimas leido sumesti kelis artimus dvitaškius, taip priartėjant iki 37:41. Vis dėlto netrukus ant suolo vėl sėdo šiose rungtynėse itin prastai atrodęs Martynas Echodas, Evaldas Kairys jau turėjo keturias asmenines pražangas, tad D. Adomaitis aikštėje turėjo remtis M. Blaževičiumi.

Iki tol kone viską prametęs Stefanas Birčevičius tritaškiu sukrovė „Partizan“ rekordinę persvarą – 44:37. Persvara buvo padidėjusi ir iki 9-ių, tačiau į tai vilniečiai atsakė spurtu 11:4, kurio nesustabdė ir Andre Trinchieri minutės pertraukėlė.

Ketvirtasis kėlinukas prasidėjo visiškai lygiai, „Rytui“ išlyginant rezultatą ties 52:52. Vos per tris su puse minitės svečiai surinko virš 4 komandinių pražangų, o vilniečiai tuo puikiai naudojosi, rinkdami lengvus taškus nuo baudų metimo linijos, kai ant suolo ilsėjosi P. Cruzas ir T. Halloway`us.

Likus žaisti 4 min. į aikštę grįžęs P. Cruzas smeigė tritaškį, sumažindamas skirtumą iki taško – 56:57. Dvi atakas iš eilės vilniečiai suklydo, bet ir svečiai rimčiau nenutolo, likus žaisti dvi minutes E. Kairys baudomis vėl priartino „Rytą“ iki metimo – 58:60.

E. Kairys visiškai laisvas prametė iš po krepšio, bet kitoje atakoje išprovokavo pražangą ir įmetė tik vieną baudą. Kitoje atakoje N. Gordičius smeigė tritaškį (59:63). „Rytui“ liko tik 25 sek., bet P. Cruzo metimas net nelietė lanko.

„Rytas“: P. Cruzas (4/6 dvit., 2/4 trit., 5 rez. perd.) ir E. Bendžius (2/6 trit., 6 atk. kam., 5 perimt kam., 23 naud. bal.) po 15, E. Kairys 10, C. Bairstow ir T. Halloway`us po 5.

„Partizan“: M. Paige`as (4/5 trit.) 17, N. Gordičius (6 atk. kam., 7 rez. perd.) 13, W. Mosley (7 atk. kam.) 11.