Naujienų srautas

Sportas2019.10.15 10:28

„Euro 2020“ atranka: lengvą anglų pergalę aptemdė Bulgarijos gerbėjų rasizmas

LRT.lt 2019.10.15 10:28

Atrankos į 2020-ųjų Europos futbolo čempionatą mače tarp Bulgarijos ir Anglijos pastarieji triumfavo 6:0, tačiau po rungtynių daugiausiai kalbų sulaukė ne rezultatas, o Bulgarijos gerbėjų rasizmas.

Susitikimas net du kartus buvo sustabdytas pirmajame kėlinyje.

Namų arenoje susirinkę bulgarai švilpė ir rodė nepagarbą Raheemui Sterlingui ir Tyrone`ui Mingsui – juodaodžiams anglams. Neištvėręs pastarasis kreipėsi į rinktinės kapitoną Harry Kane`ą, kuris kaip mat ėjo kalbėti su rungtynių arbitrais.

28-ąją min. susitikimas buvo sustabdytas kelioms minutėms. Tai situacijos nepakeitė – bulgarai vėl švilpė anglų rinktinės juodaodžiams ir net rodė nacių rankų gestus, todėl prieš pirmos pusės pabaigą į teisėjus jau kreipėsi svečių strategas – Garrethas Southgate`as.

Mačas dar kartą buvo sustabdytas. Stadione gerbėjai buvo skatinami elgtis adekvačiai arba rizikuoti rungtynių nutraukimu.

Pertraukos metu į savo tautiečius net kreipėsi Bulgarijos nacionalinės komandos kapitonas Ivelinas Popovas. Jis stojo prieš piktai nusiteikusią minią ir skatino žmones nustoti elgtis rasistiškai.

Dalis gerbėjų buvo išvaryti iš stadiono, o antroji susitikimo dalis vyko be didelių nesklandumų.

Anglijos futbolo asociacija išsiunė skundą UEFA ir reikalavo ištirti pirmadienio vakaro įvykius.

Nebuvo tylūs ir į Bulgariją atvykę anglų gerbėjai – jie į stadioną susirinkusius bulgarus vadino rasistais ir palydėjo necenzūrinėmis skanduotėmis.

Atrankos į čempionatą A grupėje anglai yra surinkę 15 taškų po 6 turų ir užima pirmąją vietoje. Už jų – 12 taškų surinkę čekai. Bulgarai grupėje paskutiniai – jų sąskaitoje 3 taškai po 7 mačų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi