Naujienų srautas

Sportas2019.10.15 12:30

Į „Ryto“ duris besibeldžiantis Tubelis – apie rinktinę, debiutą NKL ir krikštą „Jeep“ arenoje

Erikas Petrikas, LRT.lt 2019.10.15 12:30

Jau nuo pat pirmųjų žingsnių krepšinyje Ąžuolas Tubelis iš savo bendraamžių išsiskirdavo ypatingu talentu. Prieš septynerius metus vykusiame projekte „Samsung talentų karta“ Ą. Tubelį treneris Vytenis Tupčiauskas apibūdino kaip gabų, fiziškai tvirtą žaidėją, kuris sportuoja su metais vyresniais žaidėjais ir nė kiek jiems nenusileidžia.

„Iš „Samsung talentų kartos“ projekto nelabai ką ir atsimenu, bet pirmąkart prisistačiau būtent ten“, – apie dalyvavimą „Samsung kartoje“ portalui LRT.lt pasakojo Vilniaus „Ryto“ talentas.

Pirmuosius žingsnius krepšinyje Ąžuolas žengė Vilniaus krepšinio mokykloje (VKM). Ten įgyta patirtis veltui nenuėjo, o treneriai ir prisiminimai išliko ilgam. Be to, Ą. Tubelis krepšinio mokykloje vienoje komandoje žaidė su savo dvyniu broliu Tautvilu, kuris taip pat savo krepšinio įgūdžius šlifuoja Vilniaus „Ryto“ sistemoje, atstovaudamas Vilniaus ekipai „Rytas–MRU“.

„Iš krepšinio mokyklos puikiai atsimenu svarbiausias pergales ir laimėjimus, o su pirmaisiais treneriais bendrauju iki pat šiol. Manau, nenuostabu, kad broliai vienas kitą gyvenime jaučia puikiai, tad ir aikštelėje mes su Tautvilu jaučiame vienas kitą tikrai neblogai. Ateityje dar viskas prieš akis dėl mudviejų žaidimo vienoje komandoje“, – palikęs atvirą klausimą dėl broliško dueto profesionalų krepšinyje pasakojo Ą. Tubelis.

Vilniaus „Ryto“ perlas dalyvavo prestižinėse stovyklose „Basketball Without Borders“ ir „Derrick Rose Talent camp“, kuriose viešėjo aukščiausio lygio žaidėjai iš kitų valstybių, NBA krepšininkai, garsūs treneriai.

„Kiekviena stovykla yra labai svarbi ir naudinga kiekvienam krepšininkui. Susirenka geriausi žaidėjai ir treneriai, pamatai savo bendraamžius iš kitų valstybių, su jais konkuruoji savo amžiaus rinktinėse. „Basketball Without Borders“ yra kol kas mano įsimintiniausia stovykla, nes ten įgavau daugiausia patirties“, – apie stovyklų naudą papasakojo krepšininkas.

Praėjusiame sezone Ąžuolas debiutavo Nacionalinėje krepšinio lygoje (NKL), tačiau viskas nebuvo rožėmis klota. Dažniausiai prieš žengiant į antrą pagal pajėgumą Lietuvos krepšinio lygą būna apšylama trečiojoje – Regionų krepšinio lygoje (RKL), bet Ą. Tubeliui to daryti neteko. Vilniaus „Ryto“ aukštaūgis būdamas 15-kos metų apsitrynė tik sostinės mėgėjų lygoje, kurioje rinko po 11 taškų.

Prieš šio sezono pradžią „Ryto“ sistemą paliko ilgametis Vilniaus „Perlo“ treneris Arvydas Gronskis, o į jo vietą atėjo kitas specialistas – Gintautas Vileita.

„Pirmajame NKL sezone buvo sunku priprasti prie fizinio kontakto, o šį sezoną jaučiuosi kur kas užtikrinčiau. Į naujojo trenerio schemas įsipaišyti pavyksta puikiai“, – pasakojo Vilniaus „Ryto“ sistemos talentas.

Kalbėdamas apie save, Ą. Tubelis kiek kuklinosi, tačiau atsakymas nenustebino – vilniečio laisvalaikis niekuo nesiskiria nuo paprasto paauglio.

„Tiek aikštelėje, tiek už jos ribų esu labai susikaupęs žmogus, o rungtynių metu nemėgstu reikšti per daug savo emocijų. Be krepšinio, laisvalaikį mėgstu praleisti su draugais, kartais tenka pažaisti kompiuterinių žaidimų“, – kalbėjo Ą. Tubelis.

Šią vasarą talentingasis vilnietis leido Lietuvos labui – Ą. Tubelis atstovavo metais vyresnių, aštuoniolikmečių, rinktinei, kurioje buvo vienas ekipos lyderių. Graikijoje vykusiame Europos jaunių čempionate Ąžuolas sukūrė ne vieną įspūdingą epizodą, kuris žiūrovus palikdavo aikčioti.

Turnyre Ąžuolas buvo nesustabdoma jėga po krepšiu – vilnietis rinko po 14,9 taško (penktas rezultatas čempionate), o kovoje dėl atšokusių kamuolių Ą. Tubelis nusileido tik vienam krepšininkui – ispanui Usmanui Garubai. Lietuvos rinktinės lyderis sugriebdavo po 12,6 atšokusio kamuolio, o stogdengys iš Ispanijos atkovodavo po 12,9 kamuolio.

Nors Ą. Tubeliui pavyko surengti įspūdingą asmeninį pasirodymą, komandai čempionatas nenusisekė. Lietuvos rinktinė kovą dėl medalių baigė ketvirtfinalyje, kur po pratęsimo 66:70 nusileido Graikijos rinktinės kariaunai.

Anot Ąžuolo, komandai koją pakišo jaudulys.

„Su aštuoniolikmečių rinktine galėjome baigti čempionatą tikrai aukštesnėje pozicijoje. Ketvirtfinalyje susitikome su čempionato šeimininke Graikija, kur buvo pilna salė žiūrovų. Kai kuriems žaidėjams galbūt tai buvo nauja ir koją pakišo jaudulys, bet manau, jog laimėti buvo įmanoma. Neužteko tam tikrų detalių išpildymo rungtynių pabaigoje. Pats sukaupiau daugiau patirties“, – apie nelemtą dvikovą pasakojo Ą. Tubelis.

2019 metai Ąžuolui yra geri ne tik dėl geresnio žaidimo antrojoje Lietuvos krepšinio lygoje, dominavimo rinktinėje tarp bendraamžių ar vyresnių žaidėjų, tačiau ir dėl debiuto pagrindinėje Vilniaus „Ryto“ ekipoje.

Rungtynėse su Utenos „Juventus“ Ą. Tubelis praleido minutę ir tris sekundes, tačiau šį laiką išnaudojo pakankamai produktyviai – vilnietis varžovo metimą blokavo taip efektingai, kad po epizodo visa Vilniaus „Jeep“ arena stojosi ant kojų ir plojo jaunajam „Ryto“ žaidėjui.

„Jaudulys buvo, kuomet ilgą laiką sėdėjau ant suoliuko, bet kai išbėgau į aikštelę, viskas staiga pasikeitė ir pasijaučiau priimtas sirgalių. Manau, sirgalių palaikymas yra svarbus kiekvienam krepšininkui, o mane sirgalių balsai labai motyvuoja ir užveda žaisti“, – apie krikštą Vilniaus „Jeep“ arenoje papasakojo Ą. Tubelis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi