Sportas

2015.08.11 10:58

E. Petrauskas pateko į Europos čempionato ketvirtfinalį

ELTA 2015.08.11 10:58

Bulgarijoje vykstančio 41-ojo Europos bokso čempionato vyrų svorio kategorijos iki 64 kg aštuntfinalyje pirmadienį lietuvis Evaldas Petrauskas 3-0 nugalėjo Čekijai atstovaujantį 21 metų Viktorą Agateljaną.

Bulgarijoje vykstančio 41-ojo Europos bokso čempionato vyrų svorio kategorijos iki 64 kg aštuntfinalyje pirmadienį lietuvis Evaldas Petrauskas 3-0 nugalėjo Čekijai atstovaujantį 21 metų Viktorą Agateljaną.

Teisėjai iš Didžiosios Britanijos ir Švedijos pergalę lietuviui skyrė rezultatu 30:27, o teisėjas iš Maroko – 29:28.

„Nekėlėme tikslo laimėti aiškia persvara. Svarbiausia – pajausti Europos čempionato ritmą ir persiorentuoti prie mėgėjų bokso, kuriame kovojama tris raundus, o ne aštuonis, kaip Evaldui teko kovoti pastaruoju metu profesionalų lygoje. Tikslą Evaldas įvykdė, esame patenkinti jo sportine forma“, – po kovos sakė treneris Vladimiras Bajevas.

Londono olimpinių žaidynių prizininkas 23-ejų metų E. Petrauskas ketvirtfinalyje susitiks arba su armėnu Hovchanesu Bačkovu.

„Ketvirtfinalio kova – nepaprastai svarbi, nes jos laimėtojas užsitikrins ne tik Europos čempionato medalį, bet ir vietą pasaulio čempionate, kuriame bus kovojama dėl olimpinių kelialapių. Su armėnu Evaldas nėra kovojęs, jie abu panašaus stiliaus, armėnas yra 10 cm aukštesnis, tai nėra daug, nes Evaldas pripratęs kovoti prieš daug aukštesnius varžovus. Laukia labai svarbi ir atkakli kova“, – teigė V. Bajevas.

22 metų H. Bačkovas šiais metais dalyvavo Kaune vykusiame Algirdo Šociko vardo turnyre ir iškovojo bronzos medalį, prieš penkerius metus Dano Pozniako vardo turnyre Vilniuje jis tapo vicečempionu. H. Bačkovui tai jau trečias Europos čempionatas, jis taip pat dukart dalyvavo pasaulio čempionatuose. 2010 metais H. Bačkovas pasaulio jaunimo čempionate susitiko su Edgaru Skurdeliu ir pralaimėjo lietuviui 5:7.

Šioje svorio kategorijoje kovoja 24 boksininkai.

Svorio kategorijos iki 69 kg (26 dalyviai) aštuntfinalyje antradienį Eimantas Stanionis susitiks su Europos čempionu vengru Imre Balaszu Bacskai.

Europos čempionato pirmoje kovoje pergalę iškovojęs E. Skurdelis antradienį susitiks su pirmą kovą praleidusiu Rusijos vicečempionu Adlanu Abdulrašidovu.

Iš viso į Europos čempionate dalyvauja 220 boksininkų iš 41 valstybės. Kelialapius į pasaulio čempionatą iškovos 1-6 vietas Europos pirmenybėse užimsiantys boksininkai. Pasaulio čempionate vyks kova ir dėl kelialapių į kitų metų Rio de Žaneiro olimpines žaidynes.