2019.10.15 00:46

Po pralaimėjimo Urbonas priekaištavo dėl kertinės pražangos bei ėmėsi mokyti žurnalistus

Vaidotas Kazlauskas, LRT.lt2019.10.15 00:46

Į Vilniaus LFF stadione pirmadienį vykusias rungtynes susirinkusiems sirgaliams buvo išdalinti specialūs popieriaus lakštai, kurių pagalbą pustuščiame stadione būtų galima išgauti bent kažkiek daugiau garso. Patriukšmauti bandė ir Lietuvos rinktinė, tačiau dvikovos su serbais pabaiga progų patriukšmavimui nesuteikė.

Europos čempionato atrankos B grupės rungtynes abi komandos pradėjo išties vangiai – galėjo susidaryti įspūdis, jog vieni – negali, o kiti tiesiog nenori.

Ir tokią situaciją galima suprasti – nukraujavę serbai buvo išsaugoję jau tik nedideles galimybes į Europos pirmenybes prasimušti tiesiai per atranką, o lietuviai, kad ir ir kiek energijos proveržių epizodų sukūrė, ryškesnių pavojų nesukūrė.

Tačiau per pertrauką serbai, turbūt, sužinojo rezultatą Kijeve, kur Ukraina 2:0 pirmavo prieš Portugaliją.

Toks rezultatas, nors ir pasiunčia ukrainiečius tiesiai į čempionatą, suteikė ir papildomą šansą serbams, kuriems pergalė LFF stadione įgavo didelę reikšmę.

Ir tai tapo akivaizdu nuo pat pirmųjų antrojo kėlinio minučių – pirmajame kėlinyje, atrodo, nepersistengę Serbijos futbolininkai po pertraukos išėjo visai kitokie ir visas Lietuvos rinktinės mintis apie taškus nubraukė dviem greitais įvarčiais per kelias minutes.

Ir nors Donatas Kazlauskas rezultatą dvikovos pabaigoje smūgiu po gražaus reido sušvelnino, išplėšti kažko apčiuopiamo mūsiškiams nepavyko.

Serbija – Lietuva 2:1

Lietuviai rungtynes pralaimėjo 1:2 ir toliau tęsia seriją be pergalių, kuri dabar jau siekia daugiau nei trejus metus.

Tiesa, norint ieškoti pozityvo, jo rasti galima – anksčiau vykusioje dvikovoje Serbijoje Valdo Urbono auklėtiniai krito net 1:4, tad šį kartą, pasinaudojus serbų vangumu, pavyko pasiekti bent iš dalies geresnį rezultatą.

Po rungtynių bendraudamas su žiniasklaida Lietuvos rinktinės treneris Valdas Urbonas pasidžiaugė savo komandos kovingumu ir išskyrė sirgalių (kurių buvo kiek daugiau nei 2000), palaikymą.

„Norėčiau padėkoti žiūrovams, kurie tokį žvarbų vakarą susirinko stadione, palaikė visose situacijose, kai buvo ir sunku, buvo tas dvyliktas žaidėjas, padėjo perlaužti žaidimą, pabandyti grįžti į rungtynes, jie atsidavė 110 procentų. Viskas buvo gerai, išskyrus galutinį rezultatą“, – savo komandą gyrė V. Urbonas.

Tiesa, netrukus strategas sukritikavo ir varžovų puolėją Aleksandrą Mitrovičių – V. Urbono teigimu, mušdamas pirmąjį savo įvartį Londono „Fulham“ atakų lyderis sužaidė neleistinai ir prasižengė.

„Galima išskirti A. Mitrovičių, jis daug ką išsprendžia. Tik siūlau pažiūrėti pirmą įvartį, kurį jis įmušė. Jie turi gerą puolėją, bet tas geras puolėjas įvarčio metu prasižengė“, – aiškino panevėžietis.

Serbija – Lietuva 1:0

Nepaisant to, jis įvertino ir Serbijos futbolo rinktinės talentą bei ragino atkreipti į dėmesį į tai, kokiose komandose žaidžia Serbijos ekipos futbolininkai.

Tiesa, pastarųjų gretose šį kartą nebuvo ir kelių ryškių žvaigždžių, tokių kaip Luka Jovičius, Nemanja Matičius ir Dušanas Tadičius.

Būtent Amsterdamo „Ajax“ atstovą V. Urbonas išskyrė savo komentare.

„Abejonių nekyla, kad tai yra aukšto lygio žaidėjai. Rungtynės skyrėsi nuo to, ką žaidėme Belgrade, nes čia trūko tokių žvaigždžių, kaip (Dušanas – LRT.lt) Tadičius, tai toks žaidėjas, kuris priduoda daug Serbijos komandai – teigė V. Urbonas.

Paklaustas apie tai, kas komandai nutiko, jog per pirmas penkias antro kėlinio minutes buvo praleisti du įvarčiai, V. Urbonas vienareikšmiško atsakymo neturėjo.

„Pirmame kėlinyje neturėjome iniciatyvos, kamuolio, bet neblogai išėjome į kontratakas. Per pertrauką pailsėjome, vyrai į situaciją reagavo adekvačiai, nėra pagrindo kažkuo abejoti ar nusivilti. Aišku, išėjus tos penkios minutės…. gal negrįžome taip gerai po pertraukos, kaip baigėme pirmą kėlinį.

Man prižadinti žaidėjus sudėtinga, tai gali nebent tribūnos ir keitimai“, – teigė treneris.

Treneris taip pat pasidžiaugė ir Donato Kazlausko žaidimu.

Vilniaus „Riterių“ puolėjas aikštėje pasirodė po keitimo, tačiau iškart ėmėsi iniciatyvos, neretai bandė įveikinėti varžovus vienas prieš vieną, o galų gale jo pastangos buvo vainikuotos įvarčiu.

„Mes daugiau akcento įprastai skiriame savo vartų saugumui ir neturime tiek daug žaidėjų, kurie galėtų mūsų puolimo potencialą pakelti. Šioje vietoje esu labai patenkintas jo (D. Kazlausko – LRT.lt) progresu, palyginus su Donatu, kuris buvo kovo mėnesį, pirmoje stovykloje.

Manau, kad didelis postūmis jam buvo minutės su Portugalija, tai žaidėjas galbūt pasijuto kaip ant sparnų. Rimtai galvojau, kad jis galėjo būti ir pagrindinėje sudėtyje, bet išėjo ir padarė tai, kas reikalinga jo pozicijos žaidėjui“, – svarstė V. Urbonas.

Konferencijos pabaigoje treneris neišvengė klausimo ir apie susidariusią neįprastą situaciją su Vytautu Andriuškevičiumi.

Žaidėjas penktadienio rungtynių Ukrainoje nebaigė dėl traumos, o grįžus į Lietuvą treneris sakė, jog tyrimai žaidėjui bus atlikti, esą to nespėta padaryti dėl laiko stokos.

Tačiau rungtynių su Serbija išvakarėse portalo „15min.lt” žurnalistas Marius Bagdonas savo publikacijoje teigė, jog treneris kalbėjo netiesą – esą žaidėjui joks tyrimas net nebuvo planuotas ir jis išvyko į Alytų.

Sulaukęs klausimo apie tai V. Urbonas pastebimai suirzo ir dar kartą pabandė nupasakoti istoriją iš savo perspektyvos.

„Galvoju, kad kai kurie žmonės iš jūsų (žiniasklaidos – LRT.lt) pusės užsiima pigiais triukais, noru save parodyti. Situacija ganėtinai paprasta: Vytas nebaigė rungtynių Ukrainoje dėl traumos, grįžome šeštadienį vakare, nebuvo galimybių jį patikrinti. Pirmadienį iš ryto tą tyrimą atliko ir pasakė, kad iki dviejų savaičių žaidėjas negali dalyvauti treniruotėse.

Gal jis kažką nusikalto - tada konkretinkite klausimus, o ne gyvenkite kažkokiais gandais", – nurėžė V. Urbonas.

Savo ruožtu Serbijos treneris Ljubiša Tumbakovičius teigė, jog, kai lietuviai skirtumą sušvelnino, ant atsarginių suolelio atsirado papildomo nervingumo.

„Kai pirmavome 2:0 jau tikėjomės, kad tokiu rezultatu rungtynės ir baigsis. Tačiau kai jie įmušė, žinoma, tapo neramu, tačiau ačiū dievui, kad viskas baigėsi laimingai“, – teigė neseniai paskirtas Serbijos rinktinės strategas.

Paskutinėje B grupės vietoje esanti Lietuva pasirodymą atrankoje užbaigs lapkričio 14-ąją, kada išvykoje susikaus su Portugalijos rinktine, kuri pirmadienį komplikavosi savo padėtį grupėje 1:2 nusileisdama Ukrainai, kuri sau garantavo patekimą į Europos čempionatą.