2019.10.14 23:37

Solidžiai sukovoję ir nuostabų įvartį pelnę lietuviai neprilygo Serbijos futbolininkams

LRT.lt2019.10.14 23:37

Pirmadienį Lietuvos futbolo rinktinė patyrė penktąją nesėkmę iš eilės. Neblogai pirmą pusę sužaidę mūsų tautiečiai antrajame kėlinyje buvo priversti pripažinti Serbijos atstovų pranašumą – 1:2 (0:0).

Pirmosiomis minutėmis laimę bandė Aleksandras Mitrovičius ir Aleksandras Kolavoras, tačiau lietuviai šiaip ne taip susitvarkė su grėsmėmis prie vartų.

Valdo Urbono auklėtiniai atsilaikė pirmąsias 25 minutes ir tada ėmė kurtis progas. Neblogai rungtyniavo Justas Lasickas, Deivydas Matulevičius ir Ovididijus Verbickas, tačiau šiems nepavyko savo komandos išvesti į priekį.

Viskas subyrėjo po pertraukos. Jau 49-ąją min. Ademas Ljajičius individualiu meistriškumu išguldė mūsiškių gynėjus bei atrado A. Mitrovičių, pelniusį pirmąjį susitikimo įvartį.

Serbija – Lietuva 2:1

Vos po kelių minučių vėl smogė tas pats duetas: šįkart A. Ljajičius prakirto už Domanto Šimkaus, priėmė kamuolį ir netrukus jį pasiuntė link to paties A. Mitrovičiaus, kuris padvigubino svečių pranašumą.

Serbija – Lietuva 2:0

79-ąją minutę nuostabiai sužaidė vos prieš kelias minutes po keitimo aikštėje pasirodęs Domantas Kazlauskas. Puikus jo reidas dešiniajame krašte baigėsi paties futbolininko tiksliu smūgiu ir vieninteliu aikštės šeimininkų įvarčiu mače.

Serbija – Lietuva 1:0

Jau per pridėtą laiką progą turėjo Karolis Laukžemis. Po keitimo pasirodęs puolėjas priėmė aukštą D. Kazlausko perdavimą iš baudos aikštelės prieigų ir turėjo nuostabų šansą išlyginti rezultatą, tačiau kamuolys skriejo šalia vartų.

Lietuvos futbolininkai po 7 turų yra surinkę vieną tašką ir B grupėje užimą paskutinę – penktąją – vietą.

Serbai, savo ruožtu, turi 10 taškų po 6 sužaistų rungtynių. Jie bando pasivyti tik vienu tašku daugiau surinkusius portugalus.

Mačo eiga:

4 min. Pirmieji svečių šansai prie mūsiškių vartų. Iš pradžių V. Černiauskas susitvarkė su pavojingu Nemanja Radonjičiaus perdavimu, o po to šansą turėjo ir A. Ljajičius, tačiau jo smūgį Lietuvos vartininkas taip pat atrėmė.

12 min. Varžovai netoli savo baudos aikštelės prasižengė prieš D. Matulevičių. Deja, po O. Verbicko pakelto perdavimo pavojingesnės progos sukurti nepavyko.

18 min. S. Mikoliūnas šalia savos baudos aikštelės sužaidė ranką. Savo šansą atlikti laisvą smūgį gavo A. Kolarovas, tačiau kamuolys po pastarojo bandymo skriejo šalia virpsto.

29 min. Serbai net kelias minutes vis bandė surasti kelią arčiau lietuvių vartų, kol galiausiai kamuolio šalia vartų sulaukė A. Mitrovičius. Varžovų puolėjas galva smūgiavo link artimojo kampo, tačiau V. Černiauskas sugebėjo atremti bandymą ir išsaugoti „sausus“ vartus.

34 min. Chaosas prie serbų vartų. M. Dmitrovičius nesugaudo aukšto mūsų tautiečių perdavimo, tačiau progos išnaudoti ir smūgiuoti į tuščius vartus nepavyksta.

36 min. Solidžios progos: J. Lasickas paliko kamuolį O. Verbickui, kuris išbandė laimę iš 17 metrų, tačiau oponentų vartininkas su pavojumi susitvarkė. Jau netrukus D. Matulevičius iš kairiojo krašto pakėlė kamuolį, tačiau atakos smaigalyje atsidūrė J. Lasickas, kuriam šis perdavimas buvo per aukštas.

44 min. A. Kolarovas pabandė laimę iš labai toli, tačiau V. Černiauskui didelių bėdų tai nesukėlė.

45 min. Dviem kampiniais prie lietuvių vartų pavojingų progų nesukuriama. Teisėjas švilpia ir skelbia pirmos mačo pusės pabaigą.

48 min. ĮVARTIS. Pirmosios serbų progos pasibaigia nesėkmingai mūsų tautiečiams. A. Ljaličius dešiniuoju kraštu apeina visą varžovų gynybą, tada pakabina kamuolį A. Mitrovičiui, kuris vienu lietimu pelno įvartį ir išveda saviškius į priekį.

53 min. ĮVARTIS. A. Ljajičius prakirto už lietuvių gynybos, priėmė kamuolį ir staigiu perdavimu vėl surado A. Mitrovičių, padvigubinusį Serbijos rinktinės pranašumą.

56 min. Pirmasis keitimas – A. Žulpa aikštėje keičia O. Verbicką.

73 min. Paskutinis V. Urbono keitimas – P. Golubicką keitė D. Kazlauskas.

79 min. ĮVARTIS!!! D. Kazlauskas nuostabiai sužaidžia kairiajame krašte – pademonstravo gražius kamuolio varymo sugebėjimus ir nuginklavo varžovų vartininką. Rezultatas tapo 1:2.

87 min. Dar vieną progą vos iš poros metrų po aukšto perdavimo iš krašto turėjo A. Mitrovičius. Vis dėlto, V. Černiauskas dar kartė sužaidė solidžiai ir atrėmė varžovo bandymą.

90+2 min. Neįtikėtiną progą po puikaus D. Kazlausko įvarčio turėjo K. Laukžemis, tačiau po jo smūgio vienu lietimu kamuolys skriejo šalia vartų.