Naujienų srautas

Sportas2019.10.14 20:55

Šilto sutikimo Vilniuje besitikintis Parachouskis: apie gerus atsiminimus Lietuvoje ir „Ryto“ finansines bėdas

Rokas Skurdauskas, LRT.lt 2019.10.14 20:55

Trečiadienį Vilniaus „Rytas“ tarp savų sienų stoja į Europos taurės grupių etapo trečiojo turo dvikovą su dar nenugalėta Belgrado „Partizan“ ekipa. Pergalę ir pralaimėjimą savo sąskaitoje turintys vilniečiai ant parketo išvys ir pažįstamą veidą – praėjusį sezoną vienu klubo lyderių buvusį baltarusį Arciomą Parachouskį.

Vos įžengęs į „Siemens“ areną antradienio vakaro treniruotei krepšininkas ėmė sveikintis ir šnekučiuotis su sostinės ekipos darbuotojais. Jis taip pat padavė ranką Eimantui Bendžiui ir šiltai apsikabino su Dainiumi Adomaičiu.

„Ryto“ startegas ir A. Parachouskis porą minučių pašnekėjo ir palinkėjo vienas kitam sėkmės. Baltarusis atskleidė, jog vis dar su treneriu palaiko ryšius ir jog yra draugai, tačiau apgailestavo, jog per vasarą negavo progos pašnekėti.

„Ne, vasarą neturėjome progos pasikalbėti. Mes pasisveikinome, prisiminėme praeitą sezoną, mes gerbiame vieni kitus. Bet ne, progos pasikalbėti per vasarą nebuvo, tik keli pavieniai žodžiai“, – teigė vidurio puolėjas.

– Kaip jaučiatės čia grįždamas? Fanai jus taip labai myli, nors čia praleidote tik pusę sezono.

– Taip, grįžti čia labai gera. Tikrai daug gerų prisiminimų iš praeito sezono, atrodo, kad nebūčiau išvažiavęs. Bet, žinoma, dabar žaidžiu kitoje komandoje, rytoj bus sunkus mačas – jie žino mane, aš žinau juos. Tad pažiūrėsim, kas laimės rytoj. Bet apskritai su šia vieta siejami tik geri prisiminimai.

– Manau, kad turime paklausti apie tą metimą prieš „Partizan“ ekipą praėjusį sezoną Europos taurėje.

– Jūs manęs klausiate, žmonės iš Belgrado manęs klausia. Žmonės ateina ir ne kasdien, bet kas antrą dieną manęs vis klausia „kodėl tu taip padarei?“. Aš jiems ir sakau „tai jau praeityje, tai jau istorija, tad tiesiog pamirškime tai“.

– Šį sezoną „Rytas“ turi mažesnį biudžetą, ne tiek daug garsių pavardžių sąraše, bet sezono pradžia – labai pozityvi, nors ir pralaimėjo paskutines rungtynes Europos taurėje. Kaip manai, kodėl taip yra?

– Jie turi grupę žaidėjų, kurie kartu žaidžia, jei neklystu, po 3 metus, tad jie yra susižaidę, žino kas ką turi daryti. Jie žaidžia kietai ir aš savo komandos draugams sakiau, kad žaidimas prieš juos bus sunkus. Aš labai laukiu rytojaus žaidimo, kai pamatysiu fanus.

Šį kartą žaidžiu už „Partizan“, tad fanai tikrai palaikys savus. Ką aš nuveikiau čia praeitą sezoną jie žino, bet kas nutiks rytoj – dar pamatysime, aš priimsiu viską.

– Dabar tavo statistika prastesnė: mažiau minučių ir mažiau taškų.

– Taip, žinau, bet šioje komandoje aš turiu savo rolę, visi gauna minučių. Kiekvienas rungtynes kažkas gali sumesti po 15 ar daugiau taškų, o tai parodo, koks gilus mūsų suolas. Žinoma, mano rolė ne tokia, kokia buvo „Ryte“, bet aš ją priimu. Darau tai, ko reikia pergalėms ir kol kas mums neblogai sekasi. Vos prieš kelias dienas patyrėme pirmąjį (šio sezono – LRT.lt) pralaimėjimą. Tikiuos, galime grįžti į pergalių kelią, bet ir žinome, kad rytoj bus sunkus mačas.

– Ką manai apie dabartinę grupės situaciją?

– Turime labai konkurencingą grupę. Visi gali nugalėti bet ką ir mestai žinome. Mes bandome surasti savo identitetą ir tai neblogai sekasi.

– Ar vasarą turėjai pasiūlymą grįžti į „Rytą“?

– Ne, negavau pasiūlymo iš „Ryto“, bet jie buvo susidomėję mano sugrįžimu. Jūs tikriausiai žinote, kad jie turi skolą ir jiems nėra gerai su pinigais. Jie žino, kad sunku išlaikyti tokius žaidėjus kaip aš, ir bando prie to prisitaikyti.

– Ar tavo kaina pakilo po puikaus praeito sezono?

– Nenoriu sakyti, bet viskas gerai. Aš ne to ieškau, aš ieškau varžymosi ir naujų iššūkių. Pamatysim, kaip čia seksis.

– Ar turi tikslą grįžti į Eurolygą?

– Taip, bet pažiūrėkite į Eutorolygą dabar. Ten daug gerų komandų, daug NBA žaidėjų čia atvyksta. Krepšinis vis keičiasi. Tradiciniai „centrai“ dabar... Kaip mamutai. Jie bandoišgyventi ir tai sunku, bet dabar toks krepšinis. Visi nori žaisti žemais penketais, ieškoti pranašumų.

Komandos nebenaudoja tiek tradicinių „centrų“ kaip anksčiau. Tapo sunkiau išsilaikyti Eurolygoje. Kiekviena komanda turi galbūt vieną tokio stiliaus vidurio puolėją, bet tik tiek. Visi kiti turi atletiškus aukštaūgius.

– Ar tavo komandos draugai ar treneriai klausė tavo nuomonės apie „Ryto“ komandą ir rytojaus rungtynes?

– Taip, aš kažkiek paruošiau saviškius. Daviau jiems patarimų, kaip žaisti prieš „Rytą“, tai pamatysime, kaip jais bus pasinaudota.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi