Sportas

2019.10.14 11:09

Vieną grupės lyderių pasitinkantis Adomaitis: „Partizan“ turi labai daug skirtingų ginklų

Paulius Cubera, LRT.lt 2019.10.14 11:09

Per pirmąsias dvi Europos taurės turnyro rungtynes pergalę ir pralaimėjimą surinkę Vilniaus „Ryto“ krepšininkai laukia antrosios dvikovos namuose. „Siemens“ arenoje vienus turnyro favoritų, Krasnodaro „Lokomotiv“, patiesę vilniečiai turi ne ką lengvesnį barjerą – Belgrado „Partizan“.

Serbijos sotinės klubas yra vienintelė pralaimėjimo kartėlio nepatyrusi B grupės komanda. Tai puikiai žinomo graiko Andrea Tinchieri vadovaujamas klubas, kurio gretose rungtyniauja pernykštis „Ryto“ lyderis Arciomas Parachouskis. Tiesa, baltarusio vaidmuo „Partizan“ kur kas mažesnis, nes komanda turi gausybę patikimų ginklų.

Pirmadienio ryto treniruotėje „Siemens“ arenoje, kurioje antradienį ir vyks mačas, į krepšį mėtė tik septyni komandos žaidėjai. Treniruotė nebuvo privaloma, tad kiti krepšininkai nusprendė ilgiau pamiegoti ar tiesiog pailsėti. Aikštėje plušo jaunieji Marekas Blaževičius ir Karolis Giedraitis, kapitonas Eimantas Bendžius, aukštaūgiai Martynas Echodas ir Evaldas Kairys bei gynėjai Dovis Bičkauskis ir Marius Girdžiūnas.

– Koks varžovas yra „Partizan“ klubas?

– Tai komanda, žaidžianti labai gerą krepšinį, protingą krepšinį, stengiasi visada išnaudoti savo stipriąsias puses. Turi gerų metikų, žaidėjų po krepšiu. Šiemet labai geros formos yra Veličkovičius, labai svarbus jis žaidėjas. Jaramazas, Paige`as – be galo pavojingi metikai. Tai komanda, turinti labai daug skirtingų ginklų, žaidžianti įvairiapusį krepšinį.

– Su komanda neatvyksta vienas lyderių Rashawnas Thomasas. kiek tai keis „Partizan“ žaidimą?

– Sunku pasakyti, nes jis žaidė tik vienerias rungtynes Europos taurėje, jam tai buvo fantastinis mačas (11 tšk., 12 atk. kam., 20 naud. bal.), matosi, kad jis turės svarbią rolę komandoje. Bet vėl, kitose rungtynėse Rade Zagoracas taip užpildė jo nebuvimą, kad tapo viso turo MVP (26 tšk., 35 naud. bal.). Kaip ir sakiau – tai įvairiapusė komanda, vieno žaidėjo nebuvimą užpildanti kitu.

– Arciomo Parachouskio vaidmuo Belgrade yra kur kas mažesnis, nei Vilniuje. Kodėl?

– Sunku vertinti, reikia žinoti, ko tikrai iš jo norima. Faktas, kad mes daugiau norėjome jį išnaudoti įvairiose situacijose. Ten jo žaidimas pagrįstas deriniu du prieš du, jis stato daug užtvarų, atlieka sprintų, kerta į vidų. Žaidžia tokį krepšinį, kokiame yra stiprus, gal mažiau išnaudojamas po krepšiu. Arciomas yra aukšto lygio žaidėjas, pas mus jis buvo lyderis, ten yra tam tikro vaidmens žaidėjas.

– Kokie svarbiausi rungtynių akcentai „Rytui“?

– Maži dalykai, kažko radikaliai keisti nereikia, o gerai išpildyti detales. Jeigu mes, kaip Limože, darysime 18 klaidų, neįmesime dvylikos baudų – mums bus labai sunku laimėti rungtynes tiek namuose, tiek išvykoje. Mes negalime sau leisti tokios prabangos švaistyti kamuolį varžovams į rankas, kad jie pelnytų lengvus taškus, o patys susikūrę geras situacijas – ar tai žaidime, ar nuo baudų linijos – turime jas išnaudoti.

– Marekas Blaževičius sužaidė puikias rungtynes LKL. Pamatysime jį aikštėje ir su „Partizan“?

– Taip, manau, kad taip. Treneriai turi duoti šansus jauniems žaidėjams, o jie turi duoti atsakymus. Mareko atsakymas buvo labai geras.

– Dovis Bičkauskis žaidžia nemažai, bet yra gana pasyvus puolime. Ar esate juo patenkintas?

– Norime iš abiejų įžaidėjų, kad jie gerai organizuotų žaidimą. Taškai yra taškai, yra akcentai, kur jie turi atakuoti ir savo darbą jie gerai daro. Jie tikrai daug sukuria kitiems, kas pelno taškus, nėra svarbu. Jų darbas yra kuo geriau įtraukti komandą. Manau, kad Dovis savo darbą daro labai gerai.

– Arnas Butkevičius po Pasaulio taurės turnyro susilaukia kur kas daugiau varžovų dėmesio?

– Normalu, kad dėmesys padidėjęs. Turbūt stebite žaidėjus. kurie žaidė Pasaulio taurėje, kaip komandos elgiasi su jais, duoda šansų pailsėti, keičia krūvį. Ir mes su Arnu stengiamės dirbti kitu ritmu, kad jis sugrįžtu į savo žaidimą. Tikrai žinau, ką reiškia žaisti vasaros pabaigoje rinktinėje, o paskui grįžti į klubą. Tai tikrai yra nelengva.