Naujienų srautas

Sportas2019.10.13 13:28

Įspūdingą spurtą surengę Lietuvos golbolininkai iškovojo Europos čempionato bronzą

Papildyta 14:42 val.
LRT.lt 2019.10.13 13:28

Lietuvos vyrų golbolo rinktinė tuščiomis iš Rostoke (Vokietija) vykstančio Europos čempionato negrįš. Sekmadienį įvykusiose rungtynėse dėl trečiosios vietos vietos Valdo Gecevičiaus treniruojama ekipa po dramatiškos kovos 7:6 (2:1) įveikė turkus ir iškovojo bronzos medalius.  

Lietuvos rinktinė be medalių iš Europos čempionato negrįžta nuo 2007 metų. Per pastaruosius 7-is čempionatus lietuviai iškovojo 4 aukso, 1 sidabro ir 2 bronzos apdovanojimus.

Mažasis finalas Europos čempionate lietuviams prasidėjo nesėkmingai. Po pagal taisyklėms nusižengusio metimo ir užfiksuoto „ilgo kamuolio“, į mūsų šalies rinktinės vartus buvo skirtas baudinys, kurį realizavę turkai išsiveržė į priekį – 1:0.

Lietuviams kurį laiką nesisekė pralaužti varžovų gynybos, o turkai turėjo galimybę padvigubinti rezultatą po dar vieno V. Gecevičiaus auklėtinių „ilgo kamuolio“. Visgi šįkart Justas Pažarauskas puikiai atrėmė varžovų metimą.

Kėlinio laikui artėjant prie pusiaukėlės, pirmą tikslų metimą Lietuvos rinktinėje užfiksavo ir rezultatą išlygino Mantas Panovas – 1:1.

Neilgais trukus, dar vienas tikslus M. Panovo metimas padėjo mūsiškiams pirmą kartą pirmauti rungtynėse – 2:1.

Pirmąją antrojo kėlinio minutę turkai pelnė pirmąjį įvartį „iš žaidimo“, tiksliai pasiuntę kamuolį į kairį vartų kampą – 2:2.

Lietuvos rinktinę vėl priekį išvedė N. Montvydas, trečiąją antrojo kėlinio minutę pelnęs trečiąjį lietuvių įvartį – 3:2.

Kaip bebūtų persvara mūsų šalies ekipa džiaugėsi neilgai. Vos po minutės nuo prieš tai pelnyto įvarčio turkai išlygino rezultatą – 3:3. Netrukus, vos per vieną minutę, Lietuvos golbolininkai praleido du turkų įvarčius į savo vartus – 5:3.

Kėlinio viduryje turkai suklydo ir užfiksavo „ilgo kamuolio“ taisyklės pažeidimą. Visgi M. Panovas nerealizavo baudinio.

Tas pats M. Panovas netrukus atsigriebė už neišnaudotą progą bei pelnė itin svarbų įvartį lietuviams – 4:5.

Likus žaisti mažiau nei penkias minutes, Turkijos golbolininkai nerealizavo į lietuvių vartus skirto baudinio.

Rankų nenuleidę lietuviai po J. Pažarausko metimo išlygino rezultatą – 5:5, o puikiai žaidęs M. Panovas dviem įvarčiais, kuriuos skyrė vos 24 sekundės, įtvirtino mūsų šalies rinktinės pozicijas rungtynėse – 7:5.

Prasidėjus priešpaskutinei minutei, M. Panovas suklydo bandydamas realizuoti baudos metimą, o tuo pasinaudoję turkai sumažino atsilikimą iki minimumo – 6:7.

Per likusį laiką lietuviai atlaikė varžovų bandymus išsigelbėti ir šventė pergalę.

Lietuvos rinktinė: Mantas Panovas 5 įvarčiai, Nerijus Montvyas ir Justas Pažarauskas po 1.

„Šis medalis – labai džiaugsmingas. O dar artėjančio gimtadienio proga… Geresnės dovanos man net negali būti. Sakiau chebrai, kad reikės iš vakaro krautis lagaminus, nes vėliau nebus laiko, reikės švęsti“, – duodamas interviu tinklalapiui parateam.lt juokėsi Lietuvos rinktinės kapitonas M. Zibolis, kuriam pirmadienį sueis 45-eri.

Tai buvo antras Lietuvos ir Turkijos ekipų susitikimas šiame Europos čempionate. A grupės varžybose lietuviai irgi buvo stipresni ir laimėjo rungtynes rezultatu 3-1. Lietuviai skriaudė turkus ir šią vasarą JAV vykusio paralimpinio atrankos turnyro finale, kur irgi šventė pergalę.

„Panašu, kad turkams tampame principiniais varžovais. Kažkaip per dažnai tie mūsų keliai susikerta pastaruoju metu, o mes juos vis skriaudžiame“, – šypsojosi M. Zibolis.

Pasak Lietuvos rinktinės veterano, komanda per daug nesisieloja, kad nepavyko apginti 2017 m. iškovoto Europos čempionų titulo. Esą prieš Rio de Žaneiro paralimpiadą Europoje irgi laimėta bronza.

„Vakar kalbėjomės su komanda ir Mantas Brazauskis priminė, kad kelias į Rio paraliminį auksą buvo lygiai toks pats. 2015-aisiais Seule iškovojome kelialapį, o tais pačiais metais Europoje likome treti. Bet tai nesutrukdė tapti paralimpiniais čempionais. Viskas kartojasi. Tikiuosi, kad ir finišas Tokijuje bus auksinis“, – svarstė M. Zibolis, golbolą žaidžiantis jau 30 metų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi