Sportas

2019.10.12 00:58

Jasikevičius apie savo auklėtinių žaidimą: dar esame berniukai, o Eurolygoje berniukai nelaimės

LRT.lt2019.10.12 00:58

Visas rungtynės Milane šeimininkus vijęsi ir iki paskutinių akimirkų dėl pergalės kovoję Kauno „Žalgirio“ krepšininkai patyrė antrąją nesėkmę antrose naujojo Eurolygos sezono rungtynėse. Š. Jasikevičiaus auklėtiniai Ettore Messinos treniruojamam „AX Armani“ klubui nusileido – 81:85.

Į nepavydėtiną situaciją žalgiriečiai pateko dar pirmajame kėlinyje, kuriame sukrapštė tik 7 taškus bei turėjo 16 taškų deficitą (7:23). Nors kauniečiai laimėjo visus kitus tris ketvirčius, rungtynių pabaigoje perimti visiškos susitikimo kontrolės nepavyko ir teko pripažinti varžovų pranašumą.

Susitikime svečius į priekį vedė Thomas Walkupas, kuris vien ketvirtajame kėlinyje surinko 11 taškų bei rungtynės užbaigė įmetęs 19. Būtent amerikiečio taškų serija leido „Žalgiriu“ likti netoliese į priekį atitrūkti saugesniu skirtumu bandžiusių „AX Armani“ krepšininkų.

Po susitikimo vyriausiasis „Žalgirio“ treneris Š. Jasikevičius kalbėjo apie savo komandos žaidimą ir pagrindines pralaimėjimo priežastis.

„Rungtynes pradėjome katastrofiškai. To labai bijojome prieš dvikovą, kad Milano klubas mus gali išmušti iš ritmo. Bijojome, kad „AX Armani“ bus labiau fiziškesnė komanda. Visgi jie supranta namų arenos atmosferos pranašumą. Jie suprantą, ką reiškia žaisti tokį susitikimą. Gaila, bet pirmasis kėlinys mums kainavo viską“, – mintimis dalinosi Š. Jasikevičius.

– Kas labiausiai lėmė prastą pirmojo kėlinio atkarpą? Milano komandos žaidėjų dydis?

– Taip, aukštas Milano komandos penketas išmušė iš vėžių. Su treneriais dar neanalizavome, tačiau su aukštu varžovų penketu prametėme daug laisvų savo metimų. Įdomu, koks tas vaizdas būtų, jeigu būtume pataikę laisvus metimus. Aišku, nepataikėme. Kita problema, kad neapsigynėme, vėl tos pačios pražangos. Pagrindinis dalykas, ką ir pasakiau žaidėjams, kad šioje stadijoje esame su septyniais naujokais komandoje. Dauguma esame berniukai ir Eurolygoje berniukai nelaimės. Čia laimi vyrai. Jums sakau tą patį – visų pirma, yra kova dėl kiekvieno centimetro, o tik vėliau taktiniai dalykai.

Kovą dėl kiekvieno centimetro pralaimėjome pirmoje rungtynių pusėje. Pametėme galvas. Tas galvas pametė tie krepšininkai, ant kurių buvo statomas žaidimas, kurie yra patyrę Eurolygoje. Labai malonu už tris kėlinius. Kaip bebūtų, buvo situacijos, kai Milano žaidėjai iš mūsų rankų pasiimdavo kamuolius. Kažkoks yra jaunatviškumas ir nepatyrimas. Noriu, kad žaidėjai suprastų, jog bus 10 mėnesių kova dėl kiekvieno centimetro, o krepšinis – vėliau. Jeigu jie tą supras, o ne ateis pasilinksminti ir gerai praleisti laiką, kažkokio potencialo turėsime.

– Kiek laiko prireiks Alexui Perezui, kad jis galėtų žaisti rungtynių pabaigas?

– Visi Alexui uždėjo kažkokį kryžių. Kaip čia pasakyti, kad neprisidirbčiau? Kai pasirašėme sutartį su Alexu, žinojome, kad komandoje bus keturi įžaidėjai. Žinojome, kad bus septyni naujokai. Kažkodėl visi nori klausti tik apie Alexą Perezą. Jis dirba labai gerai.

Kai situacija pereina į kritinę ribą, normalu, kad treneris remiasi kitais žaidėjais, kurie žino sistemą. Tai buvo kiekvienais metais. Žaidėjai, kurių vertė buvo 1,5 ar 2 milijono atrodydavo apgailėtinai ir juos kažkas skalpuodavo. Dabar atėjo eilė Alexui. Alexas yra savo rogėse ir viskas yra gerai. Jeigu kažkas būtų įmetęs savo laisvus tritaškius ir laikęsis komandinių taisyklių, mes apie Alexą nešnekėtume. Reikia žiūrėti į situaciją globaliai, nes vienas žaidėjas nėra toks svarbus kaip visuma.

– Ko trūksta, kad Rokas Jokubaitis pakiltų nuo suolo rungtynėse?

– Trūksta, kad komandoje būtų mažiau žaidėjų. Visi dvylika žaidėjų rungtynėse, kurios vyksta taškas į tašką, nežais. Yra žmogus, kuris tempė komandą nuo antrojo kėlinio vidurio ir gali atlaikyti fizinius krūvius, todėl kalbėti apie R. Jokubaitį nėra tiesiog jokio tikslo.

– Buvo nemažai situacijų, kai žaidėjai prarasdavo kamuolius ir juos, atrodo atiduodavo varžovams. Kas tai lėmė?

– Esame dar vaikučiai. Atrodo turime kamuolį, bet iš mūsų jį paima. Žaidėjai nesupranta, kad tai kiečiausia lyga pasaulyje. Ji neturi nieko bendro su NBA. Čia yra žymiai didesnis fiziškumas, čia reikia luptis. Įėję į archyvus, jūs rasite šias frazes. Jeigu „Fenerbahče“ žaidėjai to nesuprato Belgrade, ką kalbėti apie mūsų krepšininkus. Reikia laiko. Jums reikia užpildyti straipsnius, aš tuo suprantu.

– Komanda dar bando pagauti savo ritmą. Ar situacija panaši į tą, kuri buvo praėjusio sezono pradžioje?

– Labai panaši situacija kaip ir pernai. Žinote, čia yra žmonių žaidimas ir klausimas, ar žmonės persilauš, ar ne? Vieni persilaužia greičiau, kiti – ne. Neturime kitokių variantų.

– Šįvakar starto penkete rungtynes pradėjo J. Landale`as ir N. Hayesas. Kokia buvo tokio penketo idėja?

– Iš mano pusės idėja buvo nebloga, bet ji absoliučiai nepasiteisino. Galbūt kai kurie žaidėjai nesuprato, kokį turi pranašumą prieš savo varžovus. Galbūt kiti krepšininkai nesuprato irgi, bet P. Jankūnas ir M. Gebenas suprato.

Tu gali aiškinti, kad Europos krepšinyje yra laiko pasiruošti, bet viską reikia praeiti. Vėliau tos idėjos veikė du su puse kėlinio. Vėliau pasiteisino viskas, ką norėjome daryti. Sugrįžti turint 16 taškų deficitą yra sunku, bet mes tą padarėme. Tai yra pozityvus dalykas. Visgi turime du pralaimėjimus.

– Nemažai kartų varžovus atakavote per priekį. Ko pritrūkdavo tokiose situacijose? Kantrybės?

– Kantrybės labai trūksta. Visi nori įrodyti savo. Kai kurie krepšininkai svajojo apie žaidimą Eurolygą. Tai jiems kitas žingsnis. Dalis dalykų yra logiški, bet kas man iš tos logikos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.