Sportas

2019.10.12 00:26

Europos čempionato atranka: istorinis anglų pralaimėjimas ir lengvi taškai portugalams

LRT.lt 2019.10.12 00:26

Penktadienį Europoje tęsėsi atrankos į kitų metų futbolo čempionatą varžybos, o jose netrūko ir įdomių rezultatų. Pagrindinis netikėtumas buvo užfiksuotas Čekijoje, kur šeimininkų rinktinė kiek netikėtai 2:1 palaužė Anglijos rinktinę.

Garetho Soutgate`o auklėtiniai rungtynes pradėjo sėkmingai ir jau pačioje jų pradžioje išsiveržė į priekį, kai nuo 11 m žymos tiksliai smūgiavo Harry Kane`as.

Tačiau anglai persvara ilgai nesidžiaugė, mat jau po keturių minučių Jakubas Brabecas rezultatą išlygino.

Per likusį laiką aikštėje vyko lygi kova ir kai jau atrodė, kad stipresnė komanda nepaaiškės, pergalingą įvartį Čekijos rinktinės gretose pelnė Zdenekas Ondrašekas.

Įdomu, jog tai buvo pirmasis Anglijos rinktinės pralaimėjimas Europos čempionatų atrankos varžybose per dešimt metų – paskutinį kartą „trys liūtai“ atrankos kovose pralaimėjo dar 2009-ųjų spalį.

Tiesa, net ir toks smūgis didelės įtakos anglų situacijai grupėje neturėjo – per 5 rungtynes jie turi surinkę 12 taškų ir toliau žygiuoja link Europos čempionato.

Tuo tarpu B grupėje, kurioje žaidžia ir lietuviai, dar vieną pergalę į savo sąskaitą pridėjo Portugalijos futbolininkai, namuose 3:0 sutriuškinę Liuksemburgą.

Po vieną įvartį laimėtojams pelnė Bernardo Silva, Cristiano Ronaldo ir Goncalo Guedesas.

Per penkerias rungtynes sukaupę 11 taškų portugalai šiuo metu grupėje yra antri, 5 taškais atsilikdami nuo vieneriomis rungtynėmis daugiau sužaidusių ukrainiečių, kurie penktadienį nugalėjo Lietuvos rinktinę.

Kiti penktadienio rungtynių rezultatai:

Andora 1:0 Moldova;

Islandija 0:1 Prancūzija;

Juodkalnija 0:0 Bulgarija;

Turkija 1:0 Albanija;