Sportas

2015.09.08 13:45

Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionate – pasikeitusi Lietuvos rinktinė

ELTA2015.09.08 13:45

Rugpjūčio 18–23 dienomis Anglijos mieste Bate prasidės 2015 metų Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, kuriame dalyvaus devyni sportininkai iš Lietuvos.

Rugpjūčio 18–23 dienomis Anglijos mieste Bate prasidės 2015 metų Europos šiuolaikinės penkiakovės čempionatas, kuriame dalyvaus devyni sportininkai iš Lietuvos.

Moterų rinktinėje po pasaulio čempionato įvyko vienas pasikeitimas. Šį kartą asmeninėse varžybose kartu su Laura Asadauskaite, Gintare Venčkauskaite ir Karolina Gužauskaite dalyvaus ne Emilija Serapinaitė, o jos sesuo dvynė Ieva, liepos mėnesį geriau pasirodžiusi atvirajame Lenkijos čempionate.

Tuo metu E. Serapinaitė ir Lina Batulevičiūtė dalyvaus merginų estafečių varžybose. Šioje rungtyje L. Batulevčiūtė ir I. Serapinaitė pasaulio čempionate Berlyne iškovojo sidabro medalius.

Vyrų asmeninėse varžybose startuos visi trys pajėgiausi lietuviai – Justinas Kinderis, Lukas Kontrimavičius ir Dovydas Vaivada.

Mišrių estafečių varžybose Lietuvos garbę šį kartą gins G. Venčkauskaitė ir L. Kontrimavičius.

Anglijoje sportininkai vėl kovos ne tik dėl titulų, bet ir dėl olimpinių kelialapių. Šį kartą juos pelnys po aštuonis geriausius asmeninių varžybų dalyvius.

Tiesa, L. Asadauskaitė teisę dalyvauti Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse užsitikrino dar birželį, kai laimėjo pasaulio taurės varžybas. Vėliau olimpinius kelialapius pelnė pasaulio čempionato Berlyne prizininkai.

Išdalinus kelialapius per žemynų čempionatus, dar keletą olimpinių žaidynių dalyvių lems geriausių sportininkų reitingas. Olimpiniame šiuolaikinės penkiakovės turnyre vienai šaliai gali atstovauti daugiausia po du vyrus ir moteris.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.